Sensacja w Niemczech! AfD trzecią siłą w Bundestagu. Angela Merkel pozostanie kanclerzem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Antyimigrancka partia AfD - Alternatywa dla Niemiec, jest największą sensacją dzisiejszych wyborów w Niemczech. Partia ta zdobyła trzecie miejsce w dzisiejszych wyborach i dzięki temu wprowadzi do Bundestagu 88 posłów. Nie będzie jednak zmiany na stanowisku kanclerza i pozostanie nim Angela Merkel z CDU/CSU, która to partia straciła niemal 10 punktów procentowych poparcia.

 

Wybory w Niemczech zakończyły się dzisiaj o 18:00. Wyniki sondażowe wskazują, że wygrała je koalicja CDU/CSU z Angelą Merkel na czele, która zdobyła 32 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła partia SPD z byłym Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Martinem Schultzem n czele, która zanotowała rekordowo niskie poparcie 21 proc. Niewątpliwie najbardziej zaskakuje sukces partii AfD, która zdobyła około 14 proc. głosów niemieckich wyborców.

 

Niemieckie media, które są stosowane do sterowania społeczeństwem, tworzą zwarty front. Opinie rozbieżne z ogólnie przyjętymi są zwalczane. Niemcy piszący niepochlebne komentarze w Internecie są często ofiarami ataków policji, która aresztuje takich ludzi, aby zastraszyć społeczeństwo. 

Podział ról w niemieckiej polityce był stały i jakiekolwiek zmiany były tylko kwestią powolnej ewolucji. Nagle jednak pojawiła się antyimigrancka partia Alternative fur Deutschland - AfD - której nazwa nawiązuje do wypowiedzi Angeli Merkel, która stwierdziła, że nie ma innej alternatywy dla Niemiec niż przyjmowanie islamskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Martin Schultz z SPD, zwracając się do ludzi per "Towarzyszki i Towarzysze", w swoim przemówieniu powiedział, że to depresyjne, iż AfD ma tak dobry wynik i to straszne, że po raz pierwszy po wojnie w Bundestagu znajdzie się prawica. Uznał też, że przyjęcie ponad miliona uchodźców podzieliło kraj. To oczywiste, że dobry rezultat AfD ma związek z tym co z Niemcami uczyniła Angela Merkel, w porozumieniu ze swoimi brukselskimi podwładnymi.

Schultz oświadczył, że SPD przechodzi do opozycji, ale mogą to być tylko słowa, bo na trzecim miejscu jest AfD więc albo CDU/CSU jednak mimo tego zawiąże koalicji z tą partią. Alians z SPD, albo z wszystkimi pozostałymi partiami bez AfD wydaje się nieunikniony dla Angeli Merkel, a to będzie oznaczać zmiany kursu niemieckiej polityki.

 

Wynik wyborczy AfD jest fenomenem bo został osiągnięty przy zmasowanym ataku medialnym praktycznie wszystkich niemieckich mediów. Tam po prostu nie ma opozycyjnej telewizji. Wszystko jest kontrolowane przez kilka rodzin zblatowanych z władzą. Okazało się jednak, że medialna szczujnia nie była skuteczna w Polsce w przypadku PiS, nie była skuteczna w USA w przypadku Donalda Trumpa i nie była skuteczna w przypadku AfD.

Lewicowe media robią co mogą, aby stworzyć wrażenie, że w Niemczech do Bundestagu wchodzą pogrobowcy NSDAP Adolfa Hitlera. Częściowo jest to prawda bo AfD poparli neonaziści z NpD, ale trudno się dziwić, że dochodzi do egzotycznych sojuszy skoro scala ich wspólna idea - przeciwdziałanie najazdowi ludzi z Afryki i Azji, których zaprosiła Angela Merkel. Rzeczywiście w AfD są politycy, którzy ostatnio oświadczyli, że są dumni z Wehrmachtu, ale jest to nie mniejszym skandalem niż akceptowana przez polski rząd gloryfikacja banderyzmu na Ukrainie.   

Poza tym trzeba zaznaczyć, że analizy prawne niemieckiego parlamentu wykazały niedawno, że zaproszenie imigrantów przez Angelę Merkel było nielegalne, bo taki krok musiał być potwierdzony przez Bundestag. Zarówno AfD jak i centroprawica FDP chcą powołania komisji śledczej w sprawie tej kontrowersyjnej decyzji. Czy do niej dojdzie? Czas pokaże, ale jeśli FDP wejdzie do koalicji z Merkel, to będzie to mało prawdopodobne. Niewątpliwie rozstrzygnięcie wyborcze w Niemczech, mimo utrzymania władzy, jest nie do końca po myśli ludzi trzymających władzę.

 


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Skoro KAŻDE WYBORY w krajach

Skoro KAŻDE WYBORY w krajach tzw zachodniej demencjokracji SĄ FAŁSZOWANE co do wyniku to CZEMU POZWOLONO AfD WEJŚĆ do ich Bundestagu... Czyżby nowy ADOLF HITLER von ROTSZYLD miał się niebawem objawić ? Nowy ZBAWCA jewrejorope (UE) tym razem ?

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Żadna sensacja - wszyscy

Żadna sensacja - wszyscy mądrzy myślący ludzie mówili że okantują niemców i dalej będzie ta bledź. Mamy apokalipsę tej cywilizacji spowodowaną przez stopione reaktory w Fukushimie Daiichi.
2011.03.11 Fukushima Daiichi - To jest prawdziwy i jedyny właściwy KONIEC ŚWIATA - dlatego jest zmowa milczenia na całym świecie o tym by nie wywołać masowej paniki. Jak by ludzie to wszyscy wiedzieli to by nad tym wszyscy myśleli jak powstrzymać te puszki pandory które wydostały się do całego ziemskiego ekosystemu.
Prawdziwy koniec świata ze stopionych reaktorów 4 x 180 ton paliwa MOX jest to paliwo które jest o około 1 do 2 milionów razy gorsze niż to które było w Czarnobylu.
Koniec świata Fukushimy Daiichi jest w zasadzie nie widzialny, nie wyczuwalny, i dotknął każdą jednostkę żywą na ziemi wielokrotnie (każdy oddychając tylko pochłania dziennie około 10 Hot particli (gorących cząstek silnie radioaktywnych powodujących mutację komórek) wyprodukowanych z lawy corium z paliwa mox (pluton uran stront cez ameryk i 100 innych) i nic nie można już z tym zrobić jedynie zachorować po jakimś czasie na raka a raczej raki. Reszta do posłuchania tu: http://tinyurl.com/jtcr5wh i Piotr Bein wszystko wyjaśnia http://tinyurl.com/y9of673f
a tu efekty http://tinyurl.com/y84ty3nb Co w naturze, to i u ludzi...Głupki zrobiły zdjęcie zmutowanej borówce i niczego nawet nie podejrzewali...

Portret użytkownika Medium

A co z pieczarkami hodowanymi

A co z pieczarkami hodowanymi pod dachem? One są wolne od opadów promieniotwórczych.

BTW: W ramach edukacji i prewencji powinieneś też być piewcą czystości i codziennego sprzątania, a kurz winien być Twoim wrogiem.

Kolega pracował przy budowie EA w NRD: białe ubranka, maseczki i czystość do bólu.
 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

pieczarki są podlewane

pieczarki są podlewane końskimi siuśkami a jaką wodę pije koń ?

to że oni tam chodzą na biało z maseczkami jak w laboratorium nic nie znaczy - bo promieniowanie to nie kurz ani bród – wszystko to czego ich tam uczono by tam się znaleźli i w ogóle zechcieli pracować w tym syfie było jedną wielką manipulacją.

Zapytaj się dr. Jaśkowskiego czy chciałby pracować w EA Biggrin

A tak w ogóle to w jednym z ostatnich odcinków z Jaśkowskim na tagentv mówił że grzyby w Polskich lasach jeszcze 20 lat po Czarnobylu miały po 5000Bq a nie było jeszcze Fukushimy – więc nie dziwi mnie takt że teraz grzyby mają ale 259000Bq.

Nie pamiętam kto to powiedział Arni Gundersen lub Chris Busby - po wybuchu reaktrów w Fukushime nie jest zalecane sprzątanie odkurzaczami bo wszystko to idzie z podłogi do powietrza i wchłania sie do organizmu płucami. (to nie jest kurz tylko cos o wiele wiele wiele mniejszego na poziomie atomowym. Jak już jest przyklejone do czegos na ziemi to niech sobie tak zostanie.

Portret użytkownika Medium

pieczarki są podlewane

pieczarki są podlewane końskimi siuśkami a jaką wodę pije koń ?

Dowiedz się dokładnie, czy siuśkami.

Z tego, co mi wiadomo, nie na siuśkach a na końskim nawozie dobrze pieczarki rosną. Jeden hodowca regularnie kupował u mego śp. wuja końskie łajno.

to że oni tam chodzą na biało z maseczkami jak w laboratorium nic nie znaczy - bo promieniowanie to nie kurz ani bród

Promieniowanie to nie kurz, ale już napromieniowany kurz jest szczególnie groźny, albowiem normy promieniowania są opracowane dla żywności, co się tyczy układu pokarmowego, zaś niebezpieczeństwo kurzu nawet zwykłego alergikom tłumaczyć nie trzeba, zaś napromieniowany kurz w układzie oddechowym to dopiero groźba! Nie przejdzie przez układ oddechowy, jak przez pokarmowy, trzeba odkrztuszać...

 

Co do okurzaczy - racja. W placówkach zdrowia nie uświadczysz odkurzacza. Sprząta się na mokro, by nie wzniecać kurzu.

Na domowe potrzeby - filtry wodne, albo te, które można prać.

Strony

Skomentuj