Sejsmolog, który przewidział tragedię w Turcji, ostrzegł przed megatrzęsiem ziemi w marcu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Holenderski sejsmolog Frank Hougerbits, który przewidział niszczycielskie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, powiedział, że w marcu na Ziemi nastąpi nowe mega-trzęsienie ziemi.

 

Z raportu instytutu naukowego Solar System Geometry Survey (SSGEOS), w którym pracuje naukowiec, wynika, że ​​zbliżenie się planet 2 i 5 marca może doprowadzić do bardzo dużej aktywności sejsmicznej. Seria trzęsień ziemi może wystąpić od 3 marca do 7 marca 2023 r. Jego zdaniem siła wstrząsów może sięgać 8,5 w skali Richtera i więcej.

 

Instytut wymienił też regiony, które znalazły się w tzw. czerwonej strefie: są to południe Japonii, Indonezja, Pakistan, Grecja, Portugalia i część Ameryki Północnej.

 

Jakkolwiek wydaje się to dziwne to ustawienie planet może wpływać na aktywność sejsmiczną na Ziemi. Jednym z głównych czynników wpływających na aktywność sejsmiczną są siły pływowe, a te z kolei są wywoływane przez oddziaływanie grawitacyjne między różnymi obiektami w kosmosie, w tym między planetami.

 

Na przykład, kiedy Księżyc znajduje się w pozycji najbliższej Ziemi, jego oddziaływanie grawitacyjne powoduje wzrost sił pływowych na Ziemi, co może prowadzić do zwiększenia aktywności sejsmicznej. Podobnie, gdy planety w Układzie Słonecznym są w określonych pozycjach względem siebie, ich oddziaływanie grawitacyjne może wpłynąć na aktywność sejsmiczną Ziemi.

 

Jednakże, należy zaznaczyć, że wpływ ustawienia planet na aktywność sejsmiczną jest jednym z wielu czynników wpływających na sejsmiczność, a nie jest to czynnik decydujący. Inne czynniki, takie jak aktywność wulkaniczna, ruchy płyt tektonicznych, a nawet celowa ludzka aktywność, również mogą wpłynąć na aktywność sejsmiczną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Żadnego resetu nie bedzie,

Żadnego resetu nie bedzie, ludzkość czeka wspaniała przyszłość :

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Izajasza33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

1Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Portret użytkownika TheEndIsNear2023

Zaczyna się Reset 676. W XIV

Zaczyna się Reset 676. W XIV wieku globalny kataklizm zwany Czarną Śmiercią zabił połowę mieszkańców Europy. Kronikarze pisali jednoznacznie, że wielka śmiertelność zaczęła się we wrześniu 1347 roku, od mega-trzęsienia ziemi w Indiach. Z kolei aztecki Kamień Słońca podaje, że globalne kataklizmy występują co 676 lat. Aztekowie liczyli lata po 365 dni, bez dni przestępnych. Chodzi więc o 676 x 365 dni, czyli 675,5 lat. Stąd wiadomo, że kolejny globalny kataklizm musi zacząć się 675,5 roku od września 1347, czyli w tym miesiącu. To teoria znana od 2018 roku. Kto ma rozum, ten już od dawna jest przygotowany, a owce niech śpią dalej. Więcej informacji na https://reset676.com 

Portret użytkownika sandra

Na tym forum nic się nie

Na tym forum nic się nie dzieje. Sorry

Próby przypisania innej teorii niż Twoja kończy się jedynie powołaniem na stare kroniki lecz nic tam nie ma o kwestii religii, która jak wół opisuje ewolucje Duszy. Polecała bym przeczytać książke Rudolfa Steinera " Kroniki Akaszy ". Ja ją przerabiam poraz polejny gdyż wcześniej nie rozumiałam wielu zagadnień dopóki nie zaczęłam zagłębiać się w religie którą wyznaje czyli hinduizm.

W tej książce jest wprost powiedziane i nie tylko w niej iż materializm nie jest ważny a wzrastanie Duszy by wzniosłą się do Najwyższego Absolutu i tam z Nim pozostała żyjąc w Świetle chwały i miłości Najwyższego.

Na to co się ma stać wpływu nie mamy. Jeśli jakieś kataklizmy się staną to homo sapiens jako rasa szkodników Ziemi jest skazana na wyginięcie czy się to nam podoba czy nie ! Napędzanie kolejnej spirali strachu nic nie da a spowoduje coś odwrotnego. Należało by się zastanowić w jaki sposób zjednać ze sobą ludzi by zacząć działać wspólnie a nie dzielić na spiskowców i roskoszników.

W dzisiejszych czasach widać jacy ludzie organizują festiwale i dzielą się swoją wiedzą praktycznie za darmo. Na wszelakiego rodzajach festiwalach świadomości ludzie zbierają się i dzielą wspólnymi przemyśleniami i doświadczeniami w spokoju. Oni już dawno nauczyli się działać w grupie. Gdy coś się zadzieje Ci ludzie nie będą potrzebować internetu czy telefonu by wiedzieć gdzie mają podążać na wypadek jakiegoś kryzysu.

ZACZNIJMY DZIAŁAĆ WSPÓLNIE A NIE NAPĘDZAĆ SIĘ STRACHEM ! ! !

Portret użytkownika maracash

A propos zjawiska dotyczącego

A propos zjawiska dotyczącego tego miesiąca, to ktoś z użytkowników ZnZ (przepraszam ale nie pamiętam który, aczkolwiek dziękuję mu i pozdrawiam) podał kiedyś link do kanału na YT o nazwie "Apokalipsa bez strachu"  (film pt. "Apokaliptyczna synchronizacja"). Pani, która prowadzi ten kanał, wyjaśniając przez pryzmat dat, układu planet oraz treści z Biblii, podaję datę 11.03.2023 jako dzień rzekomego upadku asteroidy i początek...nie będę spojlerował  Smile

Subiektywnie uważam, że autorka używa bardzo mocnych argumentów, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam. Każdy ma swój rozum  Smile . Jak coś, to dajcie znać jakie są Wasze odczucia na ten temat. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika sandra

Film " Nie patrz w góre "

Film " Nie patrz w góre "

Prawda jest taka że od jakiegoś czasu po jakichś wydarzeniach kamieni spadających na Ziemie dowiadujemy się ostatni. PAtrząc na symulacje i te w czasie rzeczywistym które są na solarham to stwierdzam iż znajdujemy się w jakiejś przestrzeni, gdzie pełno tych kamyków sobie fruwa.

Ziemia już ma przekroczone wszystkie krytyczne punkty i sami tak na prawdę nie wiemy co dzieje się z jądrem tej planety. Dowiadujemy się na samym końcu. Zapewne coś uderzy tylko pytanie kiedy ?

Kolejną sprawą jest to " Czy już zaczęły się w sieci komentarze ludzi mówiących że pani się odkleiła ? " jeśli tak to znaczy iż ma racje a ci co mają hajsy chcą kobiecine zdeskrydytować. Na planete i kosmos wpływu nie mamy. Jak ma jebnąć to jebnie. Wszystko co zapisane cyfrowo zniknie jak inne kultury któe były wysoko rozwinięte Wink

Portret użytkownika oswiecony77

Najwięcej przekazów o

Najwięcej przekazów o objawieniach maryjnych pochodzi z Włoch (ok. 200), nieco mniej z Francji i Niemiec. W Polsce znanych jest ich około trzydziestu. Do VII wieku objawienia demonow  ograniczają się terytorialnie do obszaru dzisiejszej Turcji, Włoch, Francji i Hiszpanii, co pokrywa się z zasięgiem Kościoła w tym okresie. W VIII w. pojawia się pierwsza relacja o objawieniu w Niemczech, a z wieku XVI pochodzą doniesienia z Meksyku, Kolumbii, Peru i Ekwadoru. W XX wieku wiele razy notowano ukazywanie się Matki Bożej na kontynencie afrykańskim, m.in. w Egipcie, RPA czy https://www.youtube.com/watch?v=9emOT_9kOQA  Ruandzie[9]https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienia_Maryjne    gdzie byly budowane katedry na ziemi groby gigantow wezly energetyczne Ziemia tez posiada czakry Poniewaz jest to zywa czastka ciala Stworcy czyli Mulitiuniwersum 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kwazar

No, bo widzisz Oswiecony77 No

No, bo widzisz Oswiecony77 No bo to jest tak. Według mnie, to jest tak. Albo mi te bogusie w czymś pomogą albo niech SPIERDALAJĄ do odmętów kosmosu. Grozić bowiem umie każdy KMIOT jak i większość z NAS. Teraz już czas na moją przepowiednię ! Ooooo...łoooo,,,,,malutcy grzeszni, ukorzcie się ! I tak macie przejebane w trzęsieniu dupy a ogniu, że nawet was woda nie umiłuje ...No i tak dalej, coś tam  poratuje ?  DOŚĆ TYCH GŁUPOT Żyje się tylko raz ( od nas samych zależy czy w szczęściu ? ) a potem,umiera się tylko raz ! Brak powtórzeń i prób aż po sam grób  :))) 

Strony