Setki imigrantów utonęło próbując dotrzeć do Europy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niebezpieczeństwa związane z podróżą nie stanowią problemu dla żądnych europejskich pieniędzy przybyszy z Afryki. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach, przy wybrzeżu Libii, doszło do dwóch katastrof z udziałem statków przewożących uchodźców. Zginęło blisko 239 ludzi.

 

UNHCR, czyli Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców ogłosił, iż doszło do wspomnianych wyżej katastrof. Łodzie opuściło tylko dwóch żywych świadków, do tej pory nie znaleziono także ciał reszty ofiar. W tym roku śmierć w podobnych warunkach odniosło aż 4200 uchodźców. I chodź, wg ogólnych statystyk migracji, ilośc chętnych by spróbować swych sił w podrózy morskiej spadła o 2/3 w stosunku do ubiegłego roku (Z ponad miliona do 330 tysięcy), 2016 uważa się za najbardziej zabójczy dla uchodźców.

Powody katastrofy nie dziwią. Przemytnicy, licząc na jak największy zysk, oszczędzają na materiałach jak tylko potrafią. Przeładowują oni transportery, a mając płacone z góry, nie muszą dbać o to, by "towar" dotarł na miejsce cały i zdrowy. Ponadto - w prawidłowym wykonaniu zlecenia wyręczają ich służby Unii Europejskiej - wystarczy tylko spojrzeć na zamieszczoną niżej mapkę. Jak widać, słuzby ratunkowe idealnie sprawiają się w roli taksówki.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Eragon

To nie są imigranci tylko

To nie są imigranci tylko agresorzy gdzie kobiety i dzieci?Ale jak powiedział w wywiadzie jeden z islamistów na wojnie nie bierze się kobiet i dzieci.Jak pokazuje historia przy desancie zawsze są straty i nic na to się nie poradzi.

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Skomentuj