Seria incydentów w koreańskich elektrowniach atomowych

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Do niebezpiecznej serii incydentów doszło w ostatnich dniach w południowo-koreańskich elektrowniach atomowych. Najpierw ich operator, firma Korea Hydro and Nuclear Power Co., poinformowała o cyberatakach na zarządzane przez nich elektrownie jądrowe, a teraz dochodzą wieści o trzech ofiarach wypadku w siłowni nuklearnej w Ulsan. 

 

Władze spółki twierdzą, że wypadek nie miał związku z działalnością hakerów tylko nastąpił przypadkiem. Trzech pracowników zatruło się toksycznymi oparami. Okazało się to na tyle poważne, że niestety zmarli w szpitalu. Padło podejrzenie, że ludzie zatruli się amoniakiem.

Dużo poważniej brzmią groźby hakerów, którzy oświadczyli, że są w stanie przejąć kontrolę nad koreańskimi elektrowniami jądrowymi. Nie wiadomo na ile te groźby są realne, ale sądząc po ostatnich perypetiach korporacji Sony można być pełnym obaw. Padają sugestie, że za atakami stać hakerzy wynajęci przez reżim północnokoreański. 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika keri

Zaporoska elektrownia znów

Zaporoska elektrownia znów się awaryjnie wyłączyła. Tym razem główny ściek nie udaje, że nic się nie wydarzyło i elektrownia poinformowała o zdarzeniu w ustawowym czasie (od razu) - to znaczy, ze teraz jest bez wycieku.
Jak jest wyciek, to informacje są ściśle tajne i to po kilkunastu dniach. Poprzednio awaria nie wystapiła 28.11.2014 tylko znacznie wcześniej, co mozna stwierdzić analizując dane archiwalne pomiarów.

Portret użytkownika Pantałyk

Ha ha. ale wtedy

Ha ha. ale wtedy syjonistyczne gady nie miałyby na tym kontroli. Przynajmniej nie takiej jak chcą. Pamiętaj, nic nie dzieje się przypadkiem. Przypadków NIE MA. Są niewielkie ich ułamki, procenty, jednak wszystko tworzone jest w oparciu o pewien dosadnie zaprojektowany plan.

Portret użytkownika achiles

Bianka Zalewska odpowiada na

Bianka Zalewska odpowiada na oskarżenia ukraińskich separatystów

Kilka dni temu pol­ska dzien­ni­kar­ka Bian­ka Za­lew­ska zo­sta­ła oskar­żo­na przez ukra­iń­skich se­pa­ra­ty­stów o udział w tor­tu­ro­wa­niu jeń­ców i pracę w cha­rak­te­rze snaj­pe­ra. Za­lew­ska na swoim pro­fi­lu na Fa­ce­bo­oku od­nio­sła się do za­rzu­tów. "Ja nie po­trze­bu­ję ka­ra­bi­nu, ja mam ka­me­rę - a to bar­dziej efek­tyw­na broń!" na­pi­sa­ła. Bian­ka Za­lew­ska pra­cu­je dla nie­za­leż­nej te­le­wi­zji Espre­so TV, w lipcu tego roku zo­sta­ła po­waż­nie ranna pod­czas walk we wschod­niej czę­ści Ukra­iny.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bianka-zalewska-odpowiada-na-oskarzenia-ukrainskich-separatystow/49s79
Spujżcie na jej nos i resztę i się wystrzegajcie takich KOBIET, co co jeszcze mogą, to czynić, a ci co już mają pozamiatane, niech się w porę ockną i opamiętają.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bianka-zalewska-odpowiada-na-oskarzenia-ukrainskich-separatystow/49s79
~job.krystna do ~j23: Sama pokazywała jak witała aidarowców słowami Sława UKRinu,Herojom sława- dyskwalifikacja
~olo : A kto to jest pierwszy raz słyszę o tej kobiecie.To jakaś nawiedzona banderówka?z pewnością nie Polka bo polskie kobiety są ładne a to jakiś kocmołuch
A co do awarii i możliwych scenariuszy z tym związanych i przyczyn, pisałem już jakiś tydzień temu ADMINIE, więc liczę, że tą moją wstawkę znowu mi zaliczysz. 

 

Portret użytkownika Zenek :)

  Tego "robaka to SIEMIENS

 
Tego "robaka to SIEMIENS dodaje w pakiecie gratis do każdego swojego urządzenia czy aktualizacji jeszcze w fabrykach w niemczech.
 
Po co "infekować" (narażając się na spalenie szpiona) jak można wymusić na producencie "właściwe poglądy". Mało kto nie ufa rzeczom wyjmowanym od nowości z pudełka mimo iż juz były takie przypadki iż same firmy dodawały do swojego oprogramowania wirusy i inne "gadźety" by podnosić tak sobie sprzedaż i kontrolować rynek.
 
 
 
 

Skomentuj