Setki tysięcy martwych ryb znaleziono na plażach w Teksasie

Kategorie: 

Martwe ryby w Galveston

Plaże w okolicy Galveston, miasta w okolicy Houston, pokryły się setkami tysięcy martwych ryb. Przyczyna śnięcia ryb nie jest znana, ale służby przystąpiły już do likwidacji padłych zwierząt.

 

Według oficjalnych informacji tego typu masowe zgony ryb są powodowane, przez upały, które wpłynęły na ilość tlenu znajdującego się w wodach Zatoki Meksykańskiej. Śnięcie ryb z powodu temperatury wody i zawartości tlenu zwykle występują raczej na mniejszych akwenach takich jak stawy, jeziora a także w niektórych rzekach. Wystąpienie tego zjawiska w wodzie morskiej jest dość zaskakujące.

Niektórzy biolodzy wątpią, że przyczyną może być ubytek tlenu i wskazują na przyczyny w postaci tak zwanego czerwonego przypływu, czyli wina może też leżeć po stronie toksycznych alg morskich pojawiających się od czasu do czasu na wybrzeżu USA.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mircoboss

Przygladalem sie ludziom

Przygladalem sie ludziom wygrzewajach sie na plazy pomiedzy tymi rybkami ...musi byc bardzo ciekawy zapach ...ciekawe przezycie !! zapach chyba utkwi ludziom na zawsze i takiego urlopu napewno nie zapomna..! Bardzo przykre jak sie na takie cos patrzy.... DO CZEGO CZLOWIEK JEST ZDOLNY...tylko plakac

Etna juz tez powoli robi sie goraca !!

Portret użytkownika taki sobie

21 grudnia 2012 jest datą

21 grudnia 2012 jest datą kiedy ziemia przechodzi z 4. w 5. okres. Zachęcam do poszukania wiedzy na ten temat w sieci, jest jej sporo. W dacie grudniowej nie wydarzy się nic spektularnego, co więcej, nic się nie zakończy w taki sposób, że "zgasnie światło". Będziemy mieli okazję jeszcze na własnej skórze odczuć konsekwencje przeróżnych zmian.W Europie jest susza, wielkie opady, pożary. to nie są anomalie, ten kontynent przez wiele setek lat nie doświadczał tego, co nie oznacza, że nigdy takich zjawisk nie było. Zatrzęsie się ziemia, uaktywnią się wulkany, które od lat są uznawane za wyciszone. I lepiej psychicznie przygotować się na to, niz okłamywać samego siebie, że jakoś to będzie.Sami doskonale zdajecie sobie sprawę, że wciąż będziemy doświadczać zjawisk, których nigdy na własnej skórze nie moglismy doświadczyć (chodzi o pokolenie żyjących).We wcześniejszym poście, na końcu retorycznie zapytałem, przy okazji podsumowania przeróznych zjawisk (nie anomalii), - "co możesz zrobić?'Jeden gość napisał "nic". Cóż, bez komentarza. Jeśli będziemy siedzieć w bezruchu, wówczas czekać będziemy na swój koniec. W moim przekonaniu warto właśnie wtedy zrobić cokolwiek, aby w miejscu nie siedzieć. Ostatnia przygoda życia z maksymalną dawką adrenaliny. A może własnie coś robiąc, uda się przeżyć kolejny dzień, tydzień, miesiąc? Wszyscy ludzie nie znikną z ziemi, więc? 

Portret użytkownika qismo

Wg. mnie jest to spowodowane

Wg. mnie jest to spowodowane działalnością człowieka-kilka przykładów: Fukshima, Czarnobyl, wyciek ropy w zatoce Meksykańskiej, Chemitralias(nie potwierdzone ale filmiki na znanym portalu duzo wyjaśniają). A jeśli chodzi o choroby ludzi typu alergie-bardzo "popularne" jest to efekt tego co jemy, jedzenie=chemia- niech każdy z was sprawdzi co zawiera popularna guma do żucia-aspartam- co zawiera czarny napój gazowany- kwas fluorowy-itd. wszystkiego rodzaju składniki chemiczne-"E". Już nie mówie o dodawaniau GENU ludzkiego(tak ludzkiego!) do produktów genetycznie modyfikowanych które dodaje się do naszego jedzenia-w prawie wszystkich jogurtach jest dodawana skrobia modyfikowana. Może troszkę nie na temat moja wypowiedź ale zgodna z prawdą. 

Portret użytkownika taki sobie

wzrosty temperatur warstwy

wzrosty temperatur warstwy gleby ziemskiej zostały odnotowane na całym świecie (to nie efekt cieplarniany, jak wciskają media spowodowany przez człowieka - wieczna zmarzlina na syberii już nią nie jsst, biegun północny i południowy do końca bieżącego roku będzie bez lodu). Jeziora, morza i oceany ... z ich głębin wydobywają się toksyczne związki na skutek ciśnienia, jakie wytwarza się pod płytami kontynentalnymi. Zmieniające się położenie bieguna powoduje rotację planety w odchyłach od 10 do 30 st. Ma to związek bezpośredni zw wzmożoną aktywnością wulkanów, pęknięć gleby, obumieraniem zwierząt morskich i lądowych. Czerwone wody, utrzymujące się tygodniami i miesiącami ulewy czy susze w danych rejonach świata, to nie sprawka człowieka. to zmiany naturalne, których jesteśmy świadkami, tylko zbyt wolno się dzieją, aby człowiek zrozumiał że Matka Natura już od dawna znajduje się w trakcie metamorfozy.LUDZIE ILE JESZCZE POTRZEBA DOWODÓW, ABYŚCIE PRZESTALI TO OMAWIAĆ. OBSERWUJCIE ZWIERZĘTA A PRZEDE WSZYTKIM ZACHODY SŁOŃCA!!!! dwa miesiące temu słońce zachodziło o około 30 st. na lowo za horyzontem, dziś znowu położenie słońca zachodzącego jest w innym położeniu.Życzę spokoju, pogody ducha, zdrowia. Zastawiajcie się już dziś, co możecie zrobić, aby przygotować się na długa podróż. Każdy wie, że nadejdą dni wielkich przemian na ziemi. No i co dalej? Co zrobisz?

Portret użytkownika RobertM4

Co do słońca, no to mamy

Co do słońca, no to mamy chyba te odchyły dlatego, iż ziemia się obraca, ale również ma odchyły w pionie, tzw. ukośne nachylenie osi obrotu naszej planety. Co roku obserwuję u siebie wschód słońca po prawej stronie mojego okna zimą i adekwatnie latem po lewej. Co do reszty się zgadzam.

Portret użytkownika dajdrps

taki sobie______ no właśnie

taki sobie______no właśnie 100% procentowo się zgadzam ziemia się nie długo zaMIeni biegunami zobaczycie 21.12.12 i widzicie wszystko się zgadza a ta data już została już dawno wspomniana jako data APOKALIPSY!

Strony

Skomentuj