Sejm ukradkiem wprowadza uprawy GMO, piractwo nasienne staje się faktem również w Polsce 

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przez wiele lat rolnicy uprawiając swoją ziemię pozostawili sobie cześć plonów aby mieć materiał siewny na następny rok. Okazuje się jednak, że ta naturalna czynność może być zabroniona prawnie. Wszystko za sprawą nasion, które zyskują ochronę patentową jako własność intelektualna, w tym GMO.

 

Jeszcze kilka lat temu opowieści ze Stanów Zjednoczonych, gdzie farmerzy są ścigani przez gigantów biotechnologicznych, za ponowny wysiew zebranych z własnych plonów nasion, wydawał się czymś absurdalnym i nieprawdopodobnym. Jednak ostatnio do podobnych sytuacji zaczyna dochodzić również w Polsce. 

 

Tak zwana centrala nasienna zaczyna stosować bardzo podobne sposoby nękania rolników i wysyła detektywów, których zadaniem jest dowieść, że stosują oni nasiona pozostawione z zeszłego roku. Jest to nazywane "piractwem intelektualnym". Tym samym dołączyliśmy do krajów, w których produkcja żywności jest kontrolowana przez korporacje uważające się za właścicieli materiału genetycznego roślin znanych od tysięcy lat, ale nieco zmodyfikowanych. 

Okazuje się, że obowiązujące w Polsce prawo zezwala już na nękanie rolników używających własny materiał siewny. Oznacza to, że nasz kraj uznaje, że popularne rośliny stały się własnością intelektualną korporacji, dokładnie tak jak jest od wielu lat na zachodzie. 

 

Do tego wszystkiego tylnymi drzwiami wprowadzane są w Polsce uprawy GMO. Aktualnie w polskim sejmie, w wielkiej ciszy, jest procedowana ustawa zezwalająca na obrót nasionami GMO oraz ich sianie na polach, które mają być spisane w specjalnym rejestrze.

Jak by tego nie nazywać jest to de facto zgoda na wprowadzenie upraw roślin genetycznie modyfikowanych w naszym kraju. Poslowie Kukiz15 oświadczyli, że partia rządząca PiS wprowadza to prawo niemal w zupełnej konspiracji i ciszy medialnej. 

 

Nie wiadomo dokładnie gdzie będzie wolno uprawiać w Polsce GMO. W projekcie ustawy wspomina się tylko o wyznaczonych obszarach w kraju. Jednak jeśli będą to uprawy zewnętrzne, a nie szklarniowe, trzeba mieć świadomość, że część wiatropylnych roślin może wywołać skażenie transgeniczne, poprzez mieszanie swego materiału genetycznego z materiałem występujących w Polsce odmian. Stąd już tylko krok od wizyty detektywa, który udowodni następnie, że dany rolnik posługiwał się "pirackimi nasionami" i z tego powodu dana korporacja może mieć wzgledem niego roszczenia.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (7 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika daro

 

 

  ,, - Po dwudniowej rozprawie przeprowadzonej w Holandii w październiku 2016 roku, pięciu międzynarodowych sędziów oskarżyło koncern Monsanto, że angażuje się w "praktyki, które kolidują z prawem do zdrowego środowiska,
z prawem do zdrowej żywności i z prawem do zdrowia".

   - W swojej opinii opublikowanej w dniu 18 kwietnia 2017 roku sędziowie stwierdzili, że przestępstwo które nazwali ekologiczną zagładą (ang: "ecocide") zostało uznane przez prawo międzynarodowe, zaś fakty, które zostały im przedstawione podlegają jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego (International Criminal Court). Odwołując się do prymatu międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka i prawa ochrony środowiska, sędziowie napisali, iż "nadszedł czas na uznanie przedsiębiorstw wielonarodowych za przedmioty prawa, które mogłyby być pozwane w przypadku naruszenia praw podstawowych". Zwoływany przez grupy obywatelskie trybunał wysłuchał zeznań 30 świadków z 16 krajów.

   - Po zbadaniu dowodów dotyczących rozpowszechniania "niebezpiecznych agrochemikaliów w rolnictwie przemysłowym"; "Inżynierii, produkcji, wprowadzania i rozpowszechnienia genetycznie zmodyfikowanych roślin", oraz "wprowadzenia trwałych zanieczyszczeń organicznych, takich jak PCB (polichlorowane bifenyle) do środowiska" sędziowie stanowczo stwierdzili, że "działania i produkty spółki Monsanto szkodzą glebie, wodzie i środowisku",
a takie zachowanie "koliduje z prawem do zdrowia".

Ludzkie prawa są naruszane

   - Szczególnie konkretne pytania zbadane przez trybunał dotyczyły kwestii związanych z naruszaniem prawa do zdrowego środowiska, prawa do wyżywienia, prawa do zdrowia i prawa do wolności badań naukowych; a także współudział w zbrodniach wojennych i ekologicznej zagładzie.

   - Od ponad dziesięciu lat te same kwestie były kluczowe dla pracy naszej Fundacji Zdrowia niemieckiego lekarza, doktora n. med. Mathiasa Ratha, współpracownika profesora Linusa Paulinga, dwukrotnego laureata nagrody Nobla. Wiele z nich, na przykład, wyraźnie odnosiło się do wezwania EUROPA DLA LUDZI PRZEZ LUDZI - wezwania ofiar ocalałych z Auschwitz i innych hitlerowskich obozów koncentracyjnych podczas konferencji zorganizowanej wspólnie z Fundacją doktora M. Ratha w 2007 roku.***

   - Ponadto w skardze przedstawionej przez Fundację doktora Ratha Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu (International Criminal Court) w 2003 roku, członkowie Fundacji bezpośrednio oskarżyli przedstawicieli sektora farmaceutycznego i petrochemicznego oraz ich akcjonariuszy o spowodowanie szkód i śmierci milionów ludzi prowadząc "biznes z chorobą", zbrodnie wojenne, a także inne zbrodnie przeciwko ludzkości. Członkowie Fundacji Zdrowia doktora Ratha i jego współpracownica, pani doktor Aleksandra Niedźwiedzka jasno stwierdzili, że za każdy dzień, gdy procesy formalne przeciwko tym oskarżeniom są opóźniane, miliony ludzi przypłaci to swoim życiem, a świat zbliży się do następnej globalnej wojny. Obserwując dzisiejszą geopolityczną sytuację można stwierdzić, że ówczesna analiza nie była błędna.

 

   - A zatem... cieszmy się, bo Trybunał w Hadze osądził Monsanto i to jest ich koniec? Od teraz będziemy wolni...!?

 

Z koncernem Monsanto, który obecnie jest kupowany przez niemiecką firmę farmaceutyczną, chemiczną i biotechnologiczną Bayer AG za sumę 66 miliardów dolarów (= około 270 miliardów złotych) to nie jest koniec, lecz jest to przepoczwarzenie się w inną formę istnienia. Ale... wnioski wyciągnięte przez ten Międzynarodowy Trybunał mają olbrzymie znaczenie dla zdrowia i życia miliardów żyjących w stanie niewiedzy ludzi, z których składa się ten zimny, materialistyczny świat.  http://romannacht.blogspot.com/

Portret użytkownika Akamai

Postmagdalenkowe po-twory

Postmagdalenkowe po-twory niszczą wszystko to, co należało kiedyś do narodu polskiego.

Najpierw zlikwidowano przemysł i oddano korporacjom cały handel. Teraz przyszła kolej na rolnictwo. Już niedługo na dożynkach ludzie będą częstowani hamburgerami z byka żywionego paszą GMO.

Ale jest coś co z pewnością nam pozostawią. Ogromne długi nie do spłacenia.

Głosujmy na nich nadal.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Pyrrus

To już jest wszystko zbyt

To już jest wszystko zbyt głęboko zakorzenione. Będzie tylko gorzej. Ludzie łykną wszystko co im się poda na medialnej tacy. Póki mają piwo i pogodę na grilla to mają wszystko i nic więcej ich nie interesuje. Powoli przestaję wierzyć, że cokolwiek się zmieni, bo żeby coś odwrócić trzeba by wyplewić te całe syjonistyczno-chazarskie chwasty a do tego potrzebny jest zryw ludzkości przeciwko sługusom szmatana. A żeby to osiągnąć potrzeba powrócić do korzeni. Miłość do Ziemi, szacunek do natury, serce dla drugiego człowieka to fundamenty na jakich powinien opierać się świat. Te lucyferiańskie prostytutyki już prawie wszystko nam zabrali, pozostawiają tylko bezsensowne przekonanie, że pieniądz rządzi światem a Bóg to przeżytek. Jakieś 3-4 lata temu, kiedy zacząłem interesować się tym co tak naprawdę dzieje się na świecie, miałem w cholerę zapału i ideałów. Ale ludzie chcą żyć na smyczy i nic ich nie interesuje, poza tym co mówi pani w TV.

Mam nadzieję, że się mylę, ale czeka nas tylko coraz mocniejsze przykręcanie śruby.

Portret użytkownika daro

http://aronjasnowidzdiagnosta

http://aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com/2014/12/przepowiednie-dla-polski-2015-ostatni.html

,,Nam dano czas abyśmy zrozumieli co się stało i co możemy zrobić . Nie warto obalać rządu aby posadzić opozycje na tronie ,oni są tacy sami ,sprzedali się wszyscy .Po obaleniu rządów,zlikwidujmy partie ,każdy z nas zna uczciwych i dobrych ludzi którzy pracują dla innych ludzi i z pośród nich wybierzmy radę która będzie pomagać ludziom a nie nimi rządzić .Gdy uda nam się obalić tych co rządzą ,znajda się ludzie przysłani aby poprowadzić naród do nowego .Udało się to w Islandii więc może się udać wszędzie .
a poniżej link dla tych którzy nie wiedzą co się stało w Islandii i jak naród wygonił bankierów ,unie aby żyć normalnie i być wolnymi ludźmi .Ten przykład jest po to dany abyśmy zrozumieli że to od nas zależy w jakim kraju żyjemy i że 400 posłów nie rządzi 36 milionowym narodem ,tylko naród wybiera ich aby go reprezentowali i mu służyli.A oto tajemnica skrywana przed nami ,oto jak można uwolnić naród od systemu gdy ten naród naprawdę się zjednoczy .''

 https://www.youtube.com/watch?v=afx5_Vw3edQ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 https://www.youtube.com/watch?v=afx5_Vw3edQ 


Portret użytkownika Szkarłatny Leon

niby super , ale taka ustawa

niby super , ale taka ustawa bez ustawy o Powszechnym Prawie do Posiadania Broni jest tylko potwierdzeniem że "wybrańcy narodu" czyli w większości członkowie "narodu wybranego" chcą sobie przygotować furtkę bezpieczeństwa by móc bezkarnie strzelać do "agresywnych i ksenofobicznych autochtonów", ja cały czas czekam Angelusie aż dotrze do Ciebie że parchate, pejsate ścierwo opanowało już prawie każdy rząd na tym łez padole, ten na kremlu też.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj