Sensacja! Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Międzynarodowy Komitet Olimpijski, podjął decyzję o wyrzuceniu z igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu, całej reprezentacji Rosji. Przyczyną tak radykalnego kroku jest oskarżenie o zinstytucjonalizowany przez Federację Rosyjską, doping sportowców.

 

Radykalną decyzję ogłosił dzisiaj przewodniczący MKOl-u, Thomas Bach. Jest ona konsekwencją szeregu skandali dopingowych, których dopuściła się rosyjska reprezentacja Olimpijska w poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro. Okazało się wtedy, że doping w Rosji osiągnął poziom podobny do tego w jaki kiedyś pojawiło się wiele do dzisiaj niepobityc rekordów sportowców wyhodowanych w NRD. Tylko kwestią czasu było odkrycie, że problem zinstytucjonalnego dopingu nie dotyczy tylko uczestników letniej Olimpiady. Właśnie z tego powodu zawieszono cały rosyjski Komitet Olimpijski, a poza tym postanowiono usunąć ze struktur ruchu olimpijskiego rosyjskiego ministra sportu Witalija Mutko.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał że nie ma innego wyjścia jak dyskwalifikacja Rosjan. Po analizie całego procederu dopingowego stwierdzono, że rozpoczął się on jeszcze przed poprzednią olimpiadą, która odbyła się w Rosji w Soczi. Oczywiście Rosjanie mają teraz możliwość odwołania się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu. Możliwe, że zostanie ona cofnięta. Nawet jednak gdyby pozostała w mocy, poinformowano, że rosyjscy sportowcy, którzy nie mają udokumentowanych żadnych przypadków stosowania dopingu, w Pjongczangu będą mogli startować pod neutralną flagą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Alasca

Brawo! Brawo! Brawo!  Ruskie

Brawo! Brawo! Brawo!  Ruskie sa tam gdzie ich miejsce - na marginesie 

Powinno sie im odebrac jeszcze MŚ w pilke nozna niestety Ci z FIFA jeszcze lubia sie pokorumpowac za kopiejki, ale jeszcze troche.

A ciekawe czy reprezentacja noworosji wystartuje ...gdziekolwiek...hihihi

Portret użytkownika UPAdlina

to tylko frustracja twoich

to tylko frustracja twoich zwyrodniałych mocodawców. Przegrali Syrię, a kolejne państwa przechodzą na stronę Rosji, więc tylko tak mogą się zemścić. Żałosne i niczego nie zmieni. Nerwowe podrygi tracącego grunt bandyckiego hegemona.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Fun Kacapija

USA przegrala w Syrii z

USA przegrala w Syrii z wielka Kacapija i cala Kacapija ma radoche i wielkie swieto. Wszyscy beda znowu glosowac na prezydenture wielkiego cara Putina, bo dzieki niemu Kacapija jest kraina miodem i mlekiem plynaca. Ludzie na obiad zrobia sobie kartoflanke na sloninie, a na drugie danie ziemniaki z cebula i kapusta, a wszystko popijajac najwyzszej klasy samogonem... Bogactwo k... jego mac... Caly swiat chce mieszkac u cara...

Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehe! Rozumiem waszą

Hehehehe! Rozumiem waszą frustrację, ale cóż, taka jest prawda. Czasy bezkarnych agresji uSSmanów odchodzą do lamusa. Zostali wykopani z Syrii ze swoim isis, a kolejne państwa widząc ich słabość przechodzą na stronę Rosji. Propaganda, którą tu próbujecie siać jest bardzo prymitywna. W Rosji - jak wszędzie - jedni żyją lepiej, inni gorzej. A przecież taka uSSmania boryka się ze zwiększającym się poblemem bezdomności. Tam też wielu żyje w nędzy. Więc po co te smętne tekściny? Nie zmienisz nimi rzeczywistości. Świat się zaczyna budzić i zauważać, kto jest prawdziwym siewcą wojen, konfliktów i tragedii na tym świecie od kilku dekad. Dlatego też zmienia się nastawienie ludzi do pewnych kwestii. Nie zmienicie tego. LUDZIE SIĘ BUDZĄ.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eva11

Ta z lewej pewnie wpiepsza

Ta z lewej pewnie wpiepsza sterydowe burgery i trenuje bo ma zaciecie aby pokazac ze kolorowy tez potrafi..Ta z prawej wychudzona biedna rusalka tyrajaca od rana do nocy aby sie pokazać na arenie gdzie liczy sie zachodni swiat szczegolnie dla rosyjskiej biedoty...Bo tak sa zaprogramowani niezaleznie skąd pochodza.   Ps .Będą teraz znaczki cieszysz się  ...Cwaniaczki z snarfonami w rączkach ...A tak narzekają na ten zachód ....Nie trzeba Polskiej klawiatury...Ten fonik sam i błędy poprawia!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Autor komentarza

W tej sprawie najbardziej

W tej sprawie najbardziej bulwersuje fakt, że zamieszane w tzw afere dopingą były obecne władze w rosji. To było usankcjonowanie na poziomie państwowym. Próbki z moczem przemycali agenci FSB np przez wcześniej wywiercone dziury w ubikacji. To że sport w wielu przypadkach nie jest czysty wiadomo od dawna dlatego walka z oszustwem musi być bezwzględna stąd tak dotkliwa kara. Do tego dochodzi wykorzystanie nieczystych metod w propagandzie, Wujek Wowa chciał aby najwiecej medali zdobyli rosjanie więc cel uświeca środki. 

Portret użytkownika UPAdlina

nie pieprz farmazonów. Doping

nie pieprz farmazonów. Doping był i jest wszędzie. Nie mów mi, że uSSmański babochłop Serena Williams jest "czysta". Dowcip polega na tym, że to, czy ktoś wpadnie czy nie zależy od "widzimisię" uSSmańskich bandytów. To tak jak w onz, gdzie o zbrodniach uSSmanów za dużo się nie mówi, ale "zbrodnie" Iranu czy Korei Płn to niekończący sie temat. Jest jasne, że cały ten cyrk to zemsta żydo-uSSmanów za bęcki w Syrii. Po prostu frustracja bandyty.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Dr Piotr

Prawda jest taka, że bierze

Prawda jest taka, że bierze każdy, tylko nie na każdego jest nagonka. Jakby dowalili się do USA, czy Niemców czy Norwegów czy kogokolwiek innego, to wyszłoby to samo. Padł rozkaz z góry, żeby udupić Rosję od czasu konfliktu na ukrainie, więc wzięli się za nich konkretnie i są efekty, ale tak jest wszędzie, nie tylko u nich. To tylko polityczne rozgrywki, które przekładają się na świat sportu.

Moje zdanie jest takie, że doping powinien być legalny i no limit, przynajmniej oglądałoby się ciekawe rzeczy na arenie sportowej, cyrk gladiatorów i mutantów...a tak jest jak jest, igrzyska to byłaby prawdziwa krew i flaki na scenie hehehe, pomyślcie o tej oglądalności i emocjach, superprodukcje Hollywood by się chowały ;)))

Strony

Skomentuj