Seria słońc pobocznych zarejestrowana na całym świecie

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W ciągu ostatnich kilku dni w kilku miejscach świata zaobserwowano ciekawe zjawiska. Na niebie pojawiły się chmury, które jaśniały kolorami tęczy. W rzeczywistości są to tak zwane "sun dogs" a po polsku, słońca poboczne bez rysującego się pierścienia halo.

 

Zupełnie niezwykłego "sun dog-a" zarejestrowano w Niemczech w okolicy stacji kolejowej Niederdollendorf . Kolorowa chmura świeci w taki sposób na skutek rozszczepienia widma światła słonecznego.

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się czegoś takiego wzbudziłoby sensację. Widoki takie były zarezerwowane wyłącznie dla koła podbiegunowego. Jednak w atmosferze ziemskiej następują jakieś zmiany, których efektem jest to, że halo słoneczne i parheliony stały się powszechne również w naszych szerokościach geograficznych.

Naukowcy twierdzą, że zjawiska te mogą być powiązane ze zmianami klimatu i faktem, że prądy strumieniowe w wyższych partiach atmosfery meandrują układając się w nietypowy sposób, co sprzyja mrożeniu lub podgrzewaniu dużych partii chmur.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Ale dzisiaj u mnie ruch - na

Ale dzisiaj u mnie ruch - na niebie.
W ciągu godziny naliczyłem 167 przelatującuch we wszystkie strony i robiących kratownice na niebie samolotów, a każdy z nich pozostawia od horyzontu do horyzontu piękny brudno-biały z czasem ciemniejący i rozchodzący się na boki warkocz składający się z pary wodnej i kryształków lodu.Nie wiem co się dzieje? Dlaczego tyle samolotów lata we wszystkie strony? Czy im chce się tak latać we wszystkie strony i robić parę wodną i kryształki lodu? Kto im za to płaci? Czyje to samoloty? Kto im każe tak latać? Czy ktoś bardziej obeznany mógłby mi to wyjaśnić? Może mógłbym tak prosić o wyjaśnienie agenta Foxtrota i agenta Spottera bo słyszałem, że oni są biegli i nie omylni w temacie samolotów i znają prawdę objawioną?

Portret użytkownika Groot

Bzdury piszesz Spotter dziś

Bzdury piszesz Spotter dziś od świtu do godziny dziewiątej widziałem tylko 3 (słownie trzy samoloty). Czyżby dziś ludzie nie chcieli podróżować wygodnym i szybkim środkiem transportu, jakim jest samolot ? A może się przesiedli na samochody, rowery, statki,albo poszli pieszo, bo diś ładna pogoda? Gdzie odpowiedź na pozostałe pytania? Nie dostałeś jeszcze instrukcji?

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ciebie trolu całkiem po...

Ciebie trolu całkiem po... Samoloty pasażerskie latają wyznaczonymi trasami - te trasy są stałe i niezmienne ponieważ paliwo lotnicze kosztuje dość dużo kasy i prywatnych linii lotniczych nie stać na bezsensowne latanie w te i we wte! Ich samoloty lecą do celu, a trasy przelotów są tak wyznaczane by nie krzyżowały się ze sobą w celu uniknięcia katastrof.

Strony

Skomentuj