Sekretarz stanu USA wezwał do wypłaty odszkodowań organizacjom żydowskim za mienie obywateli polskich, którzy zginęli w holokauście

Kategorie: 

Mike Pompeo - Źródło: twitter

Od skandalu rozpoczął wizytę w Polsce Sekretarz Stanu USA, Mike Pompeo. Otwartym tekstem zapytał o stopień realizacji amerykańskiej ustawy 447 zobowiązującej między innymi Polskę do zapłaty plemiennego haraczu organizacjom żydowskim, które uważają, że mają prawo do odszkodowania za bezspadkowe mienie obywateli polskich narodowości żydowskiej, którzy zginęli podczas Holokaustu.

 

Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, że Sekretarz Stanu USA, Mike Pompeo dopytuje się w Polsce o stan realizacji wypłat odszkodowań za bezpotomne mienie obywateli polskich narodowości żydowskiej. Do takich wypowiedzi zobowiązuje go właśnie amerykańska ustawa 447. Pod koniec roku pan Pompeo będzie musiał zdać sprawozdanie ze sposobu działania amerykańskiego ministerstwa spraw zagranicznych w celu doprowadzenia do wypłat roszczeń.

"Doceniamy wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu" - powiedział Sekretarz Stanu Mike Pompeo

Rzekomy sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi coraz bardziej wychodzi nam bokiem.  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas wizyty w Polsce już całkowicie wprost nawiązuje do słynnego ACT. 447 o tzw. mieniu bezspadkowym i plemiennych roszczeniach żydowskich, a polskojęzyczne media głównego nurtu natychmiastowo nabierają wody w usta, aby Polacy przypadkiem nie dowiedzieli się, że mają spłacać ponad 300 mld dolarów podejrzanych roszczeń do mienia obywateli polskich narodowości żydowskiej, którzy zginęli w Holokauście. Z niewiadomych przyczyn mamy uznać, że z powodu plemiennej przynależności nie przechodzą one na skarb państwa tylko należą się jakimś bliżej niesprecyzowanym organizacjom żydowskim.

Dotychczas bardzo niewiele mediów ośmieliło się w ogóle wspomnieć o amerykańskiej ustawie 447 i z tego powodu często jest ona traktowana jako teoria spiskowa. Tak naprawdę jest to jednak najgłębiej skrywana tajemnica obecnej polskojęzycznej władzy.

 

Powstaje pytanie czy Polska płaci ten haracz. Niestety nie wiemy tego właśnie z powodu tego utajnienia tematu. Można tylko podejrzewać, że płacimy. Niektóre plotki wskazują na to, że kupione ostatnio złoto, o którym informowały źródła z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, dziwnie zaginęło w akcji. Równie niepewne stało się podobno polskie złoto składowane w Londynie od II wojny światowej.

 

Jednak to nie wystarczy do spłacenia roszczeń organizacji żydowskich. Można wysnuć teorię, że metodą na ich spłacenie jest powołany właśnie program emerytalny PPK. Tak jak pierwsze OFE doprowadziło do wydrenowania oszczędności Polaków na korzyść międzynarodowych instytucji finansowych, tak montowane obecnie Pracownicze Programy Kapitałowe  mogą stanowić zakamuflowaną formę spłaty tych roszczeń, w sposób trudny do zauważenia przez wyzyskiwanych obywateli.

 

Wszyscy będą wierzyć, że w PPK składają na swoje emerytury podczas gdy de facto będą oddawali część tego co zarobią w formie ukrytego podatku celowego. Za tą teorią spiskową przemawia fakt, że do PPK każdy będzie domyślnie zapisany, a jeśli ktoś się wypisze, po 4 latach zostanie ponownie automatycznie zapisany.

 

To oczywiste, że w obecnej konfiguracji politycznej Polska nie jest już suwerennym krajem. Co kilka lat zmieniamy tylko protektorów. Ten obecny jest zupełnie kuriozalny, bo jest nim USA, mocarstwo zza oceanu, które de facto jest zależne od kraju położonego w Palestynie. Z kolei Polska w ostatnich latach stała się de facto kolonią Stanów Zjednoczonych, czyli można powiedzieć, że znajdujemy się w podwójnej zależności, co do której nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi. Oby nie do wojny lub niewoli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JANUSZ PRONOBIS

PANSTWO POLSKIE POWINNO

PANSTWO POLSKIE POWINNO ZAPLACIC I WYPLACIC WSZYSTKIM POLAKA OKRADZIONYM PRZEZ POLSKA 

NIEWINNIE SKAZANYM -,,BEZ PRZEDAWNIENIA ,, POLAKOM ZABITYM PODCZAS WOJNY A MIENIE ZAGARNIETE PRZEZ PANASTWO ,POZBAWIANYCH MAJATKU ,1000 INNYCH PRZYCZYN TKWI W TYM ZLODZIEJSKIM PANSTWIE -DLACZEGO TO PANSTWO NIE ODDAJE TO CO NIE JEST JEGO JEDNO Z NAJBARDZIEJ ZLODZIEJSKICH I BANDYCKICH PANSTW SWIATA

Portret użytkownika alvaro31185

Jedynie teraż powinniśmy

Jedynie teraż powinniśmy wyjść na ulicę i obalić rzad bo iż ten rząd dopuścił się zdrady dyplomatycznej sprawiedliwość i walka o godne życie nie stety tylko na ulicy można wywalczyć ten kto mówił że Polska jest krajem teoreycznym za rządów PO PSL przyznał się za wszystkich domtego że wykanczali państwo polskie

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika Alteregosens

Na ulice.????

Na ulice.????

Na ulicy ich nie znajdziesz. To taka sama głupota jak “żółte kamizelki”, które już 14 tydzień bija się z policja, czyli walka spoleczenstwa miedzy soba, podczas gdy władza jest nietknieta.

Trzeba wyciagnac ich Sejmu, z Belvederu, z ich własnych domów.

Rozliczyć ze wszystkiego i aby nigdy już nie sięgneli po władzę.

 

PS; ZNALAZLEM DOKUMENT/INFORMACJE, KTÓRA MÓWI, IŻ W 2025 MA NASTAPIC ROZBIÓR POLSKI .

WSZYSTKO WSKAZUJE, IŻ TO NIESTETY NASTAPI.

Portret użytkownika Medium

Jeśli cenisz informacje z

Jeśli cenisz informacje z Rosji, jest to dobra przesłanka, by topić lody niezrozumienia języka.

W linkowanym wideo mówi jeden z deputatowanych Dumy, a zarazem koordynator NOD (ruchu odrodzenia narodowego), czyli ściśle polityczne tematy bez jakichkolwiek osłonek, sama prawda.

Portret użytkownika Medium

Arya, nie mnie straszyć

Arya, nie mnie straszyć szóstkami i mudrami Wink

Co do analizy Etera, to w jednym ma rację, że przyjdzie czas rozliczenia zdrajców narodu. Wszak Adamowicz już dał nogę...

Janusz Zagórski widzę podejmuje próbę organizacji Polaków i cały czas ktoś mu w tym przeszkadza. W czasach, gdy w mass mediach króluje kłamstwo, dotarcie do narodu nie jest proste.

Portret użytkownika ąę

A czego można się spodziewać

A czego można się spodziewać po tym jankeskim makaroniarzu ?Przecież on jest tylko 6-rzędnym lokajem Israela. Możemy tylko obserwować i zgrzytać (po cichu) zębami. Teraz już wiadomo,że pozycja polityczna PRL za tzw. komuny w stosunku do ZSRR była silniejsza.Aktualni lokaje USA ( czytaj-Israela) ten pyzaty i drugi z krzywą buźką -już zapisali się w historii naszego nieszczęsnego kraju. O ile jeszcze istniał za 12 lat...

Strony