Seler i sok z selera ma fenomenalny wpływ na organizm

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Lekarze ujawnili lecznicze właściwości selera. To warzywo zawiera flawonoidy, które zmniejszają stan zapalny w mózgu i poprawiają wydajność pamięci. Seler zawiera dzienną dawkę błonnika, a także witamin C, K i potas.

 

Regularne spożywanie tego produktu łagodzi alergie, poprawia procesy trawienne, ulepsza funkcjonowanie układu nerwowego i będzie pomocne w chorobach wątroby oraz nerek. Lekarze wskazali główne właściwości lecznicze selera.

 

Seler usuwa szkodliwy cholesterol z organizmu. Ze względu na wysoką zawartość ftalidów w selerze we krwi inicjowane są procesy oczyszczania. Seler oczyszcza organizm z toksyn. Sok ze selera to najlepszy naturalny środek do czyszczenia osadów.

 

Selery zmniejsza stany zapalne. Efekt ten uzyskuje się dzięki zawartości poliacetylenów. Seler należy włączyć do diety w przypadku chorób układu mięśniowo - szkieletowego, zapalenia oskrzeli, astmy i dolegliwości skórnych.

 

Seler obniża ciśnienie krwi. Aktywne związki zwane ftalidami rozluźniają mięśnie wokół tętnic i obniżając ciśnienie krwi. Serce korzysta również na wysokiej zawartości magnezu i potasu zawartego w korzeniu selera.

 

Jednak główną zaletą selera jest to, że pomaga oczyścić ciało i stracić dodatkowe kilogramy. Lekarze zalecają picie soku z selera podczas zatruć. Co najmniej raz w miesiącu należy organizować sobie postne dni, stosując seler w diecie, aby oczyścić organizm w naturalny sposób.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Strony

Skomentuj