Sieć 5G może stanowić problem dla radarów pogodowych

Kategorie: 

źródło: IMGW

Sieć 5G może przyczynić się do wielkiej rewolucji w technologii telefonów komórkowych, ale nie wszystkie aspekty jej wprowadzenia mogą pozytywnie wpłynąć na otoczenie. Według najnowszych informacji, istnieje spore ryzyko, że sieć 5G funkcjonowałaby na tych samych częstotliwościach, na jakich działają radary meteorologiczne, co mogłoby doprowadzić do mniejszej dokładności prognoz pogody.

Problem powstał, gdy w Australii wystapiono z wnioskiem o wydzierżawienie pasma 3,6 GHz na potrzeby działania nowej sieci 5G. Zmusiłoby to lokalnych dostawców internetu do przeniesienia się na pasmo 5,6 GHz, które aktualnie jest już wykorzystywane przez radary meteorologiczne. Przeciwnicy inicjatywy przedstawili swoje obawy twierdząc, że mogłoby dojść do zakłóceń w prognozach pogody, objawiających się np. poprzez fałszywe chmury deszczowe, pojawiające się na radarach.

 

W kraju kangurów pojawiły się propozycje, aby oddzielić sprzęt technologiczny od radarów pogodowych, które korzystają z tej samej częstotliwości. Przyjęto, że dystans 40 km powinien wystarczyć do prawidłowego funkcjonowania obu elementów, ale w rzeczywistości może się okazać, że konieczne będzie jeszcze większe zwiększenie odległości.

Źródło: pixabay.com

Niewątpliwie rząd australijski stoi przed trudnym zdaniem. Celem jest uwolnienie wystarczająco dużo przestrzeni do poprawnego działania sieci 5G, nie utrudniając zarazem pracy meteorologom. Wkrótce powinniśmy poznać odpowiedź, czy wilk będzie syty i owca cała.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Sieć 5G z założenia wymaga

Sieć 5G z założenia wymaga bardzo gęstego upakowania nadajników, bo jest silnie tłumiona przez otoczenia jak każda fala o bardzo dużej częstotliwości. Jest wprowadzana głównie z myślą o internecie rzeczy, a nie dla samej telefonii komórkowej. Jej szkodliwość dla organizmów żywych jest wręcz katastrofalna, ale cóż...dla wprowadzający w życie plan internetu rzeczy, to nie żaden problem, w końcu nie o życie i zdrowie ludzi chodzi, tylko o kontrolę nad nimi, a że będziemy padać jak muchy, to im w to graj.

Portret użytkownika kolo21

Na mapach burzowych też

Na mapach burzowych też pokazują że jest burza a jej nie ma. Nawet jak sie pojawi, to tylko po błyska i zero deszczu. Chemia w piwie powoduję że ludziom mózgi się lasują tak jak po dopalaczach. i nie jest to efekt tymczasowy ale stały. Przejeli największe biznesy, finasjere, politykę itp. Dali ludziskom chlanie i ćpanie o raz wszech obecną chemię, więc od móżdżone zombie juz istnieją. Gnoją i upadlają jak tylko mogą goi. Ale oni chcą czegoś więcej po za kasą, Może to i szalone, ale myslę że chcą jego sprowadzić na ten świat. A świat ma być posłuszny jego woli i pozbawiony swojej własnej. Widzę jak wśród ludzi budzi się okrucieństwo nie do opisania, sami nie raz czytaliscie o znęcaniu się nad psem czy innym zwierzęciem. a najgorsi są ci co to popierają i się tym jarają. Taki portal jak F.B toleruję takie zachowania i udaję że ich nie widzi. Ale napisz coś na temat ukrów i już masz bana.

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Docelowo 5G będzie

Docelowo 5G będzie rozpuszczać aluminium, które już JEST w naszych organizmach i sterować jego przepływem w układzie nerwowym. Aluminium z szczepionek oprysków chemicznych i pożywienia. W ten sposób powstanie społeczeństwo zombie bio-robotów. Podział na ludzi i bydło robocze w zasadzie będzie przebiegać tak samo jak obecnie granice są wytyczone od wielu lat. Żadnych sensacji raczej nie będzie. Chyba jedyną nowością będzie to że mutanty biologiczne wybryki trans-humanizmu będą awansowane na kapo w obozach. Pijcie codziennie skrzyp polny, który jako jedyny wiąże i wywala z organizmu aluminium, do tego polecam filmy instruktażowe Adolfa Kudlińskiego te o produkcji własnych leków. Są realnie przydatne. Zaczyna się weekend - ostrzegam pijaków - większość alkoholi w sklepach jest ***, został już tylko spirytus 95% ten z oznaczeniem N od Neutralny, rozpuszczamy go w jakimś własnym soku albo dobrej własnej wodzie ze studni. Nie łączcie spirytusu z słodzikami glukozowo fruktozowymi bo od nowa wchodzicie w toksyczne środowisko.

Portret użytkownika Ractaros96

Częstotliwość kilku MHz

Powiem tak, wszystko będzie zależeć od mocy nadajników. Promieniowanie w mikrofalówkach jest dużej mocy (1000W) i jest skoncentrowane (metalowe ścianki je odbijają, a nie pochłaniają), dlatego lepiej nie wkładać ręki do odbezpieczonej, działającej mikrofalówki, bo stanie się z nią to samo co z jedzeniem, które tam umieszczamy. Wydaje mi się, że moc nadajników 5G może być porównywalna z obecnymi nadajnikami od wifi, które pracują na podobnej częstotliwości.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj