Setki wulkanów pod lodami Antarktydy mogą wywołać potop na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: M@tis

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu zaniepokoili geofizyków z dwóch kierunków jednocześnie - tych, którzy czekają na koniec świata z powodu masywnej erupcji wulkanu i tych, którzy obawiają się katastrofalnego wzrostu poziomu oceanu w wyniku zejście i topnienia lodowców znajdujących się na zachodzie Antarktydy. Jak się okazuje, oba te scenariusze  są możliwe i to prawie w tym samym czasie!

 

Obserwacje satelitarne, sondowania radarowe, zdjęcia lotnicze i inne przeprowadzone przez nich pomiary wykazały w końcu: pod lodami Antarktydy - tylko na zachodzie kontynentu - znajduje się ponad sto ziejących ogniem gór. Naukowcy odkryli 91 nowych wulkany - już 47 znanych.

 

Nie spodziewano się, że jest ich aż tak wiele. Niemal potroiła się liczba wulkanów, o których geofizycy już wiedzieli, że istnieją na zachodniej Antarktydzie. Podejrzewamy również, że jest ich jeszcze więcej na dnie morza, które leży pod Lodowcem Szelfowym Rossa. Nie można wykluczyć, że region ten będzie najgęstszym obszarem występowania wulkanów na świecie.

Kilka lat temu międzynarodowy zespół naukowców przygotował obszerny raport dla Europejskiej Fundacji Nauki oceniający zagrożenia dla naszej cywilizacji. Eksperci porównali zagrożenia związane z asteroidami, zmianami klimatycznymi, tsunami, trzęsieniami ziemi, osunięciami ziemi, erupcjami wulkanów. I doszli do wniosku, że w najbliższej przyszłości nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż wulkany.

 

Prawdopodobieństwo, że to one, zaczyną wybuchać i zetrą ludzkość z powierzchni Ziemi już w XXI wieku, sięga 10 proc. Prognozy brały pod uwagę zarejestrowane wulkany a teraz pojawiły się dodatkowe, co zwiększa prawdopodobieństwo. Po drugie, na Antarktydzie Zachodniej znajduje się najszerszy na świecie lodowiec Thwaites – znany również jako Lodowiec Zagłądy lub po prostu Thwaites, nazwany na cześć glacjologa Fredricka Thwaitesa. Lodowiec gwałtownie traci stabilność, pęka i stopniowo odrywa się od lądu. Wskazują na to od ubiegłego roku naukowcy z kilku amerykańskich uniwersytetów, których połączył międzynarodowy projekt The International Thwaites Glacier Collaboration (ITGC).

Thwaites jest rzeczywiście ogromny – rozciąga się na 120 kilometrów, osiągając miejscami grubość 1200 metrów. Natomiast jego „język” – wschodnia część, wychylająca się w zatoce Pine Island na Morzu Amundsena, spoczywa na dnie. A tym samym spowalnia osuwanie się lądowej części lodowca. Jak się jednak okazało, lodowiec szelfowy został skądś zmyty stosunkowo ciepłą wodą, której temperatura jest o 2 stopnie wyższa niż na pobliskich terenach. „Język” się przerzedza. A z satelitów widać, że pęka w górę iw dół. Chodzi o to, że pęknięcia podłużne i poprzeczne połączą się, lodowiec oderwie się i zapadnie. Od 2000 roku straciła tysiące miliardów ton lodu i zaczęła poruszać się dwa razy szybciej – prędkość poślizgu wzrosła do 2 kilometrów rocznie.

 

Tylko Thwaites topniejąc podniesie światowy poziom morza o ponad 65 centymetrów. Grozi to zalaniem wielu krajów przybrzeżnych. Na przykład Holandii. Nowo odkryte wulkany tylko pogorszą sytuację. Wybuchając pod wieloma kilometrami lodu, stopią więcej niż tylko jeden lodowiec. Cała Antarktyda Zachodnia bez lodu podniesie poziom oceanów na świecie o 3 metry. A nawet wyżej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ala Budzik

Pierdolenie o szopenie ,

Pierdolenie o szopenie , żadnego potopu nie będzie, a te głupie gadki naukowców służą tylko celom globalistycznej zarazy wariatów. Po to abyś ty jezdził rowerem, jadł robaki, siedział przy świeczce, podczas gdy oni będą zapierdalać odrzutowcem albo ferrari i wpiepszać steki z cielaczków. Dziwie się że ludzie są tak naiwni i dają się w tak okrutnie bezczelny sposób robić w huja tym draniom. No to jaktam panie admin jest ta cenzura czy nie, na tym portalu ?

Portret użytkownika oswiecony77

https://innemedium.pl

https://innemedium.pl/wiadomosc/byly-oficer-cia-uwaza-ze-obcy-kontroluja... hmm Jezus mial racje Bedzie jak za dni Noego rozwoj technologi hybrydyzacja totalny upadek moralny ludzkosci Gosc ma racje kontrola umyslow trwa kosmici tzw starozytni hehe kiedys sluzyly do tego religie[sluza nadal] teraz media pseudonauka portale typu fejs gry komputerowe uzywki itp Oddziela sie ludzi od powaznych przemyslen bzdurami az do smierci A pozniej placz i zgrzytanie zebow Przytocze sen osoby ktora poprzez sen spotkala sie ze zmarlym alkoholikiem Byl strasznie spragniony nie alkoholu lecz wylanej we snie herbaty na stole Musi byc tam bardzo goraco w tym wulkanie Druga sprawa mowil tez o drugiej szansie zycia ktora napewno by wykorzystal napewno nie na przyziemne zycie Sa dwie strony medalu ciemna odciaga od prawdy i jasna ktora mowi o niej Narazie jestescie w dupie a tam jest ciemno

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika syriues

To juz mialo miejsce częściej

To juz mialo miejsce częściej niż myslimy.ostatnio w roku około 1800 1850.wielka powodz błotna, gdzie miasta znalazły się pod ziemią.warstwa błotną. Dzieki temu można było zaatakować resztke cywilizacji w Ameryce Południowej środkowej i Północnej.

Często bywa,że piramidy azteckie w Puebla są zatopione w ziemi,jakby zalane.

Być może było to zawalenie się części kontynentu Ameryki Południowej lub powstanie uskoku san Andreas 

Portret użytkownika Endymion

W Poznaniu trwa "remont"

W Poznaniu trwa "remont" Starego Rynku, kilka metrów pod ziemią są ściany, wyglądające na fundamenty, ponieważ nie kopali głęgiej. Wykopy na 5m i dalej nic nie robią, a teraz stawiają betonowe monolity na starych murach. Podziemia Poznania, tam są "kanały" wysokie na 8m. Podziemia Wawelu zamknięte od 70 lat (bo "remont"), ukrywają przed nami prawdę. Tysiące osób zaangażowanych, wile razy zadawano mi pytanie, jak to można ukryć? Większość nie rozumie; łopatowy, czy koparkowy, nawet inżynier, na te tysiące osób ma świadomość znaleziska tylko kilka osób, a one mają kredyty na mieszkanie i smaochód, nie odezwą się słowem.. ja to wszystko widzę, ale nie mam się gdzie wypowiedzieć oficjalnie, więc tutaj piszę.. ale niedługo i to mi zabronią Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika oswiecony77

wawel luxor watykan

wawel luxor watykan Jerozolima bermudy sa miejsca mocy tzw czakry ziemi Czlowiek tez je ma Narazie na ziemie nalozona jest ciemna siatka mocy ktora peka Zmienia swoja czestotliwosc a co za tym idzie zmienia sie swiadomosc zwierzat ludzi na calym globie He he bedzie sie dzialo 7 Kiedy więc usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych, nie trwóżcie się! To się musi stać, ale to jeszcze nie koniec. 8 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści. 14 A gdy ujrzycie ohydę spustoszenia5, zalegającą tam, gdzie być nie powinna - kto czyta, niech rozumie - wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry. 15 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi i nie wchodzi do domu, żeby coś zabrać. 16 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 17 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni. 18 A módlcie się, żeby to nie przypadło w zimie. 19 Albowiem dni owe będą czasem ucisku, jakiego nie było od początku stworzenia Bożego aż dotąd6 i nigdy nie będzie. 20 I gdyby Pan nie skrócił owych dni, nikt by nie ocalał. Ale skróci te dni z powodu wybranych, których sobie obrał. Jezus wiedzial o tym obecnym czasie stad tez 8 mld dusz na ziemi “Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.” https://www.youtube.com/watch?v=MVcrF-AJe3I

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Q

- wtedy ci którzy będą w

- wtedy ci którzy będą w Judei ,niech uciekają...

Masz tu jasno napisane do kogo te "proroctwo" zostało skierowane. Tylko i wyłącznie do żydów na pustyni a nie reszty ludów ziemi i wszystko na ten temat. Gdyby biblijne zapiski miały jakiś globalny sens to odnosiły by się do całej ziemi i wszystkich narodów a tak nie jest. Czyli co to jest warte ? Tyle co fusy po herbacie. Takie to "słowo boże", że nie ma tam ani słowa o innych ludziach na innych lądach, więc nie panikuj i sobie tymi bredniami głowy nie zawracaj dla własnego dobra. 

Portret użytkownika Endymion

Też to podObnie widzę.. ale

Też to podObnie widzę.. ale Ty tylko straszysz, a jakaś recepta?Jaka broń lepsza? 9mm, czarnoprochowiec, a może ostry nóż. Kajak czy tratwa? a może arkę pudować? Taki jesteś "oświecony", to dawaj rady, a nie tylko cytuj żydobiblię..

MOGĘ CIĘ PROSIĆ? ponieważ jesteś na tę chwilę dla mnie zwykłym trollem..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Keis

Holandia jest przygotowana na

Holandia jest przygotowana na podniesienie piziomu morza i 2 metry. Polska wogóle nie jest przygotowana. Prędzej polskę zaleje niż Holandię. Holandia stworzyła Projekt Delta - system zapór, grobli, wielkich pomp wielkości elektrowni iraz ststem ostrzegania o ewentualnej powidzi i szybkiego reagowania. Polska jest sto lat za (cenzura zapewne) w tym względzie. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika W.Redny

Kraje najbliższe Antarktydzie

Kraje najbliższe Antarktydzie to Chile,  Argentyna, RPA i Australia. Tylko dwa z nich podbili Brytyjczycy, Amerykanie żadnego. 

Natomiast poziom oceanu podniesie się wszedzie to znaczy że problem będzie także z Gdańskiem i Szczecinem, więc nie wiem skąd przekonanie że to nie my mamy się martwić. 

Skomentuj