Setki ryb spadły z nieba w jednej z wiosek na Sri Lance

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Sri Lanka słynie z dziwnych opadów. Kilkukrotnie spadał tam krwawoczerwony deszcz, a teraz na jedną z wiosek w zachodniej części wyspy spadł deszcz ryb.

 

W sumie miejscowi pozbierali aż 50 kg ryb. Większość z nich była już martwa, ale niektóre jeszcze żyły. Miejscowa społeczność jest oszołomiona tym wydarzeniem Nikt nie ma pojęcia co spowodowało tak nietypowy opad.

 

Ryby zostaną z pewnością zjedzone. Zresztą naukowcy twierdzą, że to pełnowartościowa żywność. Ryby zostały prawdopodobnie porwane z płycizn przez silne podmuchy wiatru i potem uniesione na odpowiednio dużą wysokość.

 

Media zagraniczne wyliczają, że w 2012 roku podobny dziwny opad tylko z krewetkami w roli głównej, miał miejsce również na Sri Lance. Być może lokalna topografia sprzyja powstawaniu takich fenomenów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj