Seria trzęsień ziemi w pobliżu potencjalnie niebezpiecznych wulkanów w Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: http://earthquake.usgs.gov

Szereg ponad 30 małych trzęsień ziemi w skali 1,6 zanotowano przedwczoraj w północno - zachodniej części kompleksu wulkanicznego Salton Buttes w Południowej Kalifornii. Epicentrum wstrząsów wystąpiło na głębokości od 4,7 do 18,3 km.

 

 

To nie jest pierwsza aktywność sejsmiczna  na tym obszarze w ostatnich miesiącach. W ciągu 24 godzin od 10 do 11 czerwca w północno - zachodniej części Salton Buttes zdarzyło się ponad 800 trzęsień ziemi, a w trzeciej dekadzie czerwca zarejestrowano na tym terytorium bardzo wysokie stężenie siarkowodoru.

 

Podobne zjawiska obserwowane są koło kalifornijskiego kompleksu wulkanicznego Clear Lake, w pobliżu którego odnotowano 17 trzęsień ziemi w ciągu ostatnich 24 godzin. Wielkości wstrząsów osiągnęła skalę 2,6 stopnia, a epicentrum znajdowało się na płytkich głębokościach do 3,5 km.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj