Setki imigrantów okupowało lotnisko w Paryżu!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Paryżu. Setki nielegalnych imigrantów weszło na terytorium portu lotniczego Paryż-Charles de Gaulle. Obcokrajowcy zablokowali obiekt i zaczęli domagać się od rządu udzielenia stałego pobytu we Francji.

 

Okupacja lotniska Paryż-Charles de Gaulle, największego portu lotniczego we Francji, była dość agresywną formą protestu przeciwko planom deportacji. Około 400 Afrykańczyków sparaliżowało obiekt, a ludzie nie mogli dostać się do samolotów.

 

Demonstracja została zorganizowana przez grupę proimigracyjną La Chapelle Debout, która określa się mianem „czarnych kamizelek”. Imigranci domagali się uzyskania legalnego stałego pobytu i chcieli sprowadzić do tego paryskiego portu lotniczego premiera Edouarda Philippe'a. Obcokrajowcy wzywali również linie lotnicze Air France, aby przestały wspierać plany deportacyjne francuskiego rządu. Jeden z uczestników protestu powiedział nawet, że: „Francja nie należy do Francuzów! Każdy ma prawo tutaj być!”.

Imigranci zablokowali port lotniczy Paryż-Charles de Gaulle, ponieważ w jego pobliżu znajduje się centrum, w którym przetrzymywane są osoby oczekujące na deportację. Linie Air France wysłały na lotnisko delegację, która wysłuchała postulatów i przekazała je zarządowi. Jednak protest nie potrwał długo – imigranci ostatecznie rozeszli się. Nie odnotowano też żadnych zniszczeń, nikt nie został ranny i wszystko wróciło do normy, lecz grupa La Chapelle Debout zapowiedziała kolejne tego typu akcje.

 

Nie wiadomo tylko, w jaki sposób udało się przekonać nielegalnych imigrantów do zakończenia protestu, którzy grozili przecież, że nie zakończą okupacji lotniska dopóki rząd nie spełni ich postulatów. Można przypuszczać, że obcokrajowcy ostatecznie postawili na swoim i nie będą jednak deportowani, ale to z kolei oznaczałoby, że każdy imigrant, stosując agresję, mógłby wymusić stały pobyt we Francji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika euklides

Nie wiadomo tylko, w jaki

Nie wiadomo tylko, w jaki sposób udało się przekonać nielegalnych imigrantów do zakończenia protestu, 

Przecież to proste. Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Szef grupy dostał czek i stały pobyt, a reszta protestujących po bananie i do domu.

Portret użytkownika Surun

Minister spraw zagranicznych

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wraz z dyplomatami z krajów muzułmańskich zjadł iftar – uroczystą kolację z okazji ramadanu. – podała w poniedziałek służba prasowa MSZ.

Na kolację wystawioną przez MSZ z okazji ramadanu zaproszono szefów misji dyplomatycznych krajów muzułmańskich akredytowanych w Polsce. „Bardzo się cieszę, że mogę wspólnie z wami cieszyć się szczęśliwymi chwilami Świętego Ramadanu – kiedy współczucie, przyjaźń i solidarność zyskują szczególne znaczenie” – mówił do przybyłych gości szef polskiej dyplomacji.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/jacek-czaputowicz-zjadl-kolacje-z-okazji-ramadanu/

Portret użytkownika Kwazar

Widocznie są to chwile wysoce

Widocznie są to chwile wysoce refleksyjne ! Co wybrać w drodze bez większego wyboru do lepszej przyszłości.Który pastuch pustynny będzie lepszejszy.Z jarmułką czy turbanem ? Przecież my, to żadnej swojej PRZESZŁOŚCI a tym bardziej PRZYSZŁOŚCI to BEZ NICH nie mamy !

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Gdy pomyślę, że Francja -

Gdy pomyślę, że Francja - porypaństwo (bo jako państwo sensu stricto już nie istnieje skoro "takie" excesy i deprecjonujące ją jako państwo prawa hasła pozostają bez zdecydowanej odpowiedzi) buńczuczy się, poucza i sarka na Polskę tylko dlatego że o zgrozo nie chce ona pójść w ślady jej upadku i zaroić się paletą barw z przewagą odcieni brunatno-czarnych i brunatno-zgniłych - tylko jedno mi się nasuwa określenie, i jedno wznoszę zawołanie: Viva la Franca-upadła kokota-nosicielka bogatej palety chorób wenerycznych!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Endymion

Francja jako państwo

Francja jako państwo kolonialne zbudowało swoją potęgę na niewolniczej pracy przodków najeźców na lotnisko. Do tego grabiła Afrykę z zasobów naturalnych. Gdyby nie to, nie była by Francja potęgą w porównaniu do Polski. Moim zdaniem Francja zasłużyła na to co ją spotyka, albo spłaca długi. Ktoś tu na portalu porównał tę czarną masę do emigrantów Polaków. Niestety nie trafnie, bo oni nic nie wnoszą, a tacy polscy cieśle zbudowali "dziki zachód". Gdyby nie Polacy, mieszkali by tam w jaskiniach (Włosi) lub w ziemiankach (Irlandczycy). Do Ameryki jechały wszelkie męty z Europy za szybkim zyskiem i ucieczką przed wymiarem sprawiedliwości, ale to Polacy wiedzą, doświadczeniem i ciężką pracą przyczynili się do zbudowania Ameryki, a nie rewolwerem i whyski.. porównywanie tych przypadków jest nie na miejscu, a cytując z pamięci "Chłopaki nie płaczą"; czarny gangster w NY nie jest rzadnym kozakiem, to potomek tego co został złapany w sieć na plaży i wywieziony do niewolniczej pracy na plantacji bawełny Smile

 

Koiżystając z okazji, odpowiem kolejnemu forumowiczowi, co to twierdzi, że jest rdzennym Europejczykiem..

Ja mentalnie jestem synem Światowida spadkobiercą terenów Europy centralnej i wschodniej, ale genetycznie? Nie wiem ilu chazarów pod sztandarem Sierpa i Młota przeleciało moją prababkę, a o wcześniejszych wojennych gwałtach na moich przodkiniach nawet nie chcę myśleć.. jestem kundlem/mieszańcem, to wiem; oczy szaro niebieskie, a włosy ciemny bląd, daleko mi do "dzieci z gwiazd"..

 

Niech Ci najprawdziwsi turbosłowaianie pokażą Swe zdjęcia.. zapewne okaże się, że nie mają opuszków uszu, ani napletków, no ale Izrael występuje na Eurowizji, haha.. prawdziwi Europejczycy Wink

 

P.S.

tacy jak Bein i Opolczyk

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika baca

kurde skoro Francja też nie

kurde skoro Francja też nie należy do Francuzów to tak samo jak Polska o której Morawiecki mówił że należy do kogoś z zachodu...

ciekawe kto jest właścicielem Polski i Francji? musze się udać do ksiąg wieczystych bo a nuż to ja te dwa kraje bezspadkowo po Kajku, Kokoszu i Asterixie wylosowałem...

 

 

Portret użytkownika Medium

Wczoraj późnym wieczorem

Wczoraj późnym wieczorem wyszłam z psami. Zobaczyłam trójkę głośnych młodzieńców, których nie znam. Gdy się do nich zbliżyłam przycichli, a jeden z nich rzucił "Dzień dobry", chyba zamiast przeprosin za nocne hałasy.

W każdym razie źle nie jest. 

Strony

Skomentuj