Siatka balkonowa - bezpieczeństwo twojego kota

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Koty to zwinne, ruchliwe i ciekawskie stworzenia. Wprawdzie większość dnia przesypiają na kanapie, lub w swoim legowisku, ale czasem chcą pobawić się na świeżym powietrzu. Niekiedy przychodzi im do głowy żeby pospacerować po barierce balkonu. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe! Dlatego koniecznie zamontuj na balkonie specjalną siatkę, która ochroni mruczka przed niebezpieczeństwem upadku. 

 

1. Do czego służy siatka na balkon?

2. Siatki zabezpieczające. Jaką wybrać?

3. Montaż zleć profesjonalistom

 

Do czego służy siatka na balkon?

Kot nie zawsze szczęśliwie spada na cztery łapy. Do klinik weterynaryjnych trafia wiele zwierzaków z połamanymi kośćmi, lub uszkodzonymi narządami wewnętrznymi, z powodu upadku z dużej wysokości. Każdy szanujący się "kociarz" doskonale wie, że siatka na balkon jest niezbędnym wyposażeniem domu. Koty to urodzeni łowcy, może się więc zdarzyć, że chcąc zapolować na przelatującego ptaka, nasz pupil wypadnie i dozna poważnych obrażeń, a nawet straci życie. Siatka zabezpieczająca powinna znaleźć się nie tylko na balkonie, ale także na tarasie i w oknach, w których mruczki chętnie przesiadują. Teren balkonu stanie się dla nich bezpiecznym azylem Siatka chroni nie tylko koty, ale także inne zwierzęta domowe. Może również być zabezpieczeniem przed ptakami.

Siatki zabezpieczające. Jaką wybrać?

Firmy specjalizujące się w montażu siatek balkonowych, oferują różne ich rodzaje, w zależności od materiału, z którego są wykonane. Można wybrać taki produkt, który będzie pasował do kolorystyki naszego domu. Siatki ochronne wykonane są często z polipropylenu. Dostępne są także siatki balkonowe z polietylenu. Są nieco droższe, ale wyróżniają się wysoką odpornością na nieprzyjazne warunki pogodowe, oraz promieniowanie UV. Będą więc służyć nam i naszym pupilom dłużej. W dodatku nie ma potrzeby zdejmowania ich na zimę. 

Montaż zleć profesjonalistom

Montaż siatki balkonowej lepiej zlecić doświadczonym fachowcom. Wystarczy skontaktować się z jedną z firm wykonujących osiatkowania balkonów i umówić się na termin realizacji usługi. Specjaliści najpierw montują metalowe zaczepy do balustrady balkonu, a potem przeciągają stalową linkę. Na tej konstrukcji zawieszają siatkę z polietylenu. Jeśli balkon znajduje się na ostatnim piętrze i nie ma zadaszenia, wówczas budują stelaż z aluminiowych lub stalowych listew. Trzeba zwrócić uwagę, by siatka była mocno napięta, ponieważ koty lubią się po niej wspinać. 

Pamiętajmy, żeby wychodząc z domu nigdy nie zostawiać kota samego na balkonie. Mimo siatki ochronnej, narażony jest na inne niebezpieczeństwa np. ataki owadów, które mogą wlecieć przez oczka siatki. 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro