Seria trzęsień ziemi w Albanii. Turyści wracają z wakacji w obawie przed wstrząsami

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Wczoraj w Albanii doszło do serii trzęsień ziemi. Jedno z nich miało siłę aż 5,6 stopni w skali Richtera. Wstrząsy były mocno odczuwalne i zniszczeniu uległo wiele budynków. Według doniesień agencyjnych wiele osób zostało rannych.

 

W ciągu ostatnich 24 godzin doszło już do dwóch silnych wstrząsów o magnitudzie powyżej 5 stopni w skali Richtera i do trzech wstrząsów powyżej 4 stopni. Najsilniejsze było trzęsienie 5,6 stopni, które wystąpiło jako pierwsze. Należy je traktować jako wstrząs główny, a kolejne trzęsienia, w tym te o sile 5,4 i 4,5 jako wstrząsy wtórne.  Epicentrum znajdowało się w odległości około 15 km od miasta Durres i 35 km od stolicy Albanii, Tirany. Głębokość trzęsienia to tylko 10 km pod powierzchnią i dlatego było tak bardzo odczuwalne..

Na skutek zjawiska rannych zostało 68 osób. Kilkanaście domów zostało zniszczonych, wiele jest trwale uszkodzonych. Największe szkody wystąpiły w wiosce Helmes około 10 km od Tirany. W niektórych miejscach nadal nie ma prądu i nie działa sieć komórkowa. Wielu turystów pozostających w Albanii planuje wcześniejszy powrót do domu. Sejsmolodzy informują tylko, że Albania znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie i nie da się wykluczyć kolejnych wstrząsów.

Wczorajsze albańskie trzęsienie było również mocno odczuwalne w innych turystycznych destynacjach, na przykład na greckiej wyspie Korfu. Oprócz tego wstrząsy poczuli również mieszkańcy Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Bułgarii, Grecji, Serbii i we Włoszech.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Z Włoch do Turcji a dalej i

Z Włoch do Turcji a dalej i Iranu idzie sobie uskok jaki w czasach zupełnie nieodległych ma oczyścić (przepowiednie) Morze Śródziemne z bałwochwalców maryi (abrahama).....

 

Druga nitka tego uskoku idzie z Włoch na północ i ona sprawi iż już nie będzie komu wydawać brukselskie (łapówkarskie) dyrektywy.... jak i nie będzie jak kochać anglii, niemiec, francji czy beneluxu bo wszystkie te judeo-sodomy pochłonie ocean. Skandynawię też ma ocean spłukać do Bałtyku... nie wspominając o Yellowstone czekającego z niecierpliwością na własną solówkową arię....

 

Portret użytkownika angel

Statystyka jest nauką

Statystyka jest nauką dotyczącą wielu zdarzeń: rzucając 1000 monet do góry, możemy powiedzieć że ok. 500 spadnie orzełkiem do góry i ok. 500 reszką do góry. W przypadku jednego zdarzenia, jednego rzutu monetą, statystyka zawodzi, to może być zarówno 100% szansy jak i 0%.

Skomentuj