Setki milionów ludzi może wkrótce głodować z powodu pandemii koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

ONZ ostrzega, że ​​świat jest na skraju najgorszego kryzysu żywnościowego od co najmniej ostatnich 50 lat. Organizacja wezwała światowe rządy do podjęcia pilnych działań, ponieważ wygląda na to, że prawie 49 milionów ludzi może niedługo popaść w skrajne ubóstwo.


Z powodu COVID-19 liczba głodnych i biednych może wzrosnąć o dziesiątki milionów. Tak stwierdził sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, wzywając państwa do zapobiegania tragicznym skutkom pandemii. Szef ONZ skupił się głównie na negatywnych konsekwencjach środków pandemicznych dla rynków żywnościowych i potrzebie pilnego skoncentrowania wysiłków na trzech obszarach:

  • zorganizowaniu dostaw żywności i zapewnieniu ludziom niezbędnych środków finansowych
  • wzmocnieniu ochrony socjalnej słabszych grup społecznych
  • inwestowaniu w rozwój przyjaznych dla środowiska i zorientowanych na ochronę producentów i konsumentów systemów żywności


Najważniejszym zadaniem, jak podkreślił Sekretarz Generalny ONZ, jest ratowanie ludzi przed głodem, zapewnienie dostępności żywności oraz (w razie potrzeby) wydawanie funduszy organizacji na żywność. Dodał również, że państwa powinny zapewnić pomoc w nagłych wypadkach nie tylko korporacjom, ale także drobnym producentom żywności i rolnikom. Aby zapewnić stabilność żywności na świecie, konieczne jest zapewnienie dostaw żywności do krajów, które zmagały się z poważnym kryzysem w tej dziedzinie. Za przykład mają tu stanowić państwa Afryki i Bliskiego Wschodu dotknięte klęską szarańczy.

Ponadto państwa powinny utrzymywać otwarte korytarze handlowe, aby zapobiec zakłóceniom w systemach żywnościowych. Antoniu Guterres uważa, że ​​po pandemii światowe systemy żywnościowe powinny stać się inne - zorientowane na ochronę konsumentów, producentów i środowiska. Wszystkie te propozycje zostały przedstawione w nowym raporcie analitycznym ONZ. Jeśli ich wprowadzenie będzie sukcesem, zdaniem sekretarza organizacji, umożliwi to uniknięcie najpoważniejszych konsekwencji pandemii COVID-19 w sektorze spożywczym.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Uther Lightbringer

ONZ po raz koleny stawia się

ONZ po raz koleny stawia się w roli wybawicieli świata. To przecież ta organizacja międzynarodowa (i nie tylko ta) swoimi działaniami doprowadziła, do wzrostu osób głodujących na Świecie. Tej organizacji tak naprawdę nie chodzi o pomoc potrzebującym, tylko spotęgowanie ich cierpień oraz depopulację ludzkości.

Portret użytkownika Quark

Z powodu jakiegoś tam "covid

Z powodu jakiegoś tam "covid-a" to raczej ubyło gęb do nakarmienia niż przybyło .. A np. w Europie jest duża nadprodukcja żywności , to dlatego dopłaca się rolnikom do ha a także płaci się za ugorowanie ziemi (nieuprawianie). Wielu rolników nie ma co zrobić z ziarnem i innymi plonami bo nikt nie chce ich kupić (!) i sami nie wiedzą ,siać czy nie siać bo co oni z tym potem zrobią ? Wszystkiemu winna jest globalna polityka samozwańczych przywódców świata ,którzy obadując przy stole decydują ,gdzie wybuchnie wojna , gdzie będzie kryzys a komu susza albo powódź przypadnie (poprzez manipulacje pogodowe - dyr. FBI sam otwarcie mówił iż dysponują taką technologią !). U nas też susza "codownie sama" się skończyła jak tylko przestały latać te "smugowce" cholerne ! Dodatkowym problemem jest uzależnianie rolników od produktów Monsanto (!) w wielu biedniejszych krajach np. jak Indie - oto prawdziwa przyczyna głodu i biedy na świecie.

https://dobrewiadomosci.net.pl/?s=indie+monsanto

Portret użytkownika euklides

Wyszło szydło z wokra i z

Wyszło szydło z wokra i z ciebie.... Do czego ma niby prowadzić to zło, te podziały, to ciągłe ujadanie na niskich wibracjach i życzenie komuś śmierci, głodu, porażki? Do wojny i nędzy, której chcą jakieś parszywe istoty. Złem jest instytucja zwana państwem. A prawi są w każdym kraju i ze względu na nich nie życzy się głodu całemu krajowi, o ile ktoś ma choć trochę empatii.

Portret użytkownika euklides

Czyli jak skrzywdzi mnie

Czyli jak skrzywdzi mnie jakiś Rosjanin, to mam zabić przypadkowego Rosjanina, a najlepiej od razu wszystkich Rosjan? Z taką etyką daleko nie zajedziesz... zwłaszcza, że wiele osób się rozwinęło na tyle by poznać język tego prawdziwego wroga.

Strony

Skomentuj