Seria fałszywych alarmów bombowych w Rosji - ewakuowano ponad 50 tysięcy ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W wielu rosyjskich miastach w ciągu kilku ostatnich dni odebrano ogromną ilość anonimowych zgłoszeń, dotyczących zamachów bombowych. Plaga fałszywych alarmów ogarnęła między innymi Moskwę, gdzie zorganizowano liczne ewakuacje tysięcy ludzi.

 

Media podają, że odebrano ponad 100 alarmów bombowych za pośrednictwem anonimowych połączeń telefonicznych. W sumie nastąpiła ewakuacja ponad 50 tysięcy ludzi ze 190 obiektów w 17 rosyjskich miastach. W samej Moskwie pilna ewakuacja dotyczyła ponad 20 centrów handlowych, stacji kolejowych i uniwersytetów, obejmując około 30 tysięcy ludzi.

Na szczęście nie doszło do żadnego zamachu a wszystkie alarmy były fałszywe. Nie znaleziono również żadnych ładunków wybuchowych. W Rosji wszczęto śledztwo w tej sprawie, ale nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych wyjaśnień. Agencja RIA Novosti, cytując źródła w służbach bezpieczeństwa donosi, że większość telefonów zostało wykonanych z sąsiedniej Ukrainy.

 

W Rosji, podobnie jak w Europie Zachodniej, zagrożenie islamskim terroryzem jest na wysokim poziomie. Różnica jest jednak taka, że Rosja stosuje radykalne metody przeciwko terrorystom, wymierzając im wysokie kary pozbawienia wolności lub odbierając obywatelstwo i deportując do kraju pochodzenia. Tamtejsze władze dawały wyraźnie do zrozumienia, że przyjezdni muszą stosować się do prawa panującego w Rosji.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/403195-moscow-malls-university-evacuation/

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/moscow-bomb-threats-train-stations-russia-e...

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Życzyłabym sobie, żeby to

Życzyłabym sobie, żeby to była robota naszych służb w związku z tzw. wojną hybrydową. Dlatego trzymam kciuki za dalszymi operacjami. Ale (zasadniczo nowego zdania nie zaczyna się od ale) , ale nasze życie nie jest takie słodkie a znając umiłowanie bombowego cara do materiałów wybuchowych, które w tajemniczy sposób zmieniają się w worki z cukrem należy brać pod uwagę wszystkie opcje łącznie z tą, która jako pierwsza przychodzi na myśl.

Portret użytkownika U_P_Adlina

"Trzymasz kciuki"? "Nasze"

"Trzymasz kciuki"? "Nasze" służby? Być może wasze. Telefony dzwoniły z terytorium upainy, która sfrustrowana niekorzystną dla niej sytuacją międzynarodową próbuje czego tylko może, aby zaszkodzić wrogom nazi-banderyzmu kwitnącego na twoim grajdołku. To już wasze ostatnie podrygi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj