Seria obserwacji meteorów na świecie. Nad Sri Lanką widziano jasny błysk i słyszano grom dźwiękowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donosiliśmy już na portalu zmianynaziemi.pl w pobliżu Ziemi pojawia się coraz więcej niewielkich asteroid, które umiemy zaobserwować. Przelatuje też całkiem sporo nieco mniejszych kosmicznych skał, o których nawet nie mamy pojęcia. Niektóre z nich wlatują w ziemską atmosferę. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin doszło do przynajmniej kilku takich przypadków.

Jasna kula ognia i towarzyszący jej głośny dźwięk, została zaobserwowana na nocnym niebie nad Sri Lanką. Do zdarzenia doszło około 21:00 czasu lokalnego 18 października 2017 r. 

 

Wielu mieszkańców południowej części Sri Lanki informowało o głośnej eksplozji związanej z tym wydarzeniem. Niektórzy twierdzili, że obiekt emitował jasne światło i ostatecznie wpadł do morza.

Co ciekawe zdarzenie to miało miejsce zaledwie trzy i pół godziny przed pojawieniem się jasnego meteoru, który był widoczny za dnia na wyspie Long Island w Nowym Jorku. Obserwacja ta trwała kilka sekund, chociaż niektórzy donosili, że przelatujący obiekt obserwowano nawet przez 20 sekund.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ŚZWITT

5.04/5! WOW>CZAS...mam

5.04/5! WOW>CZAS...mam naMYśzLIcz:NY:11x9 x3/+...

 13.10. zaBLOKowano me YTonTO...CHYB?A aa aa widać : V-dni potem...na 71 AveniiiiiiiC nie Ka(17!!!)pujecie:? 14.40...ŚZ TU nDee!!!

Ps: AWiecie,żeMIau dziś: 144 POlecO,nee:...!!!+b!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PSS: Na YTach...zapoDAWAŁEM wam wyBÓR:

 Zmiana(180st!) po DOBRO CIiiii albo?...

NIE ZOSTANIE TU5.09 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... KAmień...

 

Skomentuj