Sekcja zwłok wykazała, że ​​Amerykanin z sercem świni nie zmarł z powodu odrzucenia organu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Analiza dokumentacji medycznej niedawno zmarłego Davida Bennetta, któremu przeszczepiono serce świni, wykazała, że ​​jego śmierć nie była spowodowana odrzuceniem organu. Poinformowała o tym służba prasowa Uniwersytetu Maryland.

W styczniu serce genetycznie zmodyfikowanej świni zostało po raz pierwszy przeszczepione 57-letniemu mężczyźnie z zagrażającą życiu chorobą. Jednak kilka miesięcy później Amerykanin zmarł, podczas gdy poinformowano, że w nowym sercu jest wirus.

 

Wyniki autopsji wykluczyły możliwość śmierci w wyniku odrzucenia serca. Jego śmierć była spowodowana tym, że mięsień sercowy znacznie zwiększył swoją grubość i stał się mniej elastyczny. W rezultacie mięsień sercowy nie mógł normalnie się zrelaksować i napełnić serce krwią, co doprowadziło do rozwoju rozkurczowej niewydolności serca.

 

Do takich konsekwencji może prowadzić świński cytomegalowirus występujący w sercu, a także przyjmowanie leków zawierających przeciwciała przeciwko komórkom świni. 

 

Naukowcy zamierzają to wszystko uwzględnić w trakcie kolejnych testów technologii ksenotransplantacyjnych, a także wzmocnić kontrolę wirusów w hodowli zwierząt dawców oraz podczas operacji pobierania i implantacji narządów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj