Sejsmolodzy ostrzegają, że trzęsienie ziemi i erupcja wulkanu może zniszczyć całe życie na Wyspach Kanaryjskich

Kategorie: 

Wyspa El Hierro

Sejsmolodzy z Narodowego Instytutu Geograficznego z Wysp Kanaryjskich ostrzegają przed możliwością wystąpienia trzęsień ziemi i erupcji wulkan. Jak twierdzą do niebezpiecznych zjawisk może dojść nawet u w ciągu najbliższych kilku dni.

 

W szczególności niepokoi aktywność w obrębie wyspy El Hierro. Wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich jest już w stanie alarm " na poziomie żółtym ". Według sejsmologów, na wyspie może dojść do potężnego trzęsienia ziemi, któremu może towarzyszyć wybuchu wulkanu.

 

Tysiące mieszkańców i turystów jest już przygotowanych do ewentualnej ewakuacji ze strefy możliwych katastrof.

 

Dane na temat ewentualnego trzęsienia ziemi nadeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy eksperci byli w stanie zarejestrować około pięćdziesięciu wstrząsów o amplitudzie od 1 do 3 stopni. Szef Narodowego Instytutu Geograficznego, Jose Blanco powiedział, że jest to pierwszy i niezaprzeczalny znak, że magma zbliża się do powierzchni Ziemi.

 

Wulkan na wyspie El Hierro, ostatnio wybuchł ostatnio ponad dwieście lat temu.  W następstwie tej erupcji gorąca lawy zalała niemal całą wyspę.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika admin

No nieźle te Canary Islands

No nieźle te Canary Islands wyglądają. Długi wąż magmy tam musi pomykać to spory przepływ faktycznie może coś zwiastować. Przyznam, że nie chce mi się wierzyć w kataklizm ze strony Wysp Kanaryjskich. Tutaj czytałem jakies estymacje co do 640 metrówej fali, no cóż to jakaś abstrakcja dla mnie. Tam może dojść do czegoś ale chyba ta skala jest przesadzona. To jest chyba oparte o incydent na La Placie a jeśli się osunie El Hierro to chyba nie byłaby ta skala. Może pójdzie tsunami ale nie takie ekstremalne. 

Strony

Skomentuj