Setki kałamarnic na wybrzeżu Sachalinu

Kategorie: 

Źródło: public domain

Nietypowe zachowanie kałamarnic zarejestrowano na zachodnim wybrzeżu Sachalinu. Na mniej więcej dwudziestu kilometrach wybrzeża znajdowano zwłoki tysięcy bezkręgowców.

 

Według relacji naocznych świadków praktycznie cały obszar wybrzeża w okolicach Sachalinu pokryty został kałamarnicami Humboldta. Niektóre osobniki wyrzucone na brzeg jeszcze żyły i wciąż poruszały się. Aby uratować taką kałamarnicę trzeba działać naprawdę szybko, jest najwyżej kilka minut na działanie. Biolodzy twierdzą, że stworzenia wyrzucane na brzegi pochodzą z głębin, co powoduje, że ich pojawienie się jest raczej zaskakujące.

Gdy dochodzi do takiej masowej śmierci zwierząt trzeba wziąć pod uwagę różne przyczyny masowej śmierci tych zwierząt takie jak zimno, pogoda, czy też obecność dodatkowych czynników takich jak niebezpieczne patogeny. Nie można wykluczać, że dziwne zachowanie kałamarnic spowodowała nagła zmiana temperatury wody. W takim przypadku stworzenia te mogły utracić zdolność do orientacji, co mogłoby prowadzić do niekontrolowanych wypłynięć na powierzchnię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Ludmil

Biada biada, maja oczy a nie

Biada biada, maja oczy a nie widza, maja uszy a nie slysza, zal mi ludzi, dostali taki piekny dar, jakim jest mozliwosc rozumoweania, a jednak wiekszosc wybiera darwinowskie brednie wraz z nieograniczonym apetytem na pozeranie wszystkiego co znajdzie sie w zasiegu ich rak.

Skomentuj