Sieć społecznościowa X pozwoli blokować komentarze bezpłatnych użytkowników

Kategorie: 

Źródło: tg

Nowa aktualizacja Platformy X, znanej wcześniej jako Twitter, umożliwi użytkownikom blokowanie komentarzy pod ich postami z niezweryfikowanych kont. Ta innowacja pojawia się 11 miesięcy po wprowadzeniu płatnej weryfikacji konta w ramach subskrypcji Twitter Blue.

Sieć społecznościowa X, niedawno poważnie zreformowana przez Elona Muska, zrobiła kolejny krok w kierunku poprawy jakości komunikacji swoich uczestników. Jednak obok potencjalnych korzyści wspomniana innowacja rodzi szereg pytań dotyczących dostępności i otwartości platformy.

 

Płatna weryfikacja została wprowadzona na platformie w ramach subskrypcji Twitter Blue i oferowała użytkownikom możliwość otrzymania plakietki weryfikacyjnej za 7,99 USD miesięcznie. Jednak dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą zapłacić za tę subskrypcję, innowacja może skomplikować komunikację w serwisie.

 

Argumentem przemawiającym za innowacją jest możliwość ograniczenia poziomu trollingu i dezinformacji na platformie poprzez umożliwienie dostępu do dyskusji wyłącznie zweryfikowanym kontom. Jednak przeciwnicy tej funkcji wskazują na ciągłą obecność botów ze zweryfikowanymi etykietami oraz preferencję Platformy X dla odpowiedzi ze zweryfikowanych kont, co ich zdaniem zmniejsza różnorodność głosów w dyskusjach.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Czyżby powtórka z roku 2000?

Czyżby powtórka z roku 2000?

"Podobnie optymistycznie Musk nastawiony jest do Twittera. W tym samym piśmie, w którym wycenia wartość Twittera na 20 mld dol., snuje przed swoimi pracownikami wizję, że ta wycena będzie w przyszłości ponad 10-krotnie wyższa, bo na poziomie ok. 250 mld dol."

 

Giełda nie odzwierciedla wartości realnej firmy, i w tym widzę problem, a nie że ktoś bez płatnej subskrypcji może  nie mieć możliwości komentowania. Dawno nic nie walnęło z "chciwości", a koniunktura historyczna kryzysów nic ludzi nie nauczyła. Bitcoin jeszcze jakoś się trzyma, ale ten napompowany balonik prędzej czy później pęknie. Firmy z IT ucinają gałąź na której siedzą, SI je wykończy. Złoto niby bezpieczne, ale odkrycie skarbu Salomona zdestabilizuje rynek. 

Nie rozumiem inwestowania w youtuberów, influencerów i innych patostreamerów, a z tego zrobiono wielomilionowy biznes, ale to też już się kończy, bo aktorem zostaje wygenerowany Avatar sterowany przez SI robiący kontent reklamowy, a nie musi zarobić na nowe cycki, czy zęby w Turcji. To wszystko zaraz pierdalnie z hukiem.

Te wszystkie 800+, 13 i 14 emerytura, niszczenie przedsiębiorców, państwo policyjne, srovid itd. ma na celu stworzyć posłusznych niewolników z dochodem gwarantującym miskę ryżu, do tego zmierza Agenda 2030.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Nikt nic nie wie w tej

Nikt nic nie wie w tej sprawie! Rozmawiałem z kilkoma emerytowanymi oficerami i jeszcze nie rozmawiali ze znajomymi ze sztabu. Jakś dziwna koligacja nastapiła z wydarzeniami w Izraelu. Łączą to bardziej z wyborami w Polsce. Ja widzę trzecią opcję, że nie chcą Polaków wysyłać na wojnę z Rosją/Białorusią. To tak na szybko zrobiłem zwiad, a Ty myslisz, że sTalinn z tatusiem będą mieli ekskluzywną wiedzę w temacie???????????? Jak jakiś hamerykański portal wypierd opublikuje, to bez podawania źródła przeżucą bezrefleksyjnie przez google translator i będziesz miał "prawdę objawioną". Na chwilę obecną mam trzy teorie oparte na faktach, ale co tam się odwaliło do końca, niepotrafię powiedzieć i obawiam się, że moje źródła będą trzymały tajemnicę służbową, bo to jest dużo grubiej niż portale opisują. Jak tylko będę miał nawet jakieś przecieki wiarygodne, obiecuję, że napiszę. W wersję wojny sztabu od maja 2023 z płaszczakiem mogę uwierzyć, ale Izrael i Białoruś są dla mnie bardziej prawdopodobne, ale mogę tylko gdybać.. a jest jeszcze teoria, że Tusk chciał zrobić przewrót wojskowy po przegranych wyborach, ale to wydaje mi się nieprawdopodobne.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Dostaję obecnie wiele

Dostaję obecnie wiele wiadomości, że jest piąta opcja i to Kalkstajn z Płaszczakiem chce zrobić przewrót wojskowy niczym Piłsudski. To są niestety wiadomości od byłych oficerów, którzy są zaślepieni nienawiścią do Konusa. Nie mają wiedzy eksluzywnej ze sztabu i ministerstw. Takie ichnie analizy, chociaż mogą mieć rację. PiS nie ma możliwości rządzić samodzielnie, po wyborach patrząc na sondarze nie ma opcji na to. Konus stoi nad grobem i nie będzie miał obiekcji aby uruchomić akcję Samsona. Wysocy oficerowie zbuntowali się i odeszli, ale mają zastępców. Wielu karierowiczów z nadania politycznego, ale oprócz nich jest wielu polskich patriotów - mam taką nadzieję. Temat jest gruby i są tylko domysły...

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj