Serce świni, które po raz pierwszy zostało przeszczepione człowiekowi, było uszkodzone

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy próbują dowiedzieć się, dlaczego zmarła pierwsza osoba, która otrzymała przeszczep serca od świni. Okazało się, że w tym organie był wirus. Do tej pory naukowcy nie mogą powiedzieć z całą pewnością, czy odegrał jakąkolwiek rolę w śmierci człowieka.

 

Mężczyzna z Maryland, 57-letni David Bennett, zmarł w marcu 2022 roku, dwa miesiące po eksperymentalnym przeszczepie serca świni. Lekarze z University of Maryland powiedzieli, że znaleźli paskudną niespodziankę - wirusowe DNA w sercu świni. Według nich, jak dotąd nic nie wskazuje na to, że wirus, tj. świński cytomegalowirus, spowodował aktywną infekcję.

 

Należy zauważyć, że pacjent był bardzo chory, ale po przeszczepie całkiem dobrze się czuł. Pewnego ranka jego stan się pogorszył i pojawiły się objawy przypominające infekcję. Lekarze przeprowadzili liczne testy, aby spróbować ustalić przyczynę, i podali Bennettowi różne antybiotyki, leki przeciwwirusowe i leczenie wzmacniające odporność. Ale serce świni spuchło, wypełniło się płynem i ostatecznie przestało działać.

 

Główny problem związany z przeszczepianiem narządów ze zwierzęcia na człowieka polega na tym, że istnieje ryzyko powstania nowych rodzajów infekcji u ludzi. Ponieważ niektóre wirusy są utajone, ukrywają się i nie powodują chorób, nie zawsze można je wykryć.

 

Zespół z Maryland powiedział, że świnia dawcy była zdrowa i przeszła wymagane przez FDA testy na infekcje. Wychowała się również w specjalnej placówce, w której zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji zwierzęcych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

E - tam .. wirus .. poprostu

E - tam .. wirus .. poprostu facet był człowiekiem - jakby był świnią (np. taką jak Soros) to by mu się serce przyjęło. A poważnie mówiąc to jego oryginalne serce też chyba nie bez powodu uległo "awarii" czyż nie ? Może poprostu skupiono się tylko na wymianie "części zamiennej" nie sprawdzając pozostałych podzespołów mających na serce wpływ ? To tak jakby w samochodzie wymienić pompę paliwa bez wymiany filtra - też długo nie pochodzi.

Skomentuj