Sejsmografy zarejestrowały rój trzęsień ziemi w pobliżu wulkanu Teide na Teneryfie

Kategorie: 

Źródło: IGN

Sejsmografy zarejestrowały 17 trzęsień ziemi z epicentrum na północ od miasta Adeje na Teneryfie. Źródło wstrząsów miało miejsce na głębokości około 10 km, a najsilniejszy z nich osiągnął magnitudę 2,8 stopnia w skali Richtera.

Pierwsze trzęsienie ziemi o sile 2,6 stopnia w skali Richtera zarejestrowano 6 listopada, między 0:32 a 1:30 czasu lokalnego. Kolejne, o magnitudzie 2,8 uderzyło w to samo miejsce około 4 po południu. Po nim nastąpiły 2 kolejne niewielkie trzęsienia.

Rój trzęsień ziemi uderzył niedaleko aktywnego wulkanu Teide, którego ostatnia erupcja nastąpiła w 1909 r. Ze względu na silne erupcje w przeszłości oraz położenie blisko dużych miast, International Association of Volcanology and Chemistry of the Earth's Interior wpisało Teide na listę „Decade Volcanoes”, która uwzględnia najniebezpieczniejsze wulkany na świecie.

 

Pomiary aktywności sejsmicznej zostały wykonane przez nową stację w pobliżu Adeje, należącą do Tenerife Seismic Network.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Inny

- Zabawni jesteście - od

- Zabawni jesteście - od około 10 lat notorycznie czytam o Yellow stone ze wybuchnie - tego tylu informacje jak powyższa sa jak amerykańskie scenariusze kiedy konsq sie pomysły to wtedy pościg - w tym przypadku jak pożywka dla defetystów z braku laku czerpiąc informacje ze śmieciowych serwisów karmiący gw itp . Miedzy wyspami tworY sie nowy wulkan wiec oczywiste jest, ze ta całkiem młoda ziemia jest aktywna sejsmicznie lecz pisanie o magniture poniżej czwórki która jest mniejsa od piardu w przysiadzie belzebuba to przegięcie - groźniejsze udają sie rodzaje tResien ziemi nazywane dziwnymi dźwiękami - dziwne jest to, że te rodzaje sklasyfikowano juz 3500 lat przed nasza wrą a nałukowcy biją pianę bo nie ogarniają tego matrixa jak ten sztucznie napompowany autorytet którym posługują sie media by robic ludziom wodę z mózgów - btw powinniście wiedzieć, ze nazwiska autorytetow wykorzystywane sa do manipulacji ie. Sami sobie odpowiedz ie co to jest mqgnitura poniżej 4 w tym ruinie - pozdrawiam z Paraiso Isla Aha - zainstalowano cała sieć czujników z uwagi na możliwe osunięcie które moze spowodować gigantyczne tsunami ale daleko od szosy bo ciężarówka robi dwójkę 

Skomentuj