Setki uchodźców z Afryki przedarło się przez ogrodzenie do hiszpańskiej Ceuty

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Fotomovimiento/CC BY-NC-ND 2.0

W piątek w godzinach porannych, niemal tysiąc afrykańskich uchodźców zaczęło szturmować wysokie ogrodzenie na granicy z Ceutą. Jest to hiszpańska eksklawa w Afryce Północnej, która dzieli wspólną granicę z Marokiem. Jest to drugi taki przypadek w tym roku, lecz tym razem, wielu migrantów zdołało przedostać się do Ceuty.

 

Lokalne władze twierdzą, że około 900 ludzi zbliżyło się do wysokiego ogrodzenia, wykończonego drutem kolczastym. Tym razem, niemal połowa z nich zdołała przejść na drugą stronę. Intruzi zostali zatrzymani przez służby porządkowe. Wielu uchodźców miało mocno pokaleczone ręce i nie tylko, lecz wśród nich panuje ogromna radość, że udało im się dotrzeć do Hiszpanii.

W pierwszej kolejności, uchodźcy zostali zabrani do lokalnego centrum, które zajmuje się przyznawaniem azylu. Otrzymali tam opiekę medyczną, lecz w chwili obecnej nie wiadomo jaki będzie ich dalszy los - czy będą mogli pójść do Europy, czy zostaną wydaleni do Maroka. Jednak uchodźcy zwykle otrzymują tam możliwość pozostania w Hiszpanii.

 

1 stycznia bieżącego roku, ponad tysiąc ludzi próbowało przekroczyć ogrodzenie, lecz wtedy tylko dwie osoby faktycznie przedostały się na drugą stronę. Szacuje się, że w 2016 roku do Ceuty i Melilli, dwóch hiszpańskich eksklaw, przybyło około tysiąc uchodźców. Nie jest to tak wysoka liczba, jak w przypadku migrantów, którzy regularnie przekraczają Morze Śródziemne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Europa nie ginie z powodu

Europa nie ginie z powodu samego "zalewu nachodźców".
Nachodźcy to tylko jeden z objawów (jak kaszel) najbardziej zgniłej choroby toczącej Europę: maksymalna korupcja połączona z maksymalnym odmóżdżeniem.
Żaden soros ze swoimi miliardami nic by nie zrobił gdyby nie sku.syńska banda skorumpowanych  i odmóżdżonych europejczyków. Żadna merkel nic by nie zdziałała gdyby nie skorumpowana banda urzędasów. Żaden urzedas by nic nie zrobił gdyby nie żałosna banda społeczeństwa tylko marząca o wskoczeniu na jego stanowisko, gdzie wreszcie ona będzie korumpowana.
Chaos z uchodźcami to po prostu zwykłe lustro idealnie odzwierciedlające stan moralny/umysłowy Europy.

Portret użytkownika Prezesik

Ja tam się im nie dziwię, że

Ja tam się im nie dziwię, że jadą do Europy. Tutaj dostaną pieniądze za darmo, pociupciają sobie Europejki (dobrowolnie bądź siłą) bezkarnie sobie porozrabiają. Nikt im nic nie zrobi bo rasizm itd. Gdzie indziej znajdą takich idiotów? 

I ja się cieszę, że znaleźli sobie idiotów, którzy pracują na ich zasiłki. 

Niech sobie robią co chcą byle poza granicami Polski.

Portret użytkownika inzynier magister

Kolejny atak na Polske przez

Kolejny atak na Polske przez imperium gejowskie nowych hitlerowców NWO ! "Owczarek niemiecki Jan Klaudiusz Juncker, którego Nasza Złota Pani (wielu Czytelników pyta, dlaczego panią Anielę Merkel nazywam Naszą Złotą Panią. Wyjaśniam tedy, że to rodzaj cytatu z piosenki, którą Niemcy za okupacji kazali śpiewać pędzonym do roboty Żydom: „Marszałek Śmigły-Rydz nie kazał robić nic, a Hitler nasz złoty nauczył nas roboty”) wystrugała z banana na przewodniczącego Komisji Europejskiej, właśnie otrzymał list od zjednoczonych organizacji pozarządowych: Amnesty International, Human Rights Wag, FIDH (International Federation for Human Rights), Open Society European Policy Institute i Reporterzy Bez Granic, które domagają się interwencji instytucji europejskich, by „powstrzymać ruch wsteczny Polski od wspólnych wartości UE”. 

List ten oznacza, że oto rozpoczęła się realizacja kolejnej kombinacji operacyjnej, której celem jest dokonanie w naszym nieszczęśliwym kraju przesilenia politycznego , w następstwie którego polityczna ekspozytura Stronnictwa Pruskiego znowu zajęłaby pozycję lidera politycznej sceny. Spektakularne odejścia całej grupy generałów, którzy przy okazji odchodzenia wymachiwali prezydentowi Dudzie przed nosem konstytucjami pokazują, że tym razem na siłę przewodnią przesilenia została wyznaczona nasza niezwyciężona armia, która i to zadanie wykona „z honorem”, tak samo, jak stan wojenny w roku 1981.Stanisław Michalkiewicz

Wielka duchowa bitwa - Polska wywyższona czy zasymilowana ?!

https://www.youtube.com/watch?v=3BY2uN4GYws&t=1431s 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

To wprost oznacza, że te niby

To wprost oznacza, że te niby polskie generały dowodzić będą sotniami banderowców w wyzwalaniu Polski. Schetyna banderowiec zostanie premieram, a Tusku prezydentem. Zachodnia europa będzie napewno zachwycona i wyśle pomoc humanitarną w wysokści 1 euro na mieszkańca.

Portret użytkownika Kimbur

Uchodźcy?! Jeśli do mojego

Uchodźcy?! Jeśli do mojego domu wedrą się tacy to też mam ich nazywać uchodźcami? i karmić, odziewać, służyć im wszelką pomocą?

Do niedawna na takich mówiło się "napastnicy". Teraz może lepiej mówić "nachodźcy". 

A co będzie, gdy z Afryki i Azji zapragnie najść naszą Unię Europejską kilkaset milionów tego typu "uchodźców"???

Skomentuj