Seria silnych trzęsień ziemi w Ameryce Południowej

Kategorie: 

Źródło: USGS, Google Maps

W ostatnim czasie na świecie notuje się niezwykłą aktywność sejsmiczną. Obecnie duże trzęsienia ziemi o sile większej niż 6 stopni w skali Richtera uderzają niemal codziennie. Ostatnie tak silne wstrząsy zarejestrowano 28 i 29 października, u wybrzeży Salwadoru oraz w Argentynie.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 6,1 uderzyło w wybrzeże Salwadoru w niedzielę, 28 października 2018 roku. Epicentra wstrząsu znajdowały się na głębokości 25 km oraz 93 km na południowy wschód od Acajutla. Trzęsienie nie wywołało tsunami.

Ocenia się, że ponad 600 tys. osób odczuło wstrząsy. Carlos Lopez Mendoza z Czerwonego Krzyża w Salwadorze potwierdził, że nie żadne szkody nie zostały odniesione.

 

Około 10 godzin później, 29 października, silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 uderzyło w okolicy cieśniny Drake'a. Zdarzenie miało miejsce około 300 km od miasta Ushuaia w południowej Argentynie.

Strefy subdukcji wykazują niezwykłą aktywność. Z pewnością nie są to ostatnie groźne trzęsienia Ziemi. Być może silna aktywność sejsmiczna jest jedynie zapowiedzią poważniejszej katastrofy, która może wkrótce nastąpić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Skomentuj