Setka martwych fok na wybrzeżu USA

Kategorie: 

Martwe foki na plaży

Wzdłuż wybrzeża Nowej Anglii fale wyrzucają na brzeg martwe foki. W tym miejscu odnaleziono już 94 martwe zwierzęta tego gatunku.

 

Od Maine do Bostonu, plaże usłane są trupami fok. Według  cbsnews.com, władze nie mają pojęcia o przyczynach, które doprowadziły do ​​takiego masowego wymierania tych zwierząt,

 

Rozpoczęło się to 29 września, kiedy surferzy widzieli kilka martwych fok, które fale przenosiły w kierunku brzegu. Lekarz weterynarii, który badał zwłoki pierwszych 6 martwych fok, nie był w stanie ustalić przyczyny ich śmierci.

 

Po tym, co dziennie fale nadal wyrzucały nowe zwłoki zwierząt. Przyczyna ich śmierci nie została jeszcze ustalona.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika żona robaczka

Te wiadomości, które do nas

Te wiadomości, które do nas stopniowo napływały o sytuacji na wybrzeżach Ameryki tworzą logiczny układ wydarzeń.  Zanieczyszczenie wód wywołało zakwit toksycznych czerwonych glonów, którymi zatruły się ryby, a następnie foki (odżywiają się głównie rybami). Możliwe też, że same glony nie były toksyczne lecz ich rozkład przyczynił się do wzbogacenia wody w szkodliwe dla ryb substancje i foki nie miały dobrego pokarmu. 

Portret użytkownika żona robaczka

Główne powierzchniowe prądy

Główne powierzchniowe prądy morskie biegną od wybrzeży Florydy  na północ czyli w kierunku wybrzeży Nowej Anglii. To potwierdza, że wydarzenia na Florydzie mogą mieć związek z tym co się dzieje w Nowej Anglii, choć to dość daleko.

Skomentuj