Sharknado wydarzyło się naprawdę! Australijski cyklon przemieścił na ulicę miasta dużego rekina

Kategorie: 

Źródło: Qld Fire & Emergency/Twitter

Stan Queeensland w Australii został niedawno dotknięty klęską żywiołową w postaci cyklonu Debbie. Huraganowy wiatr zrywał dachy, doszło do wielu powodzi, a w mieście Ayr na ulicy znaleziono nawet dużego rekina.

 

Rekin, którego odkryto należy do gatunku żarłacz tępogłowy (Carcharhinus leucas). Mierzący około półtora metra drapieżnik nie powinien się znaleźć w mieście w innej postaci niż jako filety na steki, ale dotarł tam w jakiś sposób dzięki cyklonowi.

Australijskie władze zwracają uwagę na to, że w wodach powodziowych obecnych po przejściu cyklonu Debbie, czai się wiele niebezpieczeństw, w tym również zabłąkane rekiny. Odradza się w związku z tym wchodzenie do wody. Jednak nie brakuje amatorów surfingu korzystajacych z powodzi jako okazji do zabawy.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj