Seria silnych trzęsień ziemi w okolicy Tajwanu

Kategorie: 

Źródło: gfz-potsdam.de

Dzisiaj doszło do trzech silnych trzęsień ziemi w okolicy wybrzeża Tajwanu. Najsilniejszy ze wstrząsów wystąpił o 01:42 UTC i osiągnął magnitudę 6,4 stopni. Jego głębokość oszacowano na 30 km pod dnem morskim.

 

Początkowo ogłoszono zagrożenie przed tsunami dla wybrzeży Tajwanu oraz japońskiej Okinawy.  Przewidywano, że może nadejść metrowej wielkości fala, ale nic takiego nie miało miejsca. Niestety z doniesień medialnych wynika, że na skutek trzęsienia zginęła przynajmniej jedna osoba. Miało to miejsce w dystrykcie Xinzhuang, na przedmieściach Taipei. Są też doniesienia o eksplodujących transformatorach, co prawdopodobnie było wynikiem wstrząsów. Stało się to przyczyną licznych pożarów.

Jak podaje USGS, w promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 750 tysięcy mieszkańców. Ze względu na to, rośnie ryzyko, że straty będą większe i trzęsienie wywarło bardziej destrukcyjny wpływ na lokalne społeczności niż dotarło to obecnie do światowej opinii publicznej.

Nie wiadomo czy to koniec tej fazy aktywności, ponieważ po kilku godzinach od wstrząsu głównego doszło do serii kilku wstrząsów wtórnych o magnitudach przekraczających 6 stopni w skali Richtera. Były one na podobnej głębokości i mogły doprowadzić do kolejnych zniszczeń na Tajwanie.

 

Zjawiska sejsmiczne są w tej okolicy czymś zwyczajnym. Obszar ten zalicza się do tak zwanego Pacyficznego Pierścienia Ognia, czyli miejsc w obrębie Oceanu Spokojnego, w których występuje zdecydowana większość wszelkich zjawisk sejsmicznych i wulkanicznych na świecie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Tata Buki

Tak te ciule muszą korzystać

Tak te ciule muszą korzystać z zasłony dymnej, ale w tej chmurce są tez syfy co nie tylko ich zasłaniają ale muszą ogłupiać radary aby ich nie wykrywały (aluminium i inne dziadostwo). Coraz bardziej mam takie przekonanie że to są pojazdy ziemskie nie żadni obcy (ukryta technologia, możliwe że rekonstrukcja technologii z przed Potopu), może bezzałogowe bo przeciążenia albo załogowe gdzie to spodkowate ch..two ślizga się w atmosferze, uwielbiają zawisnąć nad tłumami ludzi (imprezy, koncerty, itp) oraz nad budynkami rządowymi. 
Czytając tych co się tak bawią nami to lubią piec parę pieczeni na jednym ogniu, więc trucie i kamuflowanie technologii było im na rękę. 
Parę dni prędzej podrzuciłem link gdzie osoba co stworzyła ten film ma spory dorobek w te klocki.
https://www.youtube.com/watch?v=EFLmSovhLQ0
 
 

Portret użytkownika Beno

,,Tata,,, niezły Filmik z

,,Tata,,, niezły Filmik z czym się nie zgadzam, chemtrails nie ma nic do tego co się dzieje nad naszymi głowami,poniewż  upadłe anioły specjalnie się ujawniają,,w taki sposób zanim przedstawaią się oficjalnie,,,,jak w starożytnych Cywilizacjach,,,
,,,,,,To Upadłe Anioły które zmieniają swoją postać jak im to na rękę,dlatego syn zatracenia przybieże postać Syna Bożego....... 
https://www.youtube.com/watch?v=X-RPWhigpQg

Portret użytkownika Tata Buki

Wszystko możliwe Beno, nie

Wszystko możliwe Beno, nie będę upierać się bo nie wiadomo zwykłym ludziom co to jest za paskudztwo, ale wszystko możliwe że mogą się ujawnić jako "przyjaciele". W każdym bądź razie ja do tych latających spodeczków, trójkącików i innych pedalskich światełek nie mam zaufania. 
Dla jednych ludzi załogi w tym czymś będą androidami/humanoidami co obserwują nas, robią testy/doświadczenia i kontrolują ludzkość jako nieudany eksperyment który powtarza się cyklami a kończy oczyszczeniem globu jak Potop i od nowa rekonstrukcja w celu stworzenia kolejnego tworu (Ukryta archeologia). Dla innych osób idących z Wiarą jako upadłymi aniołami (Tak jak piszesz). Mogą być tymi co uciekli właśnie przed Potopem, i nie mogą tu się osiedlać ponieważ Ziemia przed potopowa mogła mieć inny skład tlenu, azotu, inną grawitacje, osłonę na nieboskłonie w postaci wody która chroniła przed promieniowaniem (Z motywem kreacjonizmu), mogli uratować się ci źli co tworzyli hybrydy przed potopem i obecnie rządzą wspólnie tym światem za pomocą hybryd ludzkich, marionetek Smile . A dla jeszcze innych obcymi z innej planety jak rapiudusy, annunaki, plejadjanie ble ble ble Smile
Chemistrale mogą być jak najbardziej planem depopulacji a przy okazji jako zasłona dymna. Ta osoba co nakręciła ten filmik co wkleiłem, uważa że te obiekty na niebie latały niżej, nie są widzialne na "gołe oko" ale za pomocą lornetki lub innej optyki są widoczni i tak jak by orientowali się więc latają wyżej :) 
Każdy może mieć racje, a nam zostało obserwować i robić swoje, pojawią się jako upadłe anioły to dostaną łomot Smile
 
 

Skomentuj