Setki tysięcy nielegalnych imigrantów może w każdej chwili zalać Europę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Porozumienie zawarte w 2016 roku między Turcją a Unią Europejską staje się coraz bardziej kruche. Grecja twierdzi, że władze Turcji zaczynają ignorować umowę i przymykają oko na działalność przemytników ludzi, którzy sprowadzają nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy.

 

Greckie media podają, że z sąsiedniej Turcji do przygranicznej jednostki regionalnej Ewros w północnej części kraju przedostaje się coraz więcej migrantów, a turecka straż graniczna wyraźnie ignoruje ten fakt. W 2018 roku, do Ewros nielegalnie przedarło się już około 5,5 tysiąca obcokrajowców.

 

Władze Grecji złożyły skargę do Komisji Europejskiej. Zarzucono Turcji ignorowanie działalności przemytników, którzy zajmują się przerzutem ludzi do Europy. Od stycznia do sierpnia bieżącego roku, Grecja zatrzymała ponad tysiąc przemytników i wciąż dochodzi do kolejnych aresztowań.

Coraz więcej wskazuje na to, że Turcja przestaje przestrzegać porozumienia, które zawarła z Unią Europejską w 2016 roku w sprawie uszczelnienia granic. W tej kwestii bardzo niepokojące są doniesienia mediów, według których około pół miliona Afgańczyków opuściło Iran i Irak i wkroczyło niedawno do Turcji. Ich ostatecznym celem może być wejście do Grecji i przedostanie się w głąb do Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

"Greckie media podają, że z

"Greckie media podają, że z sąsiedniej Turcji do przygranicznej jednostki regionalnej Ewros w północnej części kraju przedostaje się coraz więcej migrantów, a turecka straż graniczna wyraźnie ignoruje ten fakt"

A gdzie jest grecka straż graniczna? Dlaczego UE dała kasę Turkom, zamiast Grekom? Wiadomo, że Grecy mają kłopoty gospodarcze i elita rządząca Europą robi wszystko żeby ten kraj wykończyć. Czy wykończenie Grecji - kolebki Europy, nie jest część większego planu?

Portret użytkownika husarz

To co przeżywa cywilizacja

To co przeżywa cywilizacja Europejska w ostatnich latach jeśli chodzi o napływ agresywnej cywilizacji to tylko wersje demo tego co czeka Europę. To była taka próba jak zareagują na siłowe narzucanie i umieszczanie w krajach muzułmanów europejczycy, te kraje które stawiły opór i ludzie wychodzili na ulice protestować (grupa Wyszechradzka) mają przejebane teraz o każdą pierdołę w Brukseli. Europę dopiero czeka drugi i trzeci i czwarty ..i 20sty napływ , w Europie postepuje wbrew pozorom zbyt wolno destrukcja narodów, nacjonalizmu, patriotyzmu oraz wartości takich jak rodzina, które są jedyną dośc potężną siłą jeszcze w naszej części Europy. Wymieszanie nas nie tylko z Ukraińcami czy Gruzinami tworzyc będzie konflikty, a z drugiej strony jak juz nas historia nauczyła z cudownego Zachodu przyjdzie prawdziwa nawałnica. Z tej strony która nas zawsze najbardziej atakowała i wyniszczała. To się musi stać i sie stanie, ważne aby się nie poddawać i o tym głośno mówić , bo rpawda zawsze zwycięza , a Polska nie z takich opresji wychodziła. W Europie potrzebna jest wojna , po to te rozstawianie pionków na szachownicy od imigracji po bazy USA , kto ślepy ten nie zauważy problemu nawet jak mu wywiozą rodzinę do obozu. Dożylismy czasów w których ludzie są tak głupi , że kwestią czasu są olbrzymie rewolucje i zmiany. Ja wróciłem tutaj na forum po prawie roku , byłem w pracy w Szwecji ludzie niewyobrażacie sobie co tam się dzieje w głowach Szwedów , jeszcze tych normalnych i wystraszonych ..obysmy my tutaj do tego niedoprowadzili. 

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj