Sieć Play zrezygnuje z reklam z Barbarą Kurdej-Szatan. Nauczka dla celebrytów?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Barbara Kurdej-Szatan bardzo ostrym wpisem na temat Straży Granicznej, postawiła samą siebie w bardzo trudnej sytuacji nie tylko wizerunkowej, ale i zawodowej. Jej przypadek pokazuje granice bycia „influencerem” w Polsce.

Trudno w ostatnich latach o celebrytkę bardziej popularną niż słynna blondynka z reklam sieci Play. Barbara Kurdej-Szatan występuje w nich od 2013 roku. Przez ten czas stała się „ikoną” polskich mediów. Występowała w najchętniej oglądanych serialach, na czele z „M jak Miłość”. Brała udział w największych telewizyjnych produkcjach rozrywkowych.

Zdobyła też trzy Telekamery, w tym honorową Złotą Telekamerę, a nie jest to coś, co spotyka każdą „gwiazdeczkę”.

Obiektywnie można stwierdzić, że Kurdej-Szatan przez kilka lat była na szczycie polskiego show-biznesu.

Pierwsze problemy zaczęły się, gdy pracując w pisowskiej TVP, otwarcie poparła „Strajk Kobiet”. Została za to wycofana z wszystkich produkcji Telewizji Publicznej, oprócz „M jak Miłość”.

Ostatni wpis, w którym zwyzywała Straż Graniczną, przelał jednak czarę goryczy, bowiem straciła rolę nie tylko we wspomnianym serialu, ale i najprawdopodobniej w reklamie. Play nie przedłuży z nią kontraktu na udział w kolejnych spotach reklamowych. Potwierdzają to już pracownicy operatora.

Początkowo sieć dystansowała się od problemów aktorki, wobec której wszczęto nawet postępowanie karne, w związku z obrazą funkcjonariuszy. Jednak z ostatnich doniesień wynika, że ilość skarg na aktorkę, jakie napływają od zbulwersowanych widzów, jest tak duża, że zapycha firmową skrzynkę.

Nikt raczej nie będzie troszczył się o swoją „ikonę”, jeśli będzie ryzykował utratę setek tysięcy klientów-patriotów, którzy być może zmienią operatora, jeśli nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec Kurdej-Szatan.

Jej przypadek pokazuje więc granice tego, na co mogą sobie pozwolić polscy celebryci.

Do tej pory za jeden wpis na Instagramie, inkasowała 15-20 tysięcy złotych, a to był najlepszy wyznacznik tego, jak wpływową stała się osobą.

Jednak nawet ktoś tak popularny i ogólnie (zapewne) sympatyczny, będzie musiał zderzyć się z falą konsekwencji wynikających z tego, że będąc na szczycie jakiejś rozpoznawalności, trzeba jednak liczyć się z tym, że ewentualne potknięcie, zostanie brutalnie skontrowane przez cały rynek mediów, w którym taka osoba uczestniczy.

Z jej powodu tracą też inni, bo usunięcie granych przez nią postaci, oznacza także brak pracy dla aktorów, którzy jej partnerowali, zarówno w serialach, jak i reklamach.

Play prawdopodobnie całkowicie zmieni obecny sposób komunikacji z klientami. Nie będzie już nie tylko Kurdej-Szatan, ale także wszystkich „gwiazd”, której do tej pory grały z nią w spotach, na czele z Kubą Wojewódzkim.

Sieć ma zamiar odciąć się od hejtu i postawić na uznanych artystów, pokroju Janusza Gajosa i Piotra Fronczewskiego.

„Ofiara” Barbary Kurdej-Szatan być może nie pójdzie na marne, bo będzie stanowić przestrogę dla wszystkich popularnych postaci, którym być może do tej pory wydawało się, że mogą napisać cokolwiek i zawsze będą za to podziwiane i znakomicie opłacane. Być może uświadomią sobie, że cena utraty statusu z powodu jednego wpisu, może być zbyt wielka.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika popekmonster

a gdzie się podziali wszyscy

a gdzie się podziali wszyscy obróbcy wolności słowa? aaaa no tak, wolność słowa tylko dla faszystów i im podobnych degeneratów, reszta ma zamknąć morde! możesz jechać w najgorszych słowach, włacznie z życzeniami śmierci po uchodźcach (homoseksualistach/osobach o innym kolorze skóry/z innego kraju/lewakach) to wtedy jest wolność słowa i spoko, ale nie zgadzaj się z prawicową linią myślenia to zamknij morde i niech cię wsadzą do więzienia, a najlepiej to rozstrzelają.. nie zgadzajmy się na takie podwójne standardy

 

i od razu odpowiadam - ta pani oczywiście użyła zbyt mocnych słów i bardzo dobrze, że poniesie konsekwencje tego! ale osoby po przeciwnej stronie barykady również powinny ponosić konsekwencje swoich słów. tak naprawdę nam wszystkim powinno zależeć na tym, żeby każdy, nieistotne czy zgadza się z ogólnie przyjętą linią myślenia czy też nie, powinien ponosić konsekwencje swoich słów, jeśli przekroczy granice. szkoda tylko, że tak wiele osób tego nie zauważa.. ludzie mówią o jakiejś "lewackiej cenzurze" a sami chcą wprowadzić to samo. zastanówcie się proszę nad tym, wszystkim nam żyłoby się lepiej!!

Portret użytkownika Quark

Podaj jakikolwiek przykład

Podaj jakikolwiek przykład chamstwa i wulgaryzmów rzucanych przez partie prawicowe oraz ich wyborców. Bo jak do tej pory to ci z lewa a w szczególności feministki z piorunami na maskach wyzywały wszystkich od najgorszych używając przekleństw nawiększego kalibru. A wolność słowa nie polega na poniżaniu , wyzywaniu , lżeniu i szydzeniu z kogokolwiek.

Portret użytkownika Quark

Nie rozumiem co takiego ma w

Nie rozumiem co takiego ma w sobie ta dziewczyna by ktoś chciał jej płacić 10...20 tyś. za napisanie kilku zdań w mediach społecznościowych ? Rozumiem takie honorarium dla jakiegoś uznanego profesora - autorytetu w wielu dziedzinach ale nie dla zwykłej panienki z telewizora , która znana jest tylko z tego że jest znana .. To co napisała o straży granicznej świadczy jedynie o braku równowagi psychicznej , zrozumienia sytuacji i o histerii. Zwykła głupia dziewucha , którą ktoś powinien położyć na kolanie i solidnie pasem w tyłek przyłożyć.

Portret użytkownika Wąski

No w końcu! Jakby to ujął mój

No w końcu! Jakby to ujął mój idol, Pan Siara, memory fajf i wszystko jasne!

Nareszcie jednego kurviszona telewizyjnego mniej!

A i tak niestety te wszystkie "polskie"  gwiazdy (dejwida) telewizyjne, aktorzyny, śpiewaki, którymi nas mamią od lat, urabiając sobie naszą miłość do tych "idoli"... niestety ale nie słowiańskie ma korzenie! A i takich próbują grać... Niemal co do jednego...  Czemu tylko np szyd tuwim "ładnie " dla dzieci pisze?

Może inżydnier magister, cynk (Zn) czy inne 77777777 homosapiensfekalnystosnek nam coś na ten temat powie (w jednej osobie) ?

W końcu homokolega pisał niegdyś artykuły, czy "nas - was" zytow będą kiedyś jeszcze z Polski wyganiać...

Portret użytkownika kojak

Tu juz nie chodzi co ona

Tu juz nie chodzi co ona napuisla ale w jaki sposob. Nie moze by zgody na bandycko- kryminalny belkot ! Tylko tak mozna to okreslic ! Nie jestem  symptykiem PIS  ani degenerrata Kuraskiego . Gajos jest bez watpienia   wielkim aktorem ale niestety  nawiedzonym lewakiem i tez zdarzlo mu sie mowic ewidentne brednie choc nie byl przy tym wulgarny jak  Kurdej

Strony

Skomentuj