Sekretarz Obrony USA ogłosił, że Iran to największy na świecie sponsor terroryzmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

James Mattis, Sekretarz Obrony USA stwierdził, że Iran to największy sponsor terroryzmu i jest zagrożeniem dla amerykańskich interesów w regionie. W tym samym czasie, Stany Zjednoczone zatwierdziły kolejne sankcje.

 

Twierdzenie, że Iran finansuje i wspiera terroryzm, jest dość zaskakujące. Przecież sam Donald Trump, jeszcze podczas kampanii prezydenckiej, nazwał Baracka Obamę założycielem tzw. Państwa Islamskiego - organizacji zbrojnej, która zdobyła część Syrii i Iraku. Sam wiceprezydent Iranu, Eshaq Jahangiri, zwrócił uwagę na bezsensowność słów Mattisa wskazując, że jego kraj jest przecież zaangażowany w walkę z ISIS i aktywnie wspiera syryjską i iracką armię.

Tak się również składa, że samozwańcze Państwo Islamskie jest sunnickie i otwarcie zwalcza szyitów. Nikt rzekomo nie wie w jaki sposób ISIS urosło w siłę, ale to właśnie szyicki Iran został oskarżony o wspieranie terroryzmu.

Iran, który w przyszłym miesiącu chce całkowicie porzucić amerykańskiego dolara w swoich rozliczeniach, został "zaatakowany" sankcjami w zamian za przeprowadzenie testu rakiety balistycznej. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła w przeszłości rezolucję, która zakazuje Iranowi rozwoju technologii rakietowej średniego lub dalekiego zasięgu. Skoro kraj się nie dostosował, Departament Skarbu USA wprowadził sankcje na 25 osób i firm, które są powiązane lub wspierają tamtejsze prace nad pociskami balistycznymi.

 

Donald Trump podpisał niedawno dekret, który zamyka granice Stanów Zjednoczonych dla mieszkańców kilku państw, w tym dla Iranu, na okres 90 dni. Jednak sąd federalny w Seattle w stanie Waszyngton niespodziewanie wydał nakaz wstrzymania tego rozporządzenia. Trump zapowiedział, że "opinia tak zwanego sędziego" zostanie unieważniona.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-iran-usa-idUSKBN15H253

http://edition.cnn.com/2017/02/04/politics/mattis-iran-us-sanctions-missile/

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/03/donald-trump-meets-business-chiefs-prepares-dis...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Niestety, po Syrii już

Niestety, po Syrii już kolejne dobrze ułożone państwo przygotowywane jest do rozpierduchy, ale tym razem naprawdę potężne państwo. I do tego bardzo spokojne - wystarczy porównać z taką Turcją.

Wniosek prosty: światem rządzą siły zła.

Portret użytkownika 3plabc

Jeśli zaatakują Iran

Jeśli zaatakują Iran zdestabilizują cały Bliski Wschód. Wiecie do czego to doprowadzi, poczynając od tsunami uchodźców, przez skok cen paliw z uwagi na lokalizacje konfliktu i ich negatywny wpływ na światową gospodarkę, kończąc na totalnym chaosie rozlewającym się na kolejne kraje. Na razie obstawiam tylko wojowniczą retorykę i sankcje, ale po pokonaniu ISIS wszystko jest możliwe, a to może być kwestią jednego roku.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

no to może by tak policzyć,

no to może by tak policzyć, na ile państw w ostatnich latach napadł ten "największy na świecie sponsor terroryzmu" czyli Iran, a na ile państw napadła "największa światowa demo(no)kracja" czyli uSSmania !!.............Hehehehehe!!...........Śmiech na sali !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Akamai

Teza, że Iran to siedlisko

Teza, że Iran to siedlisko światowego terroryzmu głoszona jest przez bandytę Bibiego.

A ponieważ Trump popiera bezkrytycznie politykę państwa położonego w Palestynie, to możemy być pewni, że na sankcjach się nie skończy. 

Być może prawdą jest, że Trump to biblijny Antychryst Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj