Senat USA doprowadził do zawieszenia amerykańskiego rządu federalnego!

Kategorie: 

Flickr (CC BY 2.0)

O szóstej rano czasu polskiego rząd federalny USA zawiesił swoją działalność z powodu nieuchwalenia przez senat budżetu, który umożliwiałby mu dalsze funkcjonowanie.  

Pomimo szeroko-zakrojonych, zakulisowych negocjacji Republikanów z Demokratami, Grand Old Party do ostatniej chwili nie udało się uzbierać głosów 60 senatorów, które są konieczne do uchwalenia tzw. prowizorium budżetowego. Na ten moment w instytucji Senatu USA zasiada 52 Republikanów, 46 Demokratów i 2 osoby niezależne.  

 

Wyniki głosowania są o tyle zaskakujące, że za uchwaleniem budżetu głosowało 50 osób, w tym pięciu Demokratów, a przeciw 49, w tym czterech Republikanów. Kryzysowi próbował zapobiec Donald Trump, który postanowił odwołać swoje piątkowe spotkanie z darczyńcami z Florydy w celu podjęcia negocjacji z przywódca senackiej mniejszości, Chuckiem Schumerem. Niestety, nie przyniosły one oczekiwanych skutków.

  

Partia Demokratyczna oskarżyła Donalda Trumpa o odpowiedzialność za fiasko, a sam Schumer wspomniał w swojej przemowie o "(…) odpowiednim symbolu chaosu", jakim ma być zawieszenie działalności rządu dla czasu władzy 45. Prezydenta USA.  Rzeczniczka Białego Domu odbiła oskarżenia w kierunku Partii Demokratycznej, którą wprost nazwała winną doprowadzenia do pierwszej niewypłacalności rządu od 2013 roku, a prezydent dodał do tego, że Demokraci "biorą Amerykanów za swoich zakładników".  

 

Pierwszymi ofiarami zaistniałej sytuacji staną się turyści, którzy nie będą mogli odwiedzić waszyngtońskich muzeów - będą one po prostu zamknięte. Taka sama sytuacja miała czekać amerykańskie Parki Narodowe, jednakże Biały Dom zobowiązał się do podtrzymania ich działalności. 

 

Pod największym znakiem zapytania pozostaje kwestia żołdu dla armii Stanów Zjednoczonych. John "Mick" Mulvaney zobowiązał się do wypłacania żołdu 1,3 milionom czynnych żołnierzy. Spotkało się to z komentarzem szefa Pentagonu, Jamesa Mattisa, który zgryźliwie stwierdził, że morale wojska odczuwalnie spadło, odkąd jego płaca jest zależna od prowizorium budżetowego.  

 

Jeden dzień paraliżu rządu federalnego USA generuje koszty rzędu 1,5 miliarda dolarów. Jeśli senatorom nie uda się dojść do porozumienia przez weekend to dodatkowym problemem stanie się 850 tysięcy urzędników, którzy od poniedziałku nie będą mieli gdzie stawić się do pracy.  

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Dlaczego z inernetu znikają

Dlaczego z inernetu znikają stare informacje ?

Bo wciąż powtarzane są te same numery.

Shutdown był już za prezydentury Clintona i Obamy. A cześki już krzyczą na forach, że Trump doprowadził usa do bankructwa. 

Zaczynam się zastanawiać czy bitwa pod Grunwaldem nie jest historyczną fikcją.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Zenek ;)

"Bankructwem uSSa" mośki

"Bankructwem uSSa" mośki (tylko) SZANTAŻUJĄ Donalda Shithole do SZYBSZEGO SPEŁNIENIA danych im obietnic czyli DO PODBICIA DLA NICH (światowego) Kaanan.... bo Donald Shithole określany też czasem mianem TRĄB JERYCHOŃSKICH (czy TRIUMFALNEJ TRĄBKI yahwe) jest (znaczy odegrać ma rolę) biblijnego NAZISTY, ŻYDA JOZUEGO (katole wołają na niego jezus czy moschach) tego samego co się wsławił RZEZIĄ KILKU MILIONÓW CHRZEŚCIJAN..... na rozkaz Sanhedrynu... podbijając na jego rozkaż kolejną ZIEMIE OBRZEZANĄ (z życia) czyli Biblijne Kaanan

Czyn jaki zapoczątkował zresztą inny ŻYD czyli NAZISTA znany jako ABEL jaki dokonał JESZCZE WIĘKSZEJ masakry ludności z ludnością podbitego Egiptu..... przynajmniej chwilowo.... bo potem przegnany z planety przez Kaina z zoologicznej zawiści wywołał potop zabijając tak tych jakich NIE ZDĄŻYŁ ZARZNĄĆ ofiarnie dla swojej matuli maryi......

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj