Seria skoordynowanych zamieszek w Szwecji. Imigranci spalili ponad 80 samochodów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/HeatherMG/CC BY-NC-ND 2.0

Minionej nocy, nieznani sprawcy zaczęli masowo podpalać samochody w południowej Szwecji. Do podpaleń dochodziło w Göteborgu i pobliskich miastach. Policja twierdzi, że przestępstwa zostały popełnione przez zorganizowaną młodzież. Dotychczas zatrzymano dwie osoby.

 

Straż pożarna szacuje, że w nocy spłonęło co najmniej 80 samochodów. Pożary zostały zainicjowane w miastach Göteborg, Malmö, Trollhättan, Helsinborg, Falkenberg i Lysekil. Policja twierdzi, że podpaleń dokonali młodzi zamaskowani mężczyźni. Niektórzy z nich zaczęli również atakować funkcjonariuszy kamieniami.

 

Policja nie wykluczyła, że organizatorzy podpalenia mogli koordynować swoje działania za pośrednictwem sieci społecznościowych. Nie wiadomo jednak, kto konkretnie stoi za podpaleniami.

Wiadomo o relacjach naocznych świadków. Młodzi ludzie w maskach i czarnych strojach, którzy szli od samochodu do samochodu, rozbijali okna, wlewali do środka łatwopalny płyn, a następnie podpalali pojazdy. Wybierali parkingi w pobliżu centrów handlowych lub szpitali.

 

Podpalenia w Szwecji nie są żadną nowością. Służby od lat zmagają się z prawdziwą plagą podpaleń. Wyraźny wzrost przestępczości w tym kraju ma związek ze zmasowaną imigracją z państw trzeciego świata. Jednak najnowszy przypadek zorganizowanych podpaleń może mieć zupełnie inne tło. Zbliżają się bowiem wybory parlamentarne, które mogą radykalnie odmienić sytuację w Szwecji. Serię podpaleń samochodów podświadomie łączy się z imigrantami, a tak się składa, że antyimigracyjna partia Szwedzcy Demokraci zyskuje coraz większą popularność. Dlatego im więcej przestępstw zostanie popełnionych w najbliższych tygodniach i nagłośnionych przed media, tym większa szansa, że partia rządząca poniesie porażkę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Taki

ONI .....szukaja pretekstu

ONI .....szukaja pretekstu zeby zdelegalizowac ONR ,Mlodzierz Wszechpolska  ciekawe Co robi ten ...Karakan...Chowa glowe w Piasek ...pejsate zmije...mowiace Po Polsku.

Ciekawe Co wymysla na 11 Listopada?????????

Boja sie ze wyjdzcie na JAW jakie TO sa ...Jelity....juz przebakuja ze ..Kupia 1000+..Ciekawe z czego beda ..Placic .

Powiazania tych na GORZE...Fundacja Polskich Rektorow...Mozecie Tam poczytac Jak Polska jest robione w ..H....ja.

Jelity boja sie ze Jak to ogarna Polacy to sie skonczy...Eldorado ...Rotschildow na Polin !!!!!!!!!!'

Portret użytkownika kolo21

Co to by było jak by Polacy

Co to by było jak by Polacy tak podpalili kilka aut. A nie daj boże BMW czy merecedesa. Zaraz o rasizm i antyfaszyzm oskarżony by został cały nasz kraj. Ukrów wciąż przybywa, zaczynają się tworzyć gangi. Dzisiaj byłem świadkiem akcji grupy ukraińców. Kogo gonili z siekierami to nie wiem, ale było ich dużo. Ale co tam, ważne że piwko tanie i na piwko z 500+ jest. Dzień sądu dla polaków będzie, gdy nastapi wielka promocja piwska, 50gr za butelkę. 90% kraju nawalona w trupa leżeć będzie, a ukry tylko dobijać zaczną. Zero oporu, jedynie wymiociny i doje z portek utrudniać to będą.

kolo21

Portret użytkownika ZaradnydyndaraZ

Nie można demonizować tego

Nie można demonizować tego incydentu. To mógł być przypadek, zwarcie w instalacji elektrycznej. Na 9 milionów ludności 80 pojazdów w Szwecji to ułamek procenta, to wszystko wskazuje na pech, losowy przypadek. Że ludzie młodzi w maskach i czarnych strojach? A skąd więc wiadomo że młodzi skoro w maskach? A w nocy wszyscy wyglądają na ubranych na czarno...

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika inzynier magister

u nas też chcą to robić !!!

u nas też chcą to robić !!! "Poselska kontrola w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza przyniosła zaskakujące rezultaty. Okazało się, że urzędników, którzy odpowiadali za rozwiązanie marszu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, szkoliła skrajna, anarchistyczna lewica.Informacje o wynikach kontroli w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazał poseł Robert Winnicki. Jest to jednostka, której szefuje Ewa Gawor. To ona informowała, że przyczyną rozwiązania marszu ONR z 1 sierpnia był m.in. fakt, że zdaniem obecnych na marszu urzędników ratusza, „sposób ustawienia czoła pochodu i użycia flag nawiązywał do przemarszów z lat 30. włoskich faszystów i niemieckich nazistów”.„Po akcji w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którym rządzi pani Gawor, wiemy m.in., że urzędników warszawskiego ratusza w zakresie symboli patriotycznych pod koniec lipca szkoliła skrajna, anarchistyczna lewica” – poinformował na FB poseł Winnicki. „Tak - to oni uczą policjantów i urzędników co wolno, a czego nie wolno eksponować w polskiej przestrzeni publicznej!” – dodał. http://www.pch24.pl/szokujace-wyniki-kontroli-w-stolecznym-ratuszu--urzednikow-szkolila-anarchistyczna-lewica,62179,i.html#ixzz5OBaskcQ8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lipka

Ewa Gawor oficer MO w PRL,

Ewa Gawor oficer MO w PRL, pracownik MSW w czasach Kiszczaka, pracownik SB, absolwentka Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Dzierżyńskiego, należała do ZMS, ZSMP, PZPR. Marsz Narodowy kojarzy jej się z faszyzmem? Ciekawe, bo wszystkie marsze na całym świecie mają na przedzie flagi, napisy, transparenty a niektóre nawet kukły znienawidzonych polityków, które pali się na znak protestu przeciwko polityce tychże polityków czy przywódców. Szmaciarze zawsze będą szukać kija by uderzyć nie pasujących do ich polityki zwykłych patriotów.

Skomentuj