Seria płytkich trzęsień ziemi i śnieżyca w środkowych Włoszech

Kategorie: 

Źródło: Twitter/ CityLightsTour

Od sierpnia zeszłego roku w centralnych Włoszech dochodzi do wielu bardzo niebezpiecznych trzęsień ziemi, które zdołały już zniszczyć bardzo wiele pięknych zabytkowych miejscowości. Najnowsza seria wstrząsów rozpoczęła się dzisiaj rano około godziny 10.

W około pół godzinnych odstępach powtarzały się silne i płytkie wstrząsy najpierw 5,3 potem 5,6 i 5,5 stopni w skali Richtera. Potem doszło jeszcze do 10 kolejnych wstrząsów wtórnych z których najsilniejszy miał 5,1 stopni. Głębokość ich wszystkich wynosiła około 10 kilometrów pod ziemią więc zjawisko to było dość silnie odczuwalne.

Epicentrum znajdowało się około 5,3 km od zniszczonego w sierpniu Amatrice i około 30 km od równie doświadczone we wcześniejszym trzęsieniu, miasto L'Aquila. Jednak jedynie 96 km dalej znajduje się Rzym i tam również dzisiaj wielokrotnie zatrzęsła się ziemia czego skutkiem było czasowe wyłączenie z ruchu tamtejszego metra.

 

Warto zaznaczyć, że miejscowości dotknięte dzisiejszym rojem trzęsień mają obecnie dodatkowy problem na głowie, którym są potężne opady śniegu. W niektórych górskich obszarach pokrywa śnieżna ma nawet 2,5 metra. Niewykluczone, że wstrząsy dadzą początek wielu lawinom.

Na szczęście z tego co wiadomo poza kilkoma zawalonymi budynkami, które i tak były w słabym stanie po poprzednich trzęsieniach, nikt nie ucierpiał. Jednak warunki pogodowe powodują, że do wielu miejsc jeszcze nie dotarto i bilans strat może się zmienić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Jezeli chodzi o szczegoly,to

Jezeli chodzi o szczegoly,to watykan jest na celowniku.Pytwanie jak dlugo sie bedzie opierac?

Zreszta musi byc koniec.A poczatek bedzie taki,ze beda nas zwodzic nowa religia.Moze jest to naumyslne.Moze ktos tam wysyla czestotliwosci z zatelit.Moze nawet jesli,to jest w tym jakis cel.Wszystko jasno widac,ze kosciol gubi sie bo chce byc nowoczesny

Nowoczesnosc to zguba kosciola.Moze mamy wysylac wlasne hologramy do kosciola.?

kosciol chce byc jak panstwa,sluchac poddanych.ale ten kto rozchustal ta propagande obrzydliwosci i wszeteczenstwa juz jest zgubiony i watpie by swoja droge mogl odnalezc.

To jest jakby cos z matrixa.ktos otworzyl drzwi programowi i wysyla on do nas pewien rodzaj(lub wymusza) zachowania,jaki jacy itd powinnismy byc.Atakuje najczesciej ludzi ktorzy borykaja sie z pytaniem co ja tu robie.O co tu chodzi.Ja sadze,ze jest to gra  wktorej nasze mysli bywaja poprostu zwodnicze i kazda ingerencja czegos z zewnatrz prowadzi do rozlamu duszy.Moze jest cos na rzeczy,bo wlasnie o tym pisano i mowiono.I bedzie jeszcze gorzej.Nie chodzi o terrorystow,bo teraz cokolwiek sie stanie to przeciez terroryzm.Wypadnie komus pistolet z kieszeni przez przypadek i bedzie juz podejrzany o terroryzm.

Mysle,ze demokracji juz od dawna nie ma i mysle,ze zastpi go zwykly nazizm i juz tak sie dzieje.Pora sie obudzic i zaczac inna gre,Wejsc w inny program,ktory jest bardziej optymalny anizeli te ktore wychodza z jakiejs czelusci

Portret użytkownika Mojeimię44

Wszystko jest tak jak

Wszystko jest tak jak przepowiedział nostradamus i inni wielcy mysliciele- kaznodzieje. Wielki napływ imigrantów, trzęsienia ziemi, cuda na niebie i spadające gwiazdy. Cuda i wynalazki tak jak mówiła biblia. Znamie besti w postaci przypisanego nam numeru id. telefonu. Wałszywi prorocy, przymierze między ludźmi a Bogiem w formie archekracji.  To jeszcze nie koniec. W Japoni 70 % kolarowców jest martwa w australi 70% jest martwa a nikt nie słucha mojego głosu. Obudźcie się bo czas zabawienia przyszła i możecie nie zauważyć a wtedy archekracja sam odpłynie i nie odkryjecie jutra. Prezydent Donald Trump jest 45 prezydentem USA a 44 miałbyć ostatni z woli demokracji i tak jest. Został on wybrany nie w sposób demokratyczny a w sposób informatyczny. Zaczyna niebo schodzić na ziemie ale to potrwa wiele lat a wy możecie w niebie być lub nie wszystko zależy od cierpliwości ludzi. Wystarczy jeszcze tylko jedna niekontrolowana wojna i jest katastrofa, której nikt z nas nie chce oprócz Kaczyńskiego bo on zapędy neo faszystowskie i może tego nie dostrzegacie ale tak jest. Potrzebna nam jest nowa partia bo opozycja zawodzi i hest to partia BLUE czyli Bardzo Lubię Unię Europejską, która chce wprowadzić archekracje. Jeśli chcecie pomóc piszcie na adres [email protected]. każda pomoc się przyda. Walczmy o Polskę! Walczmy o Rzeczpospolitą Archekratyczną czyli o RA

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika inzynier magister

Niektórzy mówią że to znak z

Niektórzy mówią że to znak z Nieba, że to się dzieje bo Włosi niszczą własny kraj przez sprowadzanie islamistów, wypieranie chrześcijaństwa i wprowadzanie satanizmu w postaci związków jednopłciowych ! "Ksiądz Giovanni Cavalcoli na antenie katolickiego radia powiedział, że tragiczne trzęsienie ziemi we Włoszech to kara za związki jednopłciowe. Jego słowa spotkały się z ostrą krytyką Watykanu."

http://gosc.pl/doc/3535971.Watykan-potepil-slowa-o-trzesieniu-ziemi-jako-karze-boskiej

Moim zdaniem Bóg się posługuje naturą by sprowadzić dane państwo na Ziemię ! Zauważyliście jedną ciekawą rzecz ? Kilka dni po ustaniu puczu nowoczesny bankster wczoraj poleciał do brukseli po kolejne instrukcje ! Zaledwie kilka dni, i przed kamerami mówił że jest w brukselskiej siedzibie lucyferian bo mamy nielegalny budżet ! A co to on jakiś premier, czy co ? Albo jakiś minister jakiegośrządu ?Takie ostentacyjne jeżdżenie do brukseli po wytyczne jak niszczyć własny kraj to już jest jawna antypolskość ! Haken junkers będzie mu teraz mówił jak obalić rząd albo jak blokować odzyskiwanie niepodległości albo jak wprowadzać zboczenstwo w społeczne życie by dosięgła Polskę jakaś kara Boska ! Powinniśmy się modlić do Jezusa za Polskę bo chcą nas zniszczyć już oficjalnie ! Banksterskie pachołki przed kamerami prowadzą działania na szkodę Polski ! Prośmy Ducha Świętego o łaskę, a także Maryję Dziewicę ! Posłuchajcie najnowszej audycji Michalkiewicza !

Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz

https://www.youtube.com/watch?v=IPGI6jxUREQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj