Sen o Irlandii okazał się mrzonką

Kategorie: 

pixabay

Wszyscy zapewne pamiętają słowa byłego już premiera Polski Donalda Tuska tak pięknie brzmiące, wypowiedziane w trakcie debaty przedwyborczej z J.Kaczyńskim.''Polacy,podobnie jak inne nacje ,od kilkudziesięciu lat,jeśli uciekają z jakiegoś kraju do innego ,to zawsze uciekają od socjalizmu do liberalizmu. Zawsze uciekają od spętanej gospodarki do swobodnej gospodarki. I dlatego ja znam receptę, ja znam dobrą odpowiedź na to pytanie: Zrobić Irlandię'zrobić Anglię tutaj nad Wisłą." Tak było.A jak jest teraz ,każdy widzi.

 

Donald Tusk spełnia swoje polityczne ambicje w Brukseli na stanowisku szefa Rady Europejskiej,a tymczasem w Polsce dzieją się rzeczy, które nie napawają optymizmem, a już tymbardziej nie przybliżają nas do spełnienia marzeń o "zielonej wyspie".

 

Protest górników zaostrza się. Jeszcze dwa dni temu przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej płonęły opony. Dziś kilkunastu górników głoduje, a prawie 5000 z nich bierze udział w protestach w kopalniach. Domagają się oni ustąpienia prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego. O godz 10:00 dziś na Warszawę wyruszył tzw."Marsz gwiaździsty". Jest to protest rolniczy. Kilkaset ciągników i różnych maszyn rolniczych wyjechało z Podlasia i Mazur i skierowało się na Warszawę. Rolnicy domagają się odejścia ministra Sawickiego. Wcześniej domagali się oczywiście spełnienia licznych postulatów.

 

Niestety nic nie wskazuje na szybkie zakończenie tych konfliktów. Wprost przeciwnie, ludzie są co raz bardziej zdeterminowani i gotowi na więcej, aby udowodnić rządowi, że ich życzenia w końcu będą musiały zostać spełnione. Polacy mają najwidoczniej dość życia w kraju, w którym najważniejszą rzeczą jest to, co władza wcześniej ustali. Ludzie chcą, aby ich głos też się liczył. Pragną by ktoś wysłuchał jakie mają potrzeby. Nie chcą pustych obietnic, słów rzucanych na wiatr. Chcą po prostu godnie żyć. Nowa Irlandia nad Wisłą nikomu do szczęścia nie jest wcale potrzebna, wystarczy normalna Polska.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: dora
Portret użytkownika dora

Komentarze

Portret użytkownika odważniak

Moja rodzina i znajomi

Moja rodzina i znajomi przestaliśmy kupować żywność i ubrania od korporacji. Kupujemy w 80% rzeczy wytworzone po sąsiedzku. Lepiej mniej, a lepsze. Głosując portfelem mówię wała korporacjom. Sąsiedzi nie mają obsesji opakowywania jednego ciasteczka w pierdyliard papierków, używamy talerzy i szkła. Jak nie ma kasy, to się wymieniamy czym mamy. Niedługo uniezależnimy się też energetycznie bo znowu aż tak dużo prądu nie trzeba dla domu i nie mam zamiaru tego zgłaszać państwu, bo państwo mnie oszukuje złym prawem, lekarzy nie potrzebuję, umrę, kiedy umrę i już. Myślę o transporcie konnym, bo to miłe stworzenia są, ale na razie rowerek wystarczy, albo autobus. Wyhodować kartofle można nawet na metrze (pionowo). Kur 10, kochanych jak rodzina, daje mi jaja i wszystko mam w pupci. Marchewkę sobie rosnę w donicach i inne, zboże dla kurek też w donicach - piękne i łatwo podlać. Schylać się nie trzeba. Nie mam trawnika, tylko łąkę dziką, bo trawnik to jakiś absurd. Wracamy do metod niemal średniowiecznych, żeby przetrwać. Internet z sąsiadem na pół. Grunt, to zaprzyjaźnić się z sąsiadami i reszta sama pójdzie Smile

Portret użytkownika Medium

I przypomniała mi się na ten

I przypomniała mi się na ten tytuł artykułu piosenka ze szkolnego śpiewnika:
"Jest kraj, zielony kraj, wrzosów i łąk.
Morza skalisty brzeg, zamglony ląd..."
Czyżby już wtedy zakładanao przyszłość polityczną Polski?
 

Portret użytkownika vvv

..ta rolnicy wyborcy

..ta rolnicy wyborcy bandziorów z peeslu,..od dziś wasza ziemia będzie splugawiona syfem z monsanto a wraz z nią i wy,..wasz oprawca komór podpisał ustwę nasienną forsowaną przez waszych wybrańców peeselowskich szbrodniarzy ....

Portret użytkownika achiles

A tu o naszej potędze

A tu o naszej potędze militarnej:

Gen. Piotr Makarewicz o stanie polskiej armii: wnioski mogłyby być przerażające

Gen. Piotr Ma­ka­re­wicz pro­po­nu­je na ła­mach "Po­li­ty­ki", by pol­skie woj­sko prze­pro­wa­dzi­ło pełne ćwi­cze­nie jed­nej lo­so­wo wy­bra­nej jed­nost­ki – po­cząw­szy od mo­bi­li­za­cji, a skoń­czyw­szy na wyj­ściu jed­nost­ki w pole i prze­pro­wa­dze­nie tam serii ćwi­czeń. – Ro­zu­miem, że nikt się do tego nie pali, bo wnio­ski mo­gły­by być prze­ra­ża­ją­ce – do­da­je.
~ehh kretyni : Przez ostatnie lata kasa była ładowana w misje ekspedycyjne do Afganistanu, Iraku, Libanu ku uciesze kosmopolitycznych elit i kretynów ich popierających. Teraz te kosmopolitryczne elity i kretyni ich popierający idą w pierwszym szeregu na konflikt z Rosją a nasza amrmia nie jest wstanie jednego województwa obronić. 25 tys tyle liczy nasza armia ludzi pod broń. Ludzie czy widziecie co siew tym kraju dzieje? czy oni chcą wyniszczyć ten kraj do reszty ?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-piotr-makarewicz-o-stanie-polskiej-armii-wnioski-moglyby-byc-przerazajace/lxbw5
 

 

Portret użytkownika PatRIOTa

Jedyna recepta na wolnos w

Jedyna recepta na wolnos w naszym kraju to przegonic zachod i tych pseudoamerykansko szfabskich dziadow - niestety sila , a jak nas beda chcieli zamknac niech zamykaja - ile zlapia ? 10.000 -  100.00 tys ludzi ? wszystkich ? niech wiezienia pekna w szwaf , i wojsko powoli jest z nami . Jeszcze tylko psiarnia zostala im .  A czy jest wogole mozliwosc zeby caly narod poszedl do jakiegos trybunalu itp. i zalozyl sprawe naszemu sejmowi o to ze nieudolnie prowadzili panstwo , dzialajac na szkode gospodarce , kilkudziesieciu milionom ludzi , sprzedajac dobra narodowe , doprowadzajac do granic psychicznych ludzi , falszujac wybory , wyludniajac kraj i oddajac go w rece obcych ludzi .... Czy tak jak kiedys nas niby zachod uratowal z komunizmu tak teraz wschod bedzie musial pomuc w uwolnieniu nas od tych zlodziei ? 

Strony

Skomentuj