Separatyści ze wschodniej Ukrainy zajmują kolejne miasta

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jeszcze nie opadły emocje po niedawnym anschlussie Krymu i znowu widzimy realizację tego samego scenariusza. Tym razem jednak Rosja gra o wyższą stawkę - fizyczny rozbiór Ukrainy. Wszyscy czekają na to czy konflikt wyeskaluje się do poziomu wojny domowej i wszystko wskazuje na to, że zmierza prosto w tym kierunku.

 

To, że Ukraińcy nie bili się o Krym i pozwolili na to, aby nieuzbrojone bojówki przejmowały ich własne bazy wojskowe trudno jest zrozumieć. Ostatecznie jednak można sobie tłumaczyć, że Krym i tak zamieszkiwali głównie Rosjanie, więc go odpuszczono. Dlaczego jednak odpuszczana jest też wschodnia część kraju?

 

Wygląda na to, że tymczasowe władze w Kijowie są tak słabe, że nie umieją podjąć żadnych decyzji bez konsultacji. Operacja przeciwko separatystom ze Słowiańska, nazywana antyterrorystyczną, została ogłoszona po konsultacjach w tej sprawie jakie odbyły się w Kijowie z dyrektorem CIA Johnem Brennanem.

 

Wiemy o tym, bo rosyjski szef MSZ, Siergiej Ławrow zażądał wyjaśnień o cel wizyty szefa amerykańskiego wywiadu. Korelacja jego pobytu w Kijowie z podjęciem decyzji o stawieniu oporu jest bardziej niż oczywista. Teraz wszyscy zastanawiają się dlaczego Ukraińcy nie biją się o swoje terytorium, a odpowiedź jest bardzo prosta - jeszcze im nie pozwolono.

 

Ultimatum Turczynowa minęło a separatyści nie tylko się nie poddali, co jeszcze zdobyli kolejne miasta. Na dodatek zaczynają pojawiać się informacje, że przejmowanie wschodniej Ukrainy jest uzgodnione z lokalnym oligarchą Rinatem Achmetowem, który według Ukraińców płaci żołd nieoznakowanym żołnierzom. Są dowody wskazujące na to, że wszystkim sterują żołnierze rosyjscy, którzy wykonują klasyczną dywersję na tyłach wroga.

 

Okazuje się, że z drugiej strony konfliktu może być bardzo podobnie i Rosjanie oskarżają Kijów o korzystanie z usług kilkuset pracowników prywatnych armii z USA. Być może Ukraińcy nie biją się bo nie chcą, a konflikt przechylający się w kierunku secesji sporego obszaru wyeskaluje się dopiero gdy doleci większa ilość żołnierzy Greystone czy Blackwaters, którzy będą prowadzić działania na zlecenie.

 

Na możliwą eskalację może wskazywać fakt, że zaobserwowano ruchy wojsk ukraińskich w kierunku wschodnim. Grozę sytuacji podkreśla obecność na zachodniej granicy rosyjsko-ukraińskiej 40 tysięcy żołnierzy rosyjskich czekających na rozkazy.

 

 

Źródła: The Daily Star oraz The Daily Mail

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ZBIGNIEW

Wszyscy jesteście naiwni :)

Wszyscy jesteście naiwni Smile Czy uważacie ze USA nie wiedziało o planach Rosji i na odwrót ??  Rosjanie pozwolili USA na wojnę w Syrii , Libi , Egipcie  a USA pozwoliło na wojnę w Ukrainie . Wjadą czołgami i rozpier****dolą wszystko jak leci wraz z Banderowcami co mają w gowie wojowanie o tereny polskie. Sprawdzicie to już sami w najbliższej przyszłości. Ten cały Majdan był zaplanowany  przez Rosjan z Naszym rzadem . Sami Ukraińcy nie wpadliby na taki pomysł Smile W 2010 r nasz rzad pozbył sie niewygodnych polityków  i wojskowych  a, i jeszcze dokladajac do tego katastrofę Kasy - wszystko układa sie w jedna całość - a plan ruszył do realizacji. Zobaczcie sami - tyle szumu w zwiazku z ukrainą i dupa wyszła Smile hahah daje 6 mc i ukraina będzie pogrążona w wojnie domowej - Powodzenia

Portret użytkownika BESTIA

Mylisz się i to bardzo, Rosja

Mylisz się i to bardzo, Rosja to wielki sojusznik Syrii dlatego dozbraja rebeliantów.W sprawie Libi i Egiptu się nie wypowiadam, bo brak mi wiedzy na temat tych krajów.Szczególnie widać współprace pomiędzy Iranem a Rosją a Iran jak wiemy trzyma z Syrią.

Portret użytkownika MASAKRA

Nic ujac i nic dodac

Nic ujac i nic dodac !
Najgorsze jest jednak to, ze wiekszosc forumowiczow tejze strony snuje jakies wizje pokskiej POTEGI w Unii euro-azjatyckiej itd itp. Jakies upadle angelusy i podobne jemu, chca przestawic Swiat o 180 * nie majac najmniejszego pojecia o polityce , gospodarce itd.

Portret użytkownika Zenek

" To, że Ukraińcy nie bili

"
To, że Ukraińcy nie bili się o Krym i pozwolili na to, aby nieuzbrojone bojówki przejmowały ich własne bazy wojskowe trudno jest zrozumieć. Ostatecznie jednak można sobie tłumaczyć, że Krym i tak zamieszkiwali głównie Rosjanie, więc go odpuszczono. Dlaczego jednak odpuszczana jest też wschodnia część kraju?"
 
- bo są mądrzy,
- bo szanują własne życie,
- bo wbrew propagandzie nie mają zamiaru umierać za żydowski nazizm,
 
tylko polaczkom odbija palma jak ich poklepią po pleckach czy włożą wibrator w tyłek i wtedy całe w pąsach gotowe są wysłać cały Naród na rzeż byle tylko jeszcze zaznać jewrogejskiego wibratora w tyłku.
 
Elity polszewii.
 

Portret użytkownika Zenek

  Polacy na poklepywanki

 
Polacy na poklepywanki przez nazistów są już uodpornieni....
 
... ale jak ci śpieszno do wibratora w tyłku to UPA na Maidanie właśnie rekrutuje wszelkich żydów do śwoich "Świętych Purimowych Brygad".
 
POWODZENIA W REZANIU RUSKICH. Smile

Portret użytkownika bogna

nie wiem co myslec albo wojna

nie wiem co myslec albo wojna nas zabije albo natura moze szybciej wszystkie wulkany wybuchna jednoczesnie ale w tym roku cos sie stanie czuje ze zbliza sie nasz koniec tak blisko naszej granicy jeszcze nic sie nie dzialo pozostalo nam sie tylko modlic

Portret użytkownika Przebudzony2014

90% ludzi jest zaślepiona i

90% ludzi jest zaślepiona i gotowa iść na wojnę w imię kłamstw. Tak dali się wciągnąć w matriks niskich kłamliwych energii. Dlatego też na 100% wybuchnie Trzecia Wojna Światowa w ciągu najbliższych 3 lat, która usunie 90% ludzi i to będzie dobra rzecz, bo celem tej wojny będzie udzielenie nauki ludzkości, która sama się prosi o te nauki swym życiem w pudełku kłamstw. A jak się znów ci biedni zaślepieni ludzie nie nauczą to spotka ich 4wś i tak do skutku. Aż może kiedyś wyciągną wnioski i nauczą się że nie warto więcej tkwić w kłamstwie(matriksie niskich kłamliwych energii) i że warto żyć Miłością czyli Prawdą czyli Bogiem(nie tym żydowskim, nie islamskim, nie hinduskim ale tym prawdziwym ponadreligijnym), albowiem tylko szeroko pojęta Miłość jest źródłem bezgranicznej szczęśliwości. Absolutna Wszechmiłość która stworzyła nas i wszechświaty jest jedynym Bogiem, wieczym i absolutnym, zaś my jesteśmy Jej/Jego częścią, jego dziećmi, i to od nas zależy czy będziemy żyć w zgodzie ze swoim Stwórcą(Miłością) i Jego/Ją przejawiać przez nasze ziemskie ciała,  czy będziemy żyć z Nim/Nią w dysharmoni(źródło cierpienia) Wszechmiłość dała nam wolny wybór i to my wybieramy swoją drogę. Jak byśmy nie mieli wolnego wyboru, to nasz Stwórca nie byłby Wszechmiłością. 

Portret użytkownika Gościu

Ukraiński politolog: Teraz

Ukraiński politolog: Teraz większe protesty niż na Majdanie
Znany ukraiński politolog, prezydent Centrum Systemowych Analiz i Prognozowania Rostisław Iszczenko twierdzi, że w akcjach protestu na Południu i Wschodzie Ukrainy bierze udział „dużo więcej osób niż zbierało się w Kijowie na Majdanie, który doprowadził do upadku Janukowycza, i więcej niż przychodziło przejmować budynki administracyjne w zachodnich obwodach”.
Ocenia, że „w Ługańsku i Doniecku poparcie ludności dla postulatów zgłaszanych na mityngach jest praktycznie stuprocentowe. W pozostałych głównych miastach Południowego-Wschodu – około 80 proc." - To przyznają nawet kijowskie władze – utrzymuje. - Kijów traci kontrolę nad regionami Ukrainy i jeśli powstanie będzie się przeciągać, to prędzej powstańcy przejmą kontrolę nad Kijowem niż Kijów nad Donieckiem i Ługańskiem – przewiduje politolog.
JCK
http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1416:ukraiski-politolog-teraz-wiksze-protesty-ni-na-majdanie

Portret użytkownika Dedal

Vanga miała rację. Zresztą

Vanga miała rację.
Zresztą identycznie o Ukrainie wypowiedział się jakiś polski jasnowidz dawno już temu.
 
Wojny totalnej nie będzie: dwa mocarstwa będą się biły rękami najemników i głupich ekstremistów.  Tylko taki scenariusz zapewnia im hegemonię. Mają zostać sami na placu boju; a cała reszta ma się nawzajem rozszarpać.
 
Scenariusz prosty.
 
Potem kolej na pozostałych......................
i taką drogą NWO odniesie pelen sukces: na wykrwawionej ziemi "buforowej" zostaną tylko nadzorcy i oznakowani niewolnicy.

Strony

Skomentuj