Sieci bezprzewodowe są podejrzewane o wywoływanie masowej śmierci owadów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe badanie zagregowane przez niemieckich biologów wykazało, że promieniowanie generowane przez sieci bezprzewodowe może mieć poważny negatywny wpływ na owady.

Promieniowanie z telefonów komórkowych mogło przyczynić się do dramatycznego spadku liczebności populacji owadów obserwowanego w ostatnich latach w dużej części Europy. Analiza przeprowadzona na zlecenie Niemieckiej Unii Ochrony Przyrody (NABU) i kilku innych organizacji, opierało się na agregacji 190 publikacji naukowych związanych z tematyką owadów i promieniowania elektromagnetycznego.

 

Po przeanalizowaniu wszystkich tych prac stwierdzono, że promieniowanie elektromagnetyczne, generowane przede wszystkim przez sieci komórkowe i Wi-Fi, może być jedną z głównych przyczyn zwiększonej śmiertelności owadów w Europie - obok środków owadobójczych i niszczenia siedlisk. Szczegółowo opisano negatywny wpływ, jaki promieniowanie może mieć na owady - przede wszystkim pszczoły, muchy i osy. 

 

Zdaniem naukowców promieniowanie elektromagnetyczne powoduje otwarcie kanałów wapniowych w komórkach organizmu, a tym samym zwiększa się uwalnianie jonów wapnia. Wapń jest ważnym przekaźnikiem i może wywoływać biochemiczną reakcję łańcuchową, która u owadów może prowadzić do utleniania komórek, w wyniku czego zmniejsza się ich zdolność do orientacji oraz funkcje rozrodcze. Ponadto promieniowanie elektromagnetyczne powoduje obniżenie rytmu dobowego u owadów i fałszywą aktywację układu odpornościowego.

Stwierdzono, że 60 ze 100 analizowanych przez nich badań, które są dość poważne, dowodzą, na podstawie doświadczeń laboratoryjnych i terenowych, negatywnego wpływu promieniowania na insekty. Ustalono też, że prawdopodobnie ​​to promieniowanie w przyczyniło się do spadku liczebności populacji owadów obserwowanego w Europie w ciągu ostatnich kilku lat. Zasugerowano między innymi, że promieniowanie elektromagnetyczne może wpływać na biologiczne narzędzia nawigacyjne owadów, w tym materiał genetyczny i larwy owadów.

 

Warto zauważyć, że na razie badanie nie zostało jeszcze poddane ocenie. Nie oznacza to jednak, że jest ono fałszywe tylko, że wyniki nie zostały jeszcze odpowiednio potwierdzone przez naukowców pracujących w podobnych dziedzinach akademickich. Biorąc pod uwagę fakt, że w najbliższej przyszłości powstaną rozbudowane sieci 5G, może to nie wróżyć dobrze owadom. 

 

 .

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ch do wszystkiego

wszystko falami nie

wszystko falami nie fizycznymi cząsteczkami to się robi, tylko nie chemtraile, pestycydy, roundoupy (randapy), stopione reaktory toksyczne i zmieniające dna i geny przez sterylizujące GMO ? ! ! ! ! ! ! ! 

Portret użytkownika Janusz55

Jak nie miałem komórki to

Jak nie miałem komórki to pierwszego dzieciaka w tydzień zrobiłem. Jak włożyłem po kilku latach komórkę do kieszeni niczego już więcej nie wyprodukowałem. Jak mówię to młodym to się tylko śmieją. Poczekamy to zobaczymy kto się będzie śmiał. Ten co go zrobiłem to tak sobie latał jakwróbel. Żona nakrzyczała ma niego i zaraz zabrał się za produkcję oczywiście z powodzeniem teraz może włączać wifi.

Portret użytkownika syriues

Czyli wiecie juz po co macie

Czyli wiecie juz po co macie w domu WiFi i po co to wam jest ten komputer w dloni.byscie żyli w innym polu magnetycznym zakłócając swoje pole naturalne.wiec już wiecie co dalej.

Zwiedzenie nie polega tylko na oszustwie ale też na podarunkach,odkryciach i wow na smartfonach.

Po co myślicie ze wam to wyprodukowali?

Portret użytkownika ch do wszystkiego

to są tylko zabwki do

to są tylko zabwki do zawracania ludziom dupy - odwracacze uwagi od rzeczy istotnych - głupia gawiedź ma dzięki temu czym się zająć zamiast myśleć naprawdę... jestem wściekły że nikt żadnych wniosków z niczego nie wyciąga jak ogląda czy czyta jakiekolwiek materiały - tempo przyjmuje i nie dodaje nic od siebie - po prostu zablokowane myślenie - zero refleksji i połączenia z innymi zdobytymi informacjami - tak jak by się wczoraj urodził...

Portret użytkownika Mojeimię44

Widzisz ludzie to już dawno

Widzisz ludzie to już dawno odkryli ale nie odkrył do tej pory tego nikt ze słusznej nacji a masońska nagroda Nobla w tej dziedzinie już na jakiegoś syjonistę czeka. Nie dziwi cię fakt, że nagrodę Nobla w znacznej większości otrzymują "prawdziwie" namaszczeni lub ich gojskie pupile działający pod ich nadzorem? Poczytaj a sam zobaczysz. Np. wśród "Polskich" noblistów 70% to polacy żydowskiego pochodzenia. To nie ściema to czysta prawda. Żydzi to 0,2% ogólnej populacji świata a otrzymują co 3 nagrodę Nobla. Każdy Polski pisarz, który otrzymał nagrodę Nobla wychwalał i lizał dupę fałszywie namaszczonym weźmy np tylko ostatnią noblistkę Olgę Tokarczuk. Ile ona niesłusznych obelg na Polaków napisała a ile pochwał słusznej nacji niesłusznie przyznała i tak jest z każdą nagrodą Nobla w każdej dziedzinie. Nie wierzysz? Kolejny przypadek to białorusinka o której jest dziś głośno bo jest jedną z liderek opozycji na Białorusi chodzi mi o Swietłane Aleksijewicz, która nie raz podkreślała że w czasie wojny: "Najgorzej w czasie wojny do Żydów odnosili się słowianie ale wyróżniającymi się wśród nich byli Polacy". 

Teraz jednym z nominowanych do syjonistycznej pokojowej nagrody Nobla jest Donald Trump. Jest on tylko podwykonawcą żyda Jareda Kushnera i ma za sobą cały żydowski zespół doradców. Jest posłusznym gojem- przeniósł stolicę Izraela do Jerozolimy zatem mimo, że wywołuje wojny na całym świecie pokojową nagrodę Nobla najprawdoppdobniej dostanie. 

 

Skomentuj