Sekretarz Obrony USA ogłosił, że Iran to największy na świecie sponsor terroryzmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

James Mattis, Sekretarz Obrony USA stwierdził, że Iran to największy sponsor terroryzmu i jest zagrożeniem dla amerykańskich interesów w regionie. W tym samym czasie, Stany Zjednoczone zatwierdziły kolejne sankcje.

 

Twierdzenie, że Iran finansuje i wspiera terroryzm, jest dość zaskakujące. Przecież sam Donald Trump, jeszcze podczas kampanii prezydenckiej, nazwał Baracka Obamę założycielem tzw. Państwa Islamskiego - organizacji zbrojnej, która zdobyła część Syrii i Iraku. Sam wiceprezydent Iranu, Eshaq Jahangiri, zwrócił uwagę na bezsensowność słów Mattisa wskazując, że jego kraj jest przecież zaangażowany w walkę z ISIS i aktywnie wspiera syryjską i iracką armię.

Tak się również składa, że samozwańcze Państwo Islamskie jest sunnickie i otwarcie zwalcza szyitów. Nikt rzekomo nie wie w jaki sposób ISIS urosło w siłę, ale to właśnie szyicki Iran został oskarżony o wspieranie terroryzmu.

Iran, który w przyszłym miesiącu chce całkowicie porzucić amerykańskiego dolara w swoich rozliczeniach, został "zaatakowany" sankcjami w zamian za przeprowadzenie testu rakiety balistycznej. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła w przeszłości rezolucję, która zakazuje Iranowi rozwoju technologii rakietowej średniego lub dalekiego zasięgu. Skoro kraj się nie dostosował, Departament Skarbu USA wprowadził sankcje na 25 osób i firm, które są powiązane lub wspierają tamtejsze prace nad pociskami balistycznymi.

 

Donald Trump podpisał niedawno dekret, który zamyka granice Stanów Zjednoczonych dla mieszkańców kilku państw, w tym dla Iranu, na okres 90 dni. Jednak sąd federalny w Seattle w stanie Waszyngton niespodziewanie wydał nakaz wstrzymania tego rozporządzenia. Trump zapowiedział, że "opinia tak zwanego sędziego" zostanie unieważniona.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-iran-usa-idUSKBN15H253

http://edition.cnn.com/2017/02/04/politics/mattis-iran-us-sanctions-missile/

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/03/donald-trump-meets-business-chiefs-prepares-dis...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Niestety, po Syrii już

Niestety, po Syrii już kolejne dobrze ułożone państwo przygotowywane jest do rozpierduchy, ale tym razem naprawdę potężne państwo. I do tego bardzo spokojne - wystarczy porównać z taką Turcją.

Wniosek prosty: światem rządzą siły zła.

Portret użytkownika 3plabc

Jeśli zaatakują Iran

Jeśli zaatakują Iran zdestabilizują cały Bliski Wschód. Wiecie do czego to doprowadzi, poczynając od tsunami uchodźców, przez skok cen paliw z uwagi na lokalizacje konfliktu i ich negatywny wpływ na światową gospodarkę, kończąc na totalnym chaosie rozlewającym się na kolejne kraje. Na razie obstawiam tylko wojowniczą retorykę i sankcje, ale po pokonaniu ISIS wszystko jest możliwe, a to może być kwestią jednego roku.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

no to może by tak policzyć,

no to może by tak policzyć, na ile państw w ostatnich latach napadł ten "największy na świecie sponsor terroryzmu" czyli Iran, a na ile państw napadła "największa światowa demo(no)kracja" czyli uSSmania !!.............Hehehehehe!!...........Śmiech na sali !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Akamai

Teza, że Iran to siedlisko

Teza, że Iran to siedlisko światowego terroryzmu głoszona jest przez bandytę Bibiego.

A ponieważ Trump popiera bezkrytycznie politykę państwa położonego w Palestynie, to możemy być pewni, że na sankcjach się nie skończy. 

Być może prawdą jest, że Trump to biblijny Antychryst Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Już jest. Pokazali go.     

Już jest. Pokazali go.     

Według Igora Berkuta, którego w Izraelu wielu uważa za „moshiacha ben Yosefa”, pieniądze i decydujące technologie przełomowe dla Nowej Jerozolimy będą podarowane przez największe domy bankierskie i ponadnarodowe korporacje, które w większości znajdują się w rękach żydów. Z wypowiedzi samego Igora Berkuta, dyrektora wykonawczego projektu założenia głównego siedliska światowego żydostwa na terytorium pięciu południowych ukraińskich obwodów, stało się wiadomym, że Nowa Jerozolima do 2027 roku będzie dla żydowskich osadników ogniskiem pomyślności i rozwoju, zbudowanym na technologiach 7-go układu gospodarczego (video poniżej).

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=TrRmJqYmIxA

Pionierska grupa pod przewodnictwem Igora Berkuta rozpoczęła przygotowania infrastruktury do przyjęcia pierwszych 100 tysięcy żydów z Izraela. Ich przyjazd i rozlokowanie na terytorium Nowej Jerozolimy: obwodów odeskiego, dniepropietrowskiego, zaporożskiego, chersońskiego i nikołajewskiego, oczekuje się do połowy 2018 roku.

A tuż przed końcem 2022 roku planuje się przybycie do Nowej Jerozolimy 6 milionów żydów z Izraela i ponad 12 milionów z Rosji, USA i krajów Unii Europejskiej. Rządy Nowej Jerozolimy, kiedy zostanie ona oficjalnie proklamowana po przyjęciu ustawy o decentralizacji Ukrainy, będą powierzone Radzie Protektorów składającej się z 12 szefów.

Portret użytkownika MiamiVibe

Wszystko się tu się kręci

Wszystko się tu się kręci wokół waluty i bankowości. Iran nie posiada banku centralnego więc nie jest uzależniony i zniewolony przez finansowe lobby żydowskie. Iran jest kolejny w kolejce po Iraku, Libii i Syrii oraz innych do wyniszczenia, a potrzebny jest pretekst, jak ten ukazany w tym artykule. Trump nie jest antkiem, bo nie czyni cudów. Antek nie będzie istotą z tego wymiaru.

Strony

Skomentuj