Separatyści ze wschodniej Ukrainy zajmują kolejne miasta

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jeszcze nie opadły emocje po niedawnym anschlussie Krymu i znowu widzimy realizację tego samego scenariusza. Tym razem jednak Rosja gra o wyższą stawkę - fizyczny rozbiór Ukrainy. Wszyscy czekają na to czy konflikt wyeskaluje się do poziomu wojny domowej i wszystko wskazuje na to, że zmierza prosto w tym kierunku.

 

To, że Ukraińcy nie bili się o Krym i pozwolili na to, aby nieuzbrojone bojówki przejmowały ich własne bazy wojskowe trudno jest zrozumieć. Ostatecznie jednak można sobie tłumaczyć, że Krym i tak zamieszkiwali głównie Rosjanie, więc go odpuszczono. Dlaczego jednak odpuszczana jest też wschodnia część kraju?

 

Wygląda na to, że tymczasowe władze w Kijowie są tak słabe, że nie umieją podjąć żadnych decyzji bez konsultacji. Operacja przeciwko separatystom ze Słowiańska, nazywana antyterrorystyczną, została ogłoszona po konsultacjach w tej sprawie jakie odbyły się w Kijowie z dyrektorem CIA Johnem Brennanem.

 

Wiemy o tym, bo rosyjski szef MSZ, Siergiej Ławrow zażądał wyjaśnień o cel wizyty szefa amerykańskiego wywiadu. Korelacja jego pobytu w Kijowie z podjęciem decyzji o stawieniu oporu jest bardziej niż oczywista. Teraz wszyscy zastanawiają się dlaczego Ukraińcy nie biją się o swoje terytorium, a odpowiedź jest bardzo prosta - jeszcze im nie pozwolono.

 

Ultimatum Turczynowa minęło a separatyści nie tylko się nie poddali, co jeszcze zdobyli kolejne miasta. Na dodatek zaczynają pojawiać się informacje, że przejmowanie wschodniej Ukrainy jest uzgodnione z lokalnym oligarchą Rinatem Achmetowem, który według Ukraińców płaci żołd nieoznakowanym żołnierzom. Są dowody wskazujące na to, że wszystkim sterują żołnierze rosyjscy, którzy wykonują klasyczną dywersję na tyłach wroga.

 

Okazuje się, że z drugiej strony konfliktu może być bardzo podobnie i Rosjanie oskarżają Kijów o korzystanie z usług kilkuset pracowników prywatnych armii z USA. Być może Ukraińcy nie biją się bo nie chcą, a konflikt przechylający się w kierunku secesji sporego obszaru wyeskaluje się dopiero gdy doleci większa ilość żołnierzy Greystone czy Blackwaters, którzy będą prowadzić działania na zlecenie.

 

Na możliwą eskalację może wskazywać fakt, że zaobserwowano ruchy wojsk ukraińskich w kierunku wschodnim. Grozę sytuacji podkreśla obecność na zachodniej granicy rosyjsko-ukraińskiej 40 tysięcy żołnierzy rosyjskich czekających na rozkazy.

 

 

Źródła: The Daily Star oraz The Daily Mail

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ZBIGNIEW

Wszyscy jesteście naiwni :)

Wszyscy jesteście naiwni Smile Czy uważacie ze USA nie wiedziało o planach Rosji i na odwrót ??  Rosjanie pozwolili USA na wojnę w Syrii , Libi , Egipcie  a USA pozwoliło na wojnę w Ukrainie . Wjadą czołgami i rozpier****dolą wszystko jak leci wraz z Banderowcami co mają w gowie wojowanie o tereny polskie. Sprawdzicie to już sami w najbliższej przyszłości. Ten cały Majdan był zaplanowany  przez Rosjan z Naszym rzadem . Sami Ukraińcy nie wpadliby na taki pomysł Smile W 2010 r nasz rzad pozbył sie niewygodnych polityków  i wojskowych  a, i jeszcze dokladajac do tego katastrofę Kasy - wszystko układa sie w jedna całość - a plan ruszył do realizacji. Zobaczcie sami - tyle szumu w zwiazku z ukrainą i dupa wyszła Smile hahah daje 6 mc i ukraina będzie pogrążona w wojnie domowej - Powodzenia

Portret użytkownika BESTIA

Mylisz się i to bardzo, Rosja

Mylisz się i to bardzo, Rosja to wielki sojusznik Syrii dlatego dozbraja rebeliantów.W sprawie Libi i Egiptu się nie wypowiadam, bo brak mi wiedzy na temat tych krajów.Szczególnie widać współprace pomiędzy Iranem a Rosją a Iran jak wiemy trzyma z Syrią.

Portret użytkownika MASAKRA

Nic ujac i nic dodac

Nic ujac i nic dodac !
Najgorsze jest jednak to, ze wiekszosc forumowiczow tejze strony snuje jakies wizje pokskiej POTEGI w Unii euro-azjatyckiej itd itp. Jakies upadle angelusy i podobne jemu, chca przestawic Swiat o 180 * nie majac najmniejszego pojecia o polityce , gospodarce itd.

Portret użytkownika Zenek

" To, że Ukraińcy nie bili

"
To, że Ukraińcy nie bili się o Krym i pozwolili na to, aby nieuzbrojone bojówki przejmowały ich własne bazy wojskowe trudno jest zrozumieć. Ostatecznie jednak można sobie tłumaczyć, że Krym i tak zamieszkiwali głównie Rosjanie, więc go odpuszczono. Dlaczego jednak odpuszczana jest też wschodnia część kraju?"
 
- bo są mądrzy,
- bo szanują własne życie,
- bo wbrew propagandzie nie mają zamiaru umierać za żydowski nazizm,
 
tylko polaczkom odbija palma jak ich poklepią po pleckach czy włożą wibrator w tyłek i wtedy całe w pąsach gotowe są wysłać cały Naród na rzeż byle tylko jeszcze zaznać jewrogejskiego wibratora w tyłku.
 
Elity polszewii.
 

Portret użytkownika Zenek

  Polacy na poklepywanki

 
Polacy na poklepywanki przez nazistów są już uodpornieni....
 
... ale jak ci śpieszno do wibratora w tyłku to UPA na Maidanie właśnie rekrutuje wszelkich żydów do śwoich "Świętych Purimowych Brygad".
 
POWODZENIA W REZANIU RUSKICH. Smile

Portret użytkownika bogna

nie wiem co myslec albo wojna

nie wiem co myslec albo wojna nas zabije albo natura moze szybciej wszystkie wulkany wybuchna jednoczesnie ale w tym roku cos sie stanie czuje ze zbliza sie nasz koniec tak blisko naszej granicy jeszcze nic sie nie dzialo pozostalo nam sie tylko modlic

Strony

Skomentuj