Setki martwych ptaków znaleziono na drodze w hiszpańskiej Katalonii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Hiszpanie zachodzą w głowę, co mogło stać się w Katalonii. Na jednej z głównych dróg znaleziono tam setki martwych ptaków.

 

Jeden z mieszkańców nagrał materiał podczas jazdy autostradą C-31b, łączącą Tarragonę z Salou i udostępnił wideo w sieciach społecznościowych, aby ostrzec policję i grupy środowiskowe o dziwnym odkryciu.

 

Zdarzenie przykuło uwagę Grup d’Estudi i Protecció dels Ecosistemes Catalans-Ecologistes de Catalunya (GEPEC), którzy uważają, że śmierć szpaków mogła być spowodowana wyciekami chemicznymi do atmosfery lub masowym zatruciem. Mieszkańcy twierdzą, że w powietrzu odczuwalny był silny zapach chemiczny.

 

Policja przedstawiła jednak inne wyjaśnienie, powołując się na fakt, że ptaki musiały zostać zabite na niskim pułapie lotu. Mężczyzna zadzwonił na numer 112 wkrótce po godzinie 17, aby zgłosić problem martwych ptaków na drodze. Miejscowa policja udała się na miejsce, aby pozbierać tuszki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Pisałem już o tym . Ptaki i

Pisałem już o tym . Ptaki i zwierzęta stadne , jak i inne zwierzęta żyjące w ławicach lub  rojach , posiadają wspólny byt koordynacji ruchu . Nadaje się on do koorydnowania zespołów ludzkich w działanaich zespołowych , grupowych , a nawet tłumu . Założony taki byt np. na zespół , oddział lub zbiegowisko , potrafi wyzwalać w nim zachowania podobne lub identyczne o każdej osoby . Zaznaczam :  Są osoby na które to nie działa .Tzw. psychologia tłumu to zauważą , jednak nie zna żródła tych zachowań . A to że padły tam te szpaki , oznacza że w Katalonii szykują się nowe ruchawki . Nieraz i na tym portalu pokazywano wam całkiem sensowne obrazy na niebie , które tworzy duże stado lecących ptaków . To właśnie jest czynione za posrednitwem tego bytu koordynacji rudchu , bo nie jest on samodzielny lecz sterowany . Oznacza to że można ta drogą w której bios Natury steruje stadem , ławicą lub rojem  , wprowadzić określone zadania , a poszczególne osobniki pod wpływem tego bytu , będą je harmonicznie wykonywać . Można tą drogą wprowadzić także : panikę ,tzw. ducha bojowego lub np. wściekłość tłumu . 

Skomentuj