Sekretarz stanu USA oświadczył, że będzie kontynuacja wsparcia dla podtrzymania wojny w Syrii

Kategorie: 

Źródło: sana.sy

Stany Zjednoczone i ich zachodni i regionalni sojusznicy starają się udaremnić wszelkie próby politycznego rozwiązania sytuacji w Syrii. Jednym z tego objawów jest fakt, że nadal wspierają grupy terrorystyczne, które przelewają krew Syryjczyków.

 

Na kolejnej konferencji tak zwanych "Przyjaciół Syrii", która odbyła się tym razem w Stambule, sekretarz stanu USA, John Kerry, powiedział, że jego kraj podwoi wysiłki na rzecz wsparcia syryjskiej "opozycji". Kerry ogłosił, że terroryści otrzymają pomoc, która realizowana będzie między innymi w dostawach sprzętu wojskowego. Szczegóły tej pomocy, nie zostały ujawnione, ale Kerry powiedział, że planowane nakłady wyniosą około 123 mln dolarów. W sumie Stany Zjednoczone udzieliły "opozycji"  wsparcie w wielkości 250 milionów dolarów.

 

Kerry nazywa wydarzenia w Syrii masakrami, które muszą zostać powstrzymane, ale nie wyjaśnia, jak to się dzieje, że to wspierani przez nich terroryści przeprowadzają te masakry. Należy jednak zauważyć, że w świecie mediów jest coraz więcej doniesień o zaangażowaniu Waszyngtonu we wspieranie terrorystów w Syrii.

 

Interesująco brzmi też medialne wyciszenie informacji na temat Al-Kaidy. Od dawna było wiadomo, że ta organizacja została założona przez CIA a jej zadaniem było pierwotnie atakowanie Rosjan walczących w Afganistanie. To czy Al-Kaida się w pewnym momencie uniezależniła pozostaje do dzisiaj kwestią dyskusyjną. Ścisła współpraca między USA a terrorystami kojarzonymi z tą organizacją jest jednym z dowodów na to, że wojna z terroryzmem była tylko teatrem obliczonym na wywołanie strachu w społeczeństwie amerykańskim i uzasadnienie napaści na kolejne kraje.

 

To, co widzimy w Syrii to tylko kolejna odsłona tego samego procesu. Warto zwrócić uwagę, że rzekomi sprawcy ataków terrorystycznych w Bostonie, mimo, że przez media USA są nazywani Islamistami to nikt nie łączy ich z Al-Kaidą, co byłoby automatyczne jeszcze kilka lat temu.  Taka odmiana dyskursu politycznego jest bardzo symptomatyczna i daje nam do zrozumienia, ze nie wszystko wygląda tak jak pokazują to w telewizji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

merykanie juz nnie ukrywaja ,

merykanie juz nnie ukrywaja ,  ze sa inic jatorami wojny i rebeliantów  w Syrii, bo chc im odebrac  ich bogactwa nturalne, jak to orzekł Iluminat w swoim wywidzie, że  cała ropa nie może pozostac  w rabskich rękach.

Portret użytkownika ZBIAL

Wspieranie ruchów

Wspieranie ruchów terrorystycznych nie jest zaciąganiem długów.
Trzeba stworzyć fundację do walki z US-terroristen i rządać od US citizen WIZ na terenie naszego kraju. Wizy te muszą być drogie, bo każdy US citizen pragnący wjechać na teren naszego kraju musi być sprawdzony przez nasze służby specjalne.
Trzeba również walczyć o powołanie światowej organizacji broniących praw "Białych" na świecie, przed afro-amerykańskią dominacją. W chwili obecnej żaden Biały człowiek nie może być pewny swojego miejsca pracy, a Świat chroni wyłącznie obywateli o korzeniach afrykańskich !

Skomentuj