Sejm uchwalił ustawę o medycznej marihuanie z importu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzeba się cieszyć z małych sukcesów, a takim niewątpliwie jest przegłosowanie ustawy o tak zwanej medycznej marihuanie. Być może pozwoli to na ucywilizowanie obrotu preparatami wytwarzanymi z konopi indyjskiej, takimi jak olej stosowany w terapiach neurologicznych.

 

Powszechna prohibicja marihuanowa, utrzymywana chyba tylko po to aby nabijać kabzę mafiom zajmującym się dystrybucją w tym momencie. Dodatkowo próba dorobienia marihuanie gęby strasznego narkotyku nie powiodła się,  a na dodatek okazało się, że kanabinoidy mają zastosowanie medyczne. 

 

Dlatego właśnie ukuto dziwaczny termin "medyczna marihuana" i odczarowano to ziele jako lekarstwo. Jednoczesnie jednak utrzymuje się groteskową prohibicję i niekiedy łamie się życie dzieciaków złapanych ze skrętem poprzez niepotrzebną interwencję prokuratora.

 

Ta patologiczna sytuacja rozkwitła na dobre gdy okazało się, że THC i CBD  mają zbawienny wpływ w trakcie terapii onkologicznych i neurologicznych. Szczególnie spektakularne efekty leczenie olejem z zawartością kannabinolu CBD, wywołuje u chorych na lekooporną padaczkę. Inaczej nazywa się to encefalopatią. Jest to straszna choroba i jeśli na przykład na skutek porażenia po szczepieniu dziecko dostaje encefalopatii, to praktycznie każdy atak można porównać do resetu komputera i niemal wszystko czego takie dziecko się nauczyło jest wymazane. Prowadzi to do oczywistych dramatów, a gdy dziecko ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych dziennie sytuacja wydaje się beznadziejna.

I wtedy z pomocą przychodzi olej z konopi, który potrafi zmniejszyć ilość ataków do kilku dziennie albo kilku na tydzień! Chyba nikt się nie dziwi, że rodzice takich dzieci przeważnie mają w nosie restrykcyjne państwo dbające o to aby monopol dystrybucji kwiatostanów konopi indyjskich był w rękach mafii.  Na dodatek ludzie ci ryzykują, że to państwo ich wytropi gdy nielegalnie kupią swojemu dziecku lekarstwo u cwanych pośredników z zachodu.

 

Całe szczęście, że rządzący polską politycy poszli po rozum do głowy i zamiast karać rodziców dzieci niepełnosprawnych za leczenie ich, stworzyli furtkę prawną w postaci ustawy zaproponowanej przez klub parlamentarny Kukiz 15. Jest to pierwsza ustawa tego klubu, która została przyjęta !! Trzeba przyznać, że unormowanie stosowania marihuany w terapiach jest wielkim krokiem naprzód i pozwala to dokonać jakiejś normalizacji sytuacji. Za ustawą głosowało w sumie aż 440 posłów i tylko Beata Kempa i Zbigniew Ziobro z klubu PiS, byli przeciw. 

 

Niestety w nowym prawie nie wyrażono zgody na samodzielne uprawy rodziców, którzy chcieliby pozyskiwać w ten sposób wysokiej jakości rośliny stosowane w terapii swoich dzieci. To troche tak jakby zabronić uprawy pomidorów i nakazac kupowanie ich u dostawcy z zagranicy. O ile wierzyć posłowi Piotrowi - Liroyowi - Marcowi, zaproponowano, że marihuana będzie sprowadzana z Izraela, gdzie takie terapie są obecnie bardzo popularne i kwitnie tam przemysł marihuanowy. Być może to lobbing Tel Awiwu spowodował, że sympatycy gorzały z polskiego sejmu zgodzili się na wprowadzenie medycznej marihuany w Polsce.

 

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Szpecu

Kwestią tego wszystkiego,

Kwestią tego wszystkiego, jeszcze jest cena za "lek" sprowadzony z Izraela czy Danii (Dania też jest na tapecie), bo jeżeli wciąż cena będzie za wysoka względem ceny czarnorynkowej, to wierzę, że rodzice nadal będą woleli kupować o dilerów.

Portret użytkownika jkh

z tego co wiem to wlasnie w

z tego co wiem to wlasnie w tam sie konopia leczy wszystko .

cos mnie sie wydaje ze wlasnie o to chodzilo nabijac kobze pod pozorem "legalizacacji"

tak wlasnie to robi ten tzw rzad. Bo sami nie mozemy nic zrobic bo wlasnie tego pilnuje ten rzad.  ale to juz wkrotce, gdy zaczna Polacy rzadzic Polska bedzie Rajem na Ziemi.  Tak Polacy.

Portret użytkownika ziwk2

Nagły zwrot w obeccnej

Nagły zwrot w obeccnej zorganizowanej grupie przestępczej - trzymającej władzę, może świadczyć o jednym:

poseł potrzebuje tego lekarstwa!

I mam nadzieję, że tak jest - dla dobra Polski 

Portret użytkownika Taki

A  sami POLITYCY cpaja po

A  sami POLITYCY cpaja po kryjomu,a chorym Ludziom bronia jak byloby to najgorsze...Na SWIECIE.....?????

a po kryjomu Bez Fanfarow jest przygotowywany Plan Sprzedarzy Polskich Kopalni...????!!!!!

bo sa Nie Oplacalne.....A Niemcom juz Slinka Cieknie zeby to Kupic za BEZCEN ...!!!!!'

istnieje juz Technologia zeby Nasze Zlorza eksploatowac do glebokosci 5600 m a To Oznacza ze MAMY ...Tyle Zasobow ze przez Nastepne 100 LAT nasze obecne PKB .....Czy nie Nasi Politycy sa Tacy Durni......a Moze juz sa Sprzedani Obcym Interesom....!!!!!!!

Panie Kaczynski jezeli jest pan Patriota Polskim .....Niech Pan Cos ZROBI!!!!!! To jest Najwiekszy SKARB POLSKI.........

Prosze zobaczyc Wywiad ......Idz pod Prad..... Tam POLSKI naukowiec tlumaczy na czym to Polega.!!!!

sluchaczy Prosze zeby poslow i Politykow informowac o tym ,Prezydenta tez powinna sie poiformowac zeby ten ..Skarb zostal w Polskich Rekach....dzieki.

Portret użytkownika ziwk2

Niestety nie ma technologii,

Niestety nie ma technologii, aby wydobywać i to opłacalnie węgiel z głębokości już 1500m (tani węgiel na świecie jest bo ze złóż o głębokości 50m - kopalnie są odkrywkowe jak u nas węgla brunatnego)...

Z większych głębkości opłaca się wydiobywać tylko złoto... No, ale kto bogatemu zabroni...

Kopalnie w Polsce są niestety niewydajne i NIGDY nie będą opłacalne ekonomicznie bez wywalenia "na zbite pyski" wszystkich 60 związków zawodowych i rozpiżenia biurokracji (tak każda pinda fedrująca zwały makulatury na biurkach - w przerwach między FB a pasjansem - ma pełną kartę górnika i emeryturkę po 25 latach!). Na jenego górnika przypadają 2 biurwy na powierzchni.

Nikt w normalnym świecie nie zgadza się na pracę kopalni tylko na 1 zmianę (wentylacja i odwadnianie i tak pracują 24h.dobę).

Nigdzie na świecie - poza kopalniami utrzymywanymi przez cały naród - rok nie liczy 16 miesięcy, a za tyle dostają wypłąty.

Nigdzie na świecie nie umarza się podatków i składek na ubezpieczenie - z zasady i ciągle od dziesiątków lat....

Jeśli kopalnie zostaną sprzedane to będzie to z zyskiem dla wszystkich - zostaną tylko ci, którzy potrafią i chcą pracować, nieroby, pijacy, zawodowi związkowcy i dziesiątki tysięcy biurw będą musiały szukać pierwszej w życiu pracy, do budżetu wpłyną (zamiast wypływać!) podatki, składki itp.

Skarb? - być może, ale na wyczerpaniu i zbyt drogi i na jego utrzymanie w niezmienionej postaci Polski nie stać.

Portret użytkownika ziwk2

Widzę, że się przedstawiłeś..

Widzę, że się przedstawiłeś... To ostatnie słowo w twojej wypowiedzi to twoje imię, czy nazwisko?

Jedyna szansa - to właśnie kupno przez kogoś, komu będzię powiewało czy w Warszawie działacze związkowi rozwalają ulice i palą samochody przypadkowych ludzi...

Bo na utrzymywanie takiego "białego słonia" Polski nie stać!

Spróbuj znależć informacje ILE w złotówkach dokłada z TWOICH pieniędzy rocznie do wydobycia, ile się zaległości umaża "dla świętego spokoju (władzy oczywiście)"?

Poszukaj cyferek, to nie boli!

A potem jeszcze dorzuć wszystkie 3 znane Ci inwektywy ze swojego słownika....

Strony

Skomentuj