Sejm przyjął nowelizację ustawy o zgromadzeniach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polskie organizacje pozarządowe biją na alarm w związku z przeforsowaniem w naszym parlamencie nowelizacji prawa o zgromadzeniach, która podobno bardzo ogranicza możliwość organizowania kontrmanifestacji lub jakichkolwiek spontanicznych manifestacji sprzeciwu.

 

Tworzy to bardzo niebezpieczny precedens, ponieważ takie prawodawstwo, de facto zbliża nas do porządku jaki panował w czasach PRL. Wtedy też teoretycznie każdy mógł sobie protestować, ale spotykała go za to szereg szykan. Wygląda na to, że wróciliśmy do punktu wyjścia.

 

Dotychczas decyzję o zgodzie lub jej braku na organizację zgromadzenia, podejmował lokalny samorząd. Teraz, w niektórych przypadkach, wypowiedzieć musi się dodatkowo władza rządowa, reprezentowana przez wojewodę. To zupełnie nowe podejście, dotychczas niestosowane w praktyce.

Dodatkowo zaskakujące jest to, że w projekcie nowelizacji ujęto, że szczególne względy w zakresie organizacji zgromadzeń będą mieli organizatorzy związani z rządzącymi lub z działającymi na danym terenie kościołami albo związkami wyznaniowymi.

 

Nowością jest też pojęcie tak zwanego "zgromadzenia cyklicznego". Wygląda na to, że to prawo jest pisane wyraźnie pod partię rządzącą, która od dawna organizuje tak zwane "miesięcznice smoleńskie". Aby ułatwić im życie ustanowiono, że wystarczy raz zgłosić zgromadzenie i określić ile cykli będzie miało (maksymalnie do trzech lat) i nie trzeba zgłaszać tego za każdym razem, co miesiąc.

 

Gdy ktoś majstruje przy czymś tak newralgicznym jak prawo do zgromadzeń, jasne staje się, że fundamentalne zmiany prawa są czymś wkalkulowanym w przejęcie władzy. To co obserwujemy obecnie to po protu kolejne odsłony tego co może nas czekać przez najbliższe kilka lat.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika zlomiarz

"nowelizacji prawa o

"nowelizacji prawa o zgromadzeniach, która podobno" - juz to zdanie dyskwalifikuje calosc artykulu. Czy ktos z Was chociaz sie pokusil o przeczytanie tej nowelizacji? Prosze oto ona:
Art 1. Zgromadzenia organizowane na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie nie mogą być organizowane w miejscu i czasie, w których odbywają się zgromadzenia, o których mowa w ust.1
Art 2. Przepisów ustawy nie stosuje się do zgromadzeń:
1) organizowanych przez organy władzy publicznej;
2) odbywanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych.
Art. 3. 1. Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.

2. Zgromadzeniem spontanicznym jest zgromadzenie, które odbywa się w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, którego odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej.

A teraz prosze dalej bic piane, jaki faszyzm nam sie wprowadza. Tak sie manipuluje opinia publiczna, nie publikujac tekstu, a wlasne, wyssane z brudnego palucha wynurzenia. No ale i tak wiekszosci brak rozumu i wlasnej opinii. Stado baranow, nie potrafiace weryfikowac otrzymanych tresci.

Pzdr

Portret użytkownika Surun

Polska – kraj, w którym za

Polska – kraj, w którym za petycję możesz trafić do więzienia.

 • Kraj, w którym maleńki noworodek jest kłuty ryzykowną szczepionką przeciw gruźlicy, wycofaną już 18 lat temu w Niemczech!
 • Kraj, w którym nawet wcześniaki szczepi się tanią koreańską szczepionką, niestosowaną nigdzie w Europie, przeciw zakażeniom WZW B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych!
 • Kraj, w którym ciągle podaje się wycofaną w Europie, dwa razy bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi.
 • Kraj, w którym przetarg na szczepionkę przeciw pneumokokom wygrywa koncern, dla którego pracował wiceminister zdrowia.
 • Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami, stosując przepisy dotyczące… klęski żywiołowej.
 • Kraj, w którym zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych „dobrodziejstw” dziecku.
 • Kraj, w którym władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia.
 • Kraj, w którym lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych.
 • Kraj, w którym lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.
 • Kraj, w którym szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy.
 • Kraj, w którym jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka.
 • Kraj, w którym koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta, strasząc zmyślonymi epidemiami!
 • Kraj, w którym główny urzędnik rapuje, zamiast wykonywać swoje obowiązki, kpiąc z poszkodowanych przez jego zaniedbania obywateli*.
 • Kraj, w którym wycofuje się „ze skutkiem natychmiastowym” uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów” [to jest państwowe ludobójstwo – przyp. TAW].
 • Kraj, w którym nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem.

Paradoks polega na tym, że Polska leży w Europie, gdzie szczepienia w większości państw są dobrowolne,

a rodzice mają wybór:

Spotykamy się 8 grudnia 2016 r. w Poznaniu przed sądem o godz. 13.30. Rozprawa przeciwko mnie za petycję „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej”, dostępną na portalu Zmienmy.to, odbędzie się o godz. 14.15 w sali nr 4 w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce, Wydział VIII Karny przy ul. Kamiennogórskiej 26 w Poznaniu.

Prosto z sądu „STOP NOP” zaprasza do sali konferencyjnej przy ul. Węgorka 20 (10 minut piechotą od sądu) na debatę pt.

„Nadzór społeczny nad systemem szczepień w Polsce”,

na którą zaprosiliśmy przedstawicieli urzędów i lekarzy.

Rozpocznie się o godz. 16.00 w Centrum Kongresowym IOR,

ul. Władysława Węgorka 20,

Poznań, Sala B.

za:https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/

Portret użytkownika N1KT

W tym antyludzkim państwie

Dla przypomnienia „dobrych zmian” ŻYDOPISU (stronnictwo hamerykańsko-żydowskie): 1) - podpisanie a nawet rozszerzenie ust. 1066; 2) - wprowadzenie amerykanskich baz wojskowych w Polsce; 3) - ustawa wykupu ziemi rolnej przez gm. wyznaniowe (np. żydowskie); 4) - rejestracja wszystkich kart telefonicznych Prepaid; 5) - nowelizacja ustawy inwigilacyjnej (służby mogą sprawdzać, gdzie się logujemy i na jak długo); 6) - pełne poparcie dla CETA; 7) - ustawa o obowiązkowych szczepieniach; Dirol - 25.11.2016 zmiana polityki otwierająca Polskę na uprawy GMO; 9) - nowelizacja ustawy zakaz zgromadzeń z tego postu...
- Poniżej dopisujcie kolejne...

W tym antyludzkim państwie będzie was pis ruchał ! https://www.youtube.com/watch?v=8NZv7aBEep8

Portret użytkownika Surun

z innej beczki

z innej beczki

Lachy Polachy, dzieje się! Rozpoczął się początek końca chemicznego holokaustu Słowian! Do Polski przybywa jeden z najsłynniejszych whistleblowerów na świecie – dr Andrew Wakefield, pogromca międzynarodowej mafii farmaceutycznej, odkrywca związku szczepień z autyzmem

Jerzy Zięba zaprasza na Międzynarodową Konferencję Wiosna Zdrowia z Jerzym Ziębą i Jego Gośćmi, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. w Katowicach z udziałem wielu światowej sławy lekarzy naukowców, w tym słynnego dr. Andrew Wakefielda, który wstrząsnął całym światem medycznym. Miejsc dla wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Konferencji niestety nie wystarczy, gdyż sala może pomieścić zaledwie 10 tysięcy osób…

za: https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/12/02/miedzynarodowa-konferencja-wiosna-zdrowia-jerzego-zieby-w-katowicach-z-udzialem-dr-andrew-wakefielda/

Portret użytkownika Medium

Rozpoczął się początek końca

Rozpoczął się początek końca chemicznego holokaustu Słowian!

Niestety nie Stop To tylko jego nowe wcielenie, następny stopień! Zięba pojawił się jako promotor nowej ery farmaceutyków, kiedy jedne mity upadły, szybko wypełnił lukę z wizją na nowy rozwój.

Zapamiętaj na wszelki wypadek moje słowa, porozmawiamy za jakieś 20 lat...

Portret użytkownika Surun

W Przemyślu spotkają się

W Przemyślu spotkają się przewodniczący parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej

Otwarcie obrad zaplanowano w niedzielę o godz. 9.45 w bibliotece miejskiej. Pierwszy panel obejmie zagadnienia polityczne dot. Unii Europejskiej: wzmocnienie roli parlamentów narodowych w UE oraz konieczność uporządkowania ich relacji z Parlamentem Europejskim, wartości źródłowe UE, przyszłość UE (mechanizmy funkcjonowania oraz wewnętrzna spójność). Drugi panel związany z działalnością Grupy Wyszehradzkiej rozpocznie się o godz. 10:35. Dyskusja obejmie: propozycję ustanowienia roku 2017 Rokiem Wyszehradzkim i ewentualne zmiany w zasadach funkcjonowania Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Po zakończeniu obrad, około godz. 12, nastąpi odsłonięcie tablicy z nazwą "Skwer Wyszehradzki", nadaną przez Radę Miejską w Przemyślu skwerowi przy zbiegu ul. Jagiellońskiej i Wodnej. Szefowie parlamentów V4 pojawią się także w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Wezmą udział w prelekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/w-przemyslu-spotkaja-sie-przewodniczacy-parlamentow-panstw-grupy-wyszehradzkiej,11533148/

 

Portret użytkownika Surun

USA uchwaliły 350 milionów

USA uchwaliły 350 milionów dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy

Stany Zjednoczone zaplanowały zwiększenie wsparcia wojskowego dla Ukrainy, zwłaszcza w dziedzinie dostarczania wyposażenia i zapewnienia wsparcia technicznego dla ukraińskiej państowej straży granicznej.

Budżet obronny został zaakceptowany większością 375 przeciw 34. Cały budżet wynosi w 2017 4,1 biliona dolarów, a wydatki obronne stanowią jego największą część, wynoszącą 618,7 miliarda dolarów. Środki przeznaczone na utrzymanie amii są największe od sześciu lat. Ograniczono jednocześnie środki na współpracę wojskową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Poza szczególnymi wypadkami środki nie mogą być wydawane na żadne projekty dwustronne do czasu zakończenia okupacji przez Rosję terytorium Ukrainy.

za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/usa-uchwalily-350-milionow-dolarow-na-pomoc-wojskowa-dla-ukrainy

Strony

Skomentuj