Setki martwych fok fale wyrzuciły na brzeg w Nowej Szkocji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatnich dniach setki martwych fok zostały wyrzucone przez fale na brzegach Cape Breton i niedaleko Halifaxu. Jakie zjawisko naturalne lub inne okoliczności doprowadziło do śmierci tak wielu fok jednocześnie?

 

Podczas gdy tysiące ptaków spadają obecnie z nieba w Europie, na plażach i przed domami wzdłuż wybrzeża w Cape Breton i Sambro oraz koło Halifaxu w Nowej Szkocji odkryto zwłoki setek młodych fok.

 

Ciała większości fok leżały w odległości dziesięciu metrów od siebie. Zdarzenie jest niezwykle „tajemnicze”. Jakie zjawisko naturalne mogło doprowadzić do zabicia tak wielu fok jednocześnie? Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie dyktuje strach i ciekawość jednocześnie.

 

W przeważającej części wszystkie tusze wyglądają jak foki grenlandzkie (Pagophilus groenlandicus), które urodziły się dalej na północ. Na razie nikt nie potrafi wyjaśnić przyczyn tej tragedii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

U mienia wapros: jestli

U mienia wapros: jestli tallinn haroszyj cieławiek ili nie ocień niezawisłyj? Pagawarić wazmożna sa swabodoj, ili obłyćna łuczsze saskuczatsa wprieżdie? Jab chatieł sjuda na primier mnoże skazac, cziem pad drugimi. Nu, pażaujsta skażytie tallinn.

Skomentuj