Separatyści w Donbasie są w posiadaniu nowych rosyjskich wyrzutni rakietowych

Kategorie: 

RPG-27 Tavolga - źródło: russianguns.ru

W Donbasie, nieopodal Obwodu Łużyckiego, separatyści użyli rosyjskich wyrzutni rakiet w trakcie walki z wojskiem Ukrainy, jak donosi ukraińska telewizja wojskowa w programie „Voentorg zaskakuje.”

 

Program koncentruje się na użytym RPG-27 Tavolga, które oficjalnie są w posiadaniu wojsk Rosji, Jordanii oraz separatystów z Naddniestrza.

 

Broń ta może bez problemu przebić się przez pancerz za dynamiczną osłoną do 0,6 metra grubości, przebić się przez beton zbrojony do 1,5 metra, cegły do 2 metrów oraz przez schrony ziemne do 3,7 metra. Efektywny zasięg wynosi 200 metrów. RPG-27 Tavolga została dopuszczona do użytku wojskowego przez ZSRR w 1989 roku.

„Wojsko ukraińskie nigdy nie posiadało tego typu broni, co stanowi kolejny dowód na używanie i posiadanie rosyjskiej broni przez separatystów w Donbasie.”

Ukraińscy wojskowi mieli zostać zbombardowani przy użyciu tej wyrzutni rakietowej dzień wcześniej, co skutkowało odniesieniem ran przez dwóch żołnierzy.

 

10 sierpnia separatyści zmniejszyli liczbę ataków na ukraińskie pozycje do 15 dziennie. Jeden wojskowy zmarł z powodu wybuchu niezidentyfikowanego urządzenia w pobliżu Pesk, inny natomiast został ranny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

ogólnie to ja cały czas sobie

ogólnie to ja cały czas sobie żartuję - naigrywam się z tego wszystkiego - ciągle tylko wszystkich trzymają w ryzach i nakręcają na strach. Nie mogę się doczekać kiedy ktoś mądry zrobi kamikazze samolotem wypełnionym bumbastycznymi środkami i gruchnie tym sejm/rząd podczas pełnej obsady...

Skomentuj