Sejsmolodzy obawiają się silnego trzęsienia ziemi w pobliżu New Delhi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi portal IndiaTimes, stolica Indii, New Delhi, doświadczyła od kwietnia aż 14 trzęsień ziemi. Większość z nich nie jest silniejsza niż 3 stopnie w skali Richtera, ale ich ilość skłania naukowców do zastanowienia się czy nie jest to zapowiedź poważniejszej aktywności sejsmicznej w tej części świata.

 

Od kwietnia, w okolicy New Deli doszło do 14 słabych i umiarkowanych wstrząsów. Ta niepokojąca seria budzi obawy sejsmologów, którzy już od dawna spodziewają się katastrofalnego trzęsienia ziemi w indyjskiej aglomeracji, w której mieszka 26 milionów osób. Wstrząs, który wystąpi, może osiągnąć siłę nawet powyżej 6 stopni w skali Richtera. Takie zjawisko z pewnością spowoduje kataklizm i liczne ofiary.


Zagrożenie o którym mówimy jest o tyle duże, że większość budowli w tym regionie nie jest tworzona zgodnie z wytycznymi bubdowlanymi dla miejsc aktywnych sejsmicznie. Co za tym idzie, są one szczególnie narażone na zawalenie się w razie wystąpienia potężnych wstrząsów. Wizja tysięcy osób uwięzionych pod gruzowiskami będącymi niegdyś ich domami, ma prawo budzić niepokój lokalnych władz.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj