Sieci społecznościowe bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie mózgu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wirtualna komunikacja, za pomocą smartfonów, komputerów i platform społecznościowych, często prowadzi do tego, że zaczynają zanikać normalne więzi międzyludzkie. Zamiast tego komunikacja sieciowa staje się normą, bez której młode pokolenia nie umiałyby już funkcjonować. Naukowcy twierdzą, że Facebook i Twitter nieuchronnie zmieniają sposób funkcjonowania mózgu.

 

Badania przeprowadzone na wydziale psychiatrii Uniwersytetu Kalifornijskim potwierdzają, że mózg, który jest głównym organem odpowiedzialnym za więzi socjalne, zmienia się pod wpływem korzystania z sieci społecznościowych. Zdaniem ekspertów doświadczenia kulturowe są bezpośrednio zaangażowane w to jak tworzy się struktura mózgu i wzorce jego aktywności.

 

Podczas normalnej rozmowy twarzą w twarz, mózg postrzega siedem głównych czynników takich jak spojrzenie, wyraz twarzy, ton głosu, postawę rozmówcy, jego gesty, intensywność komunikacji i czas spędzony razem. Mózg używa do tego prawej półkuli, która odpowiada za sygnały niewerbalne, które są związane ze stanami emocjonalnymi.

Wszystko to dzieje się kosztem komunikacji werbalnej, za którą odpowiada lewa półkula. Specjaliści są zgodni, że tak istotne zmiany w sposobie korzystania z mózgu muszą prowadzić do zmian w samym mózgu, które ujawnią się już w następnym pokoleniu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

O czym myślisz cały dzień,

O czym myślisz cały dzień, taki jesteś, bo myśl ludzka może materializować nasze marzenia i wyobrażenia i dlatego nasze mysli jeżeli sa pozytywne tworzą pozytywne fakty i taka rzecvzywistość.
TV i media natomiast podrzucaja nam same negatywne fakty starając się wpłynąć na nas na tworzenie negatywnych mysli i tym samym negatywnej rzeczywistości.
Stąd hoilywoodzka produkcja filmowa karmi nas samymi negatywami dla wywołania w społeczeństywach negatywnych rzczywistości. Dlatego musimy nie przyjmować tych produkcji holywoodzkich i medialnych, a jeżeli iche przyjmiemy, to wróca te negatywy do producentów ze zdwojoną siłą niszcząc ich i do[proweadzą ich do upadku, podobnie jak z wóodu , jeżeli klątwy nie przyjmiemy to wróci ona do twórcy powodując jego nawet śmierć.

Portret użytkownika Ankanate 9112

Umysł stworzony przez rase

Umysł stworzony przez rase nadludzka jest specialnie tak skonstrułowany, by tworzyc rozdzielną droge spojrzenia. Z jednej strony prawa półkula która jest odpowiedzialna za odczucia emocionalne i tworcze naszego spojrzenia duchowego, a z drugiej strony lewa połkula ktora jest stworzona do zapisywania i przeksztalcania swiata materialnego na zyczenie obserwatora. człowiek który umie uspokoic najsilniejszy organ w naszym zyciu i zna teorie stanu umysłu ma wielka władze nad rzeczywistościa  jest w stanie określać czy zyje i ocenia stan opisu swiata prawą czy lewa połkulą i jest w stanie rozgraniczac rozbierznosc dwóch stanów umysłu.. Wiekszosc ludzi nie zdaje sobie sprawy czy fukcjonuje w rzeczywistość prawa czy lewa półkula, aczkolwiek to jest najważniejsze.. Bóg(prawo wyboru egzystecji) który jest w każdym z nasz, ciągle nam podpowiada i tylko człowiek który ma wladze na stanem zapisu lewej połkuli stanowi wieksze i lepsze spojrzenie na "Sen" w którym zyjemy. uwazam ze wszystko jest sprzysieżone, ze soba i jedyny podzial jaki mamy w zyciu zależy wlasnie od pogladu twojej egzysteci na cale twoje zycie. Zakładajać ze 95% ludzkość działa w stanie "24 godzinnego przebudzenia materialnego" w stanie zapisu lewej półkuli, każdy ich dzień zyje sterotypami, pogladami i spojrzeniami którzy dali nam rodzice z pokolenia na pokolenie, telewizaja, praca , szkola oraz ciągły podział kto ma wiecej kto ma mniej, to bedzie tak zyła do póki nie spojrzy na swiat z innej perspektywy umysłu którym nazywa sie oswieceniem i uspokojeniem egzystecialnym. niestety ktoś chce zebysmy wpadli w półapke naszego wlasnego spojrzenia i ktos zalewa nasz cudowny i wyjadkowy umysł  ciągłym stresem i uzaleznieniami co mozna nazwac dosłownie wszystkim co nas otacza. Wystarczy chcieć choć troche uciec od tej rzeczywistości  i zamknąc ciagły bieg zycia i popent fizyczny na prawie wszystko co nas otacza , wtedy otwiera sie coś co można nazwac spojrzeniem Boga. Istnieja stany w naszym życiu o którym nie mamy pojecia pamiec masowa która jest specialnie stworzona byś nie mógł wyjsc tak łatwo z "Matrixa", Oni tego pragna byś w nim pozostał a ci najbardziej wciagnieci i Ći którzy zaufali sobie i tym którym nie powinni, zostana złapani w sieć co mozna porównac do zapisu ogromnego dysku twardego i każde kolejne pokolenie z ich rozpłodu będzie stracone i zmuszone do pełnej kontroli przez tą tyranie. Najwiekszym marzeniem człowieka który ma najwiekszy wpływ na nas wszystkich jest stworzenie elitarnego mocarstwa w którym czlowiek z pokolenia na pokolenie bedzie Biorobotem. Zamykanie naszych umysłów trwa teraz wszystko zalezy ile ludzi bedzie nadal zyć, aczkolwiek "spać" w "Matrixie", a ile ludzi bedzie chciało sie przebudzic! Polecam wiec przestac tyle ufac temu co widzicie i słyszycie i wyczyscic sterotypy lewej półkuli. Dodam jeszcze tyle, tym wiecej człowiek ma w sobie checi pozyskiwania materialnych stanów  tym bardziej staje sie zniewolony i zamkniety przez samego siebie.

Portret użytkownika achiles

Przyznam się szczerze, że nie

Przyznam się szczerze, że nie wiedziałem o tych prawych i lewych półkulach MÓZGU naszego, ale coś przeczuwałem, lecz bez fachowej wiedzy, jaką ty przedstawiłeś powierzchownie, aczkolwiek dość wystarczająco i  przekonywującą. Dodam jeszcze od siebie, że ten sen który jest obecnie tak masom tworzony i systematycznie wdrażany, głównie za POMOCĄ ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA, jest dość łatwy, do zweryfikowania, za pomocą odbywania i zapamiętywania potem SNÓW SWOICH WŁASNYCH PODCZAS SPANIA. Znam osobiście gro ludzi, w różnym wieku, różnych płci i różnych statusów i muszę przyznać, że PRAWDZIWE SNY MA I JE PAMIĘTA, jedynie jakieś 85 %, co dało już dawno mi do myślenia, że coś chyba nie tak z tymi tendencjami bywa.  A co do trafności tezy w ARTYKULE, już kilka LAT temu tu komuś pisałem, że nigdy rzaden FB, TWITER, SKEP, GG, czy inne tego typu komunikatory, bo to z jednej strony studnia bez dna, dla chcących czerpać i nas wiedzę w jakimś tam celu, tym, czy tamtym. To też jest zaczynek, do prac nad zbudowaniem SZTUCZNEJ INTELIGENCJI, która w moim odczuciu, będzie zgubą NASZEJ RASY LUDZKIEJ. No i zdecydowanie ogałaca ludzi z możliwości ŻYCIA PRAWDZIWEGO, a nie udawanego i na pokaz. 

Portret użytkownika derma

Zgadzam sie w pelni z

Zgadzam sie w pelni z powyzszymi stwierdzeniami. Sa prawdziwsze niz wszystkie serwisy informacyjne razem wziete. Na dodatek osiagniety w ten sposob spokoj ducha nic nie kosztuje. Jest zupelnie darmowy a jego osiagniecie czyni jego wlasciciela bogatszym od najbogatszych materialistow. Niedowiarkowie niech zaczna myslec inaczej a sami poczuja wkrotce smak wyzwolenia.

Strony

Skomentuj