Setki nielegalnych imigrantów przedarło się przez najsilniej ufortyfikowaną granicę Europy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Fotomovimiento/CC BY-NC-ND 2.0

Imigranci szturmowali silnie ufortyfikowaną granicę w Melilli, hiszpańskiej enklawie położonej w Afryce. Ponad 200 ludzi zdołało przedrzeć się przez wysokie bariery i przekroczyć marokańsko-hiszpańską granicę. Mimo silnych umocnień, policja nie zdołała ich powstrzymać.

 

Dokładnie 209 imigrantów nielegalnie przedostało się z Maroka do hiszpańskiej Melilli. Zdarzenie miało miejsce w sobotę w godzinach popołudniowych. Podczas tej inwazji pięć osób zostało rannych, w tym jeden policjant, który został zaatakowany hakiem przez jednego z nachodźców.

Afrykańscy imigranci organizują się w grupy i z pomocą różnych narzędzi próbują zniszczyć lub przedostać się na drugą stronę wysokich barier granicznych. Gdy udaje im się wejść do Ceuty lub Melilli, służby zabierają nielegalnych imigrantów do specjalnych ośrodków, które zwykle są przepełnione. Hiszpania ich nie deportuje, lecz przewozi do Europy.

Marokańsko-hiszpańska granica w Melilli to jedna z najsilniej ufortyfikowanych granic na świecie. Zainstalowano tam wiele wysokich na sześć metrów barier z drutem kolczastym, są tam również zasieki i rowy. Posterunki policyjne i systemy monitorujące pilnują granicę na całej długości. Fortyfikacje powstały w 2014 roku, aby ograniczyć najazd nielegalnych imigrantów. Maroko podobno również aktywnie zwalcza migrację i pilnuje, żeby nachodźcy nie atakowali hiszpańskiej granicy. Jak widać działania te są bezskuteczne - a może ta bezskuteczność jest celowa?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dzialonpt91

,,to jedna z najsilniej

,,to jedna z najsilniej ufortyfikowanych granic na świecie ,,
Co z tego że ufortyfikowane jak brygady ochrony granicy są wyposażeni w osobiste gazy bojowe oraz pałki , gdyby była broń palna i by ją użyli i by nie dopuścili do przejścia to wtedy można mówić o tkz : ,, to jedna z najsilniej ufortyfikowanych granic na świecie,,

Portret użytkownika danielov

Te wszystkie zasieki to o

Te wszystkie zasieki to o kant du...roztrzaskac, jesli nie ma uzbrojonych strażników ktorzy moga swobodnie sobie postrzelać do tej dziczy. Czasami sobie tak mysle , że Anglia wychodząc z UE uchwali rezolucję w myśl której nada sobie prawo do strzelania z ostrej amunicji do awanturujących się mas ludzkich. Oni juz nie raz pokazali ze są w stanie strzelać nawet do dzieci jak w Irlandii. 

Portret użytkownika EkrudyDref

A co tym nielegalnym

A co tym nielegalnym migrantom (po prawdzie to nachodźcom lub najeźdzcom) grozi za sforsowanie płotów? Chyba jedynie otarcia i rany z powodu styku z drutem kolczastym? A gdybym ja chciał nielegalnie przekroczyć granicę czy nie dostanę czasem kulki w głowę?

--------
Howgh!

Skomentuj