Sieć społecznościowa X będzie zbierać dane biometryczne od użytkowników, a także dane dotyczące kwalifikacji i zatrudnienia

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Sieć społecznościowa X (dawniej Twitter) zaktualizowała swoją politykę prywatności o elementy dotyczące gromadzenia danych biometrycznych użytkowników w celu ich identyfikacji, a także informacje o zatrudnieniu i wykształceniu użytkowników w celu rekomendowania im potencjalnych stanowisk pracy i dzielenia się nimi z potencjalnymi pracodawcami , a także wyświetlać „bardziej trafne reklamy”.


„Za Twoją zgodą możemy gromadzić i wykorzystywać Twoje dane biometryczne do celów bezpieczeństwa, ochrony danych i identyfikacji” – mówi nowa polityka prywatności firmy. Nie precyzuje, o jaki rodzaj informacji biometrycznych chodzi i w jaki sposób należy je wykorzystywać. Portal społecznościowy poinformował także użytkowników o zamiarze gromadzenia informacji na temat ich historii zatrudnienia i wykształcenia.

 

„Możemy gromadzić i wykorzystywać Twoje dane osobowe (na przykład Twoją historię zatrudnienia, historię wykształcenia, preferencje dotyczące zatrudnienia, umiejętności i zdolności, aktywność i zaangażowanie w poszukiwaniu pracy itp.), aby rekomendować i udostępniać Ci potencjalne oferty pracy potencjalnym pracodawcom… i pokazywać Ci trafniejsze reklamy” – czytamy w zaktualizowanej polityce prywatności. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu portal społecznościowy uruchomił beta testy platformy X Hiring, przeznaczonej do zamieszczania ogłoszeń o pracę przez zweryfikowane firmy.

 

Poprzednia wersja polityki prywatności portalu społecznościowego, obowiązująca do 29 września, nie zawiera zapisów dotyczących gromadzenia danych biometrycznych czy historii pracy i zatrudnienia użytkowników.

 

W zeszłym miesiącu przeciwko sieci społecznościowej X złożono pozew zbiorowy, zarzucając jej nielegalne gromadzenie, przechowywanie i wykorzystywanie danych biometrycznych mieszkańców Illinois bez ich zgody – pisze Bloomberg. Zgodnie z pozwem X „nie poinformował odpowiednio osób, które weszły w interakcję (świadomie lub nie) z Twitterem, że gromadzi i/lub przechowuje ich identyfikatory biometryczne na każdym zdjęciu osoby przesłanym do Twittera”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika anonimus12345

elon musk waz zbawi od rozumu

elon musk waz zbawi od rozumu i wolności. A już w przygotowaniu ma dla was chip do mózgu żebyście byli cyborgami a już  teraz z komsosu wali do was trilionem satelit. Normalnie zbawca dla głupiego wykształcnego (zaprogramowanego) motłochu.

Masoni się postarali i w cały ten program inżynieri społecznej wprowadzili fałszywych zbawców już teraz kto ma rozum zauważy że na takich fałszywych zbawców kreuje się: elon musk, trampek, putinek, viktor orban, konfederacja itp.

Skomentuj